Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-21, gr. C: Argentyna pokonała Ukrainę, Włosi przegrali z Iranem

MŚ U-21, gr. C: Argentyna pokonała Ukrainę, Włosi przegrali z Iranem

W Czeskich Budziejowicach rozpoczęły się rozgrywki grupy C mistrzostw świata juniorów. W pierwszym spotkaniu reprezentacja Argentyny w trzech setach wygrała z Ukrainą. W drugim piątkowym meczu Włosi zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z Iranu i nie zdołali wygrać ani jednego seta, przegrywając 0:3.

Mająca medalowe aspiracje Argentyna na inaugurację pewnie pokonała wicemistrzów Europy – Ukraińców. Podopieczni Alejandro Grossiego nie oddali rywalom nawet seta, a w drugiej partii wręcz zdeklasowali przeciwnika. Nie było to jednak spotkanie stojące na zbyt wysokim poziomie.

Oba zespoły nie imponowały skutecznością ataku, Ukraina na 82 próby udanie zakończyła zaledwie 29, co dało jej 33% efektywności. Argentyna zaś miała 73 próby ataku i skończyła 36 (49%). Zawiódł na pewno lider Ukraińców, MVP mistrzostw Europy – Oleh Plotnyckij, który na 21 prób skończył zaledwie 7. Ukraina była nieco lepsza w bloku, punktując tym elementem 7 razy, przy pięciu blokach Argentyńczyków. Ekipa z Ameryki Południowej zaś lepiej zagrywała, bowiem w polu serwisowym zapunktowała aż siedem razy, przy trzech asach przeciwników. Dla ekipy Ukrainy dwa z trzech asów uzyskał Plotnyckij. Obie ekipy popełniły także dość sporo błędów własnych, bowiem 27 razy mylili się Ukraińcy, a 20 – Argentyńczycy.

Dla zwycięzców 14 punktów zdobył Jan Martinez Franchi, a dla pokonanych 9 – Oleh Plotnyckij. W sobotę Ukraina szansę na rehabilitację będzie miała w meczu z kolejnym trudnym rywalem – Iranem. Argentyna zaś o drugą wygraną zagra z Włochami.

Argentyna – Ukraina 3:0
(25:21, 25:16, 25:20)

Argentyna: Martinez (14), Arreche (8), Loser (8), Benavidez (7), Bucciarelli (7), Roberts (1), Arroyo (libero) oraz Elgueta (2), Palonsky (1), Soria i Giraudo
Ukraina: Plotnyckij (9), Polujan (7), Heorhij (7), Andrij (6), Wieckij (6), Holowen, Kanajew (libero) oraz Kyryło (2), Witalij (libero), Wołodymy i Mychajło

W drugim piątkowym meczu grupy C w Czeskich Budziejowicach spotkały się Włochy i Iran. Persowie już na starcie turnieju pokazali, że będą się liczyli w walce o wysokie lokaty. Nie oddali rywalom nawet seta, chociaż należy też podkreślić słabszą postawę Włochów. Ekipa prowadzona przez Michele Totire oddała przeciwnikom aż 31 punktów po własnych błędach, zaś sama otrzymała od Irańczyków zaledwie 14 darmowych punktów.

Iran w ataku na 58 prób skończył 31, co dało 53% skuteczności, zaś Włosi na 78 prób zapunktowali 40 razy (51%). Po stronie włoskiej najczęściej wykorzystywanym zawodnikiem był Giulio Pinali, który jednak na 25 prób ataku skończył zaledwie 9 (36%). Rozgrywający Persów z kolei najczęściej posyłał piłkę do Rasoula Aghchehliego, ale ten na 21 piłek skończył 9 (43%). W bloku było 11:6 dla Iranu, dominował tutaj Aliasghar Mojarad, który zatrzymał rywali czterokrotnie. Oba zespoły po dwa razy zapunktowały zagrywką. Najlepiej punktującym Irańczykiem okazał się Aghchehli, z 11 oczkami na koncie, Włochom zaś nie pomogło 12 punktów Pinalego.

Włochy – Iran 0:3
(22:25, 19:25, 21:25)

Włochy: Pinali (12), Zonca (10), Galassi (9), Cominetti (5), Di Martino (4), Zoppellari (1), Piccinelli (libero) oraz Russo (5), Di Silvestre (2), Gardini, Sbertoli i Romanò
Iran: Aghchehli (11), Mosaferdashliboroun (9), Esfandiar (9), Einisamarein (8), Mojarad (5), Karimisouchelmaei (2), Khameneh (libero) oraz Yali