Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-21, gr. D: Dobry start Chińczyków, Brazylia wygrała z Egiptem

MŚ U-21, gr. D: Dobry start Chińczyków, Brazylia wygrała z Egiptem

Dobrze mistrzostwa świata juniorów w grupie D rozpoczęli Chińczycy, którzy w pierwszym swoim spotkaniu pokonali reprezentację Japonii 3:1. Ważne trzy punkty mogą im znacznie pomóc w awansie do czołowej ósemki turnieju. W drugim piątkowym meczu tej grupy w Czeskich Budziejowicach Brazylia zagrała z reprezentacją Egiptu i wygrała pewnie, bez straty seta. Egipt jedynie w pierwszym secie zdobył 20 punktów.

W pierwszym piątkowym meczu grupy C w Czeskich Budziejowicach spotkały się Chiny i Japonia. Jak na azjatyckie derby przystało, walki w tym spotkaniu nie brakowało. Po dwóch setach zaciętej walki prowadzili Chińczycy 2:0, ekipa z Japonii jednak się nie poddawała. Kiedy wydawało się już, że padnie wynik 3:0 dla Chin, Japończycy wrzucili wyższy bieg i wygrali kolejnego seta. Czwarta partia przebiegła jednak już tylko i wyłącznie pod dyktando Chin.

Jednym z kluczy do sukcesu Chińczyków okazał się blok, który zafunkcjonował w tej ekipie aż 12 razy, przy zaledwie dwóch blokach rywali. W tym elemencie liderem był Yu Yuantai, który sam popisał się czterema blokami. W ataku na 99 prób Chiny skończyły 55, co dało 56 proc. efektywności. Najwięcej piłek otrzymał Yu Yuantai, bowiem aż 31, ale skończył 15 (48 proc.). Japończycy atakowali 110 razy, zdobyli 60 punktów (55 proc. skuteczności). Dość dobrze w tym elemencie spisał się Kento Miyaura, który na 39 prób ataku skończył 21, co dało mu 54 proc. skuteczności. Japończycy popisali się 7 asami serwisowymi, zaś Chińczycy 4.

Ważnym aspektem, który niewątpliwie istotnie wpłynął na wynik meczu, okazały się błędy własne. Japonia popełniła ich aż 26, rywale zaś 16. W sobotę Japonia zagra z Egiptem, Chiny zaś z Brazylią.

Chiny – Japonia 3:1
(25:21, 25:23, 22:25, 25:16)

Chiny: Yuantai Yu (20), Jingyi Wang (14), Lei Guo (14), Zixuan Tao (12), Hongbin Jiang (7), Zhihao Liu (5), Huaxing Yang (libero) oraz Haoyu Du
Japonia: Miyaura (23), Arai (16), Nakamoto (13), Koyama (4), Sato (4), Kaneko (4), Kono (libero) oraz Takanashi (5), Horie i Makiyama

W drugim meczu grupy D faworytem meczu z Egiptem byli aspirujący do medalu Brazylijczycy i nie zawiedli. Canarinhos jedynie w pierwszym secie pozwolili swoim przeciwnikom zdobyć dwadzieścia punktów i pewnie kontrolowali cały pojedynek. Kluczem do sukcesu ekipy, którą prowadzi Tambeiro Nery Pereira, był przede wszystkim atak.

Brazylijczycy na 71 prób udanie zakończyli 41, co dało 58 proc. efektywności w tym elemencie. Egipcjanie zaś mieli tych prób 75, ale na punkt zamienili zaledwie 25 ataków (33 proc. skuteczności). Po stronie brazylijskiej najczęściej w ataku punktował Roque, który na 19 prób udanie zakończył 13, co dało mu wysoką 68-procentową efektywność. Dla Egiptu po 7 oczek zdobyli dzięki udanym zbiciom Soliman i Seoudy. Punktowym blokiem siedem razy popisali się Brazylijczycy, a 6 ich rywale. Trzy z 7 bloków Canarinhos były dziełem Cardoso, natomiast po stronie egipskiej najlepiej blokującym okazał się z dwoma „czapami” na koncie Mohamed Aly.

Jeżeli chodzi o asy serwisowe, to obie ekipy popisały się nimi dwukrotnie, dla Brazylii punktował zagrywką Roque, natomiast dla Egiptu Mohamed Aly i Soliman. Egipcjanie popełnili nieco więcej własnych błędów od rywali, bowiem aż 25, zaś Brazylijczycy – 19. W ekipie Canarinhos zdecydowanie wyróżniał się Roque z 15 oczkami na koncie, dla Egiptu zaś najwięcej punktowali Yasser Soliman i Abdelrahman Seoudy, po 8 razy.

Brazylia – Egipt 3:0
(25:20, 25:18, 25:18)

Brazylia: Roque (15), Cardoso (11), Bertolini (8), Honorato (4), Daniel (1), Matheus, Maique (libero) oraz Alexandre (8), Moraes (2), Lucas Adriano (1), Luis Cláudio i Pablo
Egipt: Soliman (8), Seoudy (8), Aly O. (7), Aly M. (7), Hamdy Awad (6), Zayed, Mostafa (libero) oraz  Akram Ahmed (1), Mohamed i Badawi