Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MS U-20 K: Turczynki lepsze, koniec marzeń o medalu

MS U-20 K: Turczynki lepsze, koniec marzeń o medalu

Niestety, reprezentacji Polski juniorek nie udało się awansować do półfinału mistrzostw świata do lat 20 siatkarek. W decydującym spotkaniu podopieczne trenera Wiesława Popika przegrały 1:3 z Turcją i zagrają o miejsca 5-8. Ich pierwszym rywalem będzie reprezentacja Stanów Zjednoczonych.

Mecz decydujący o awansie do półfinału biało-czerwone rozpoczęły bardzo dobrze. Prowadziły od samego początku, świetnie w ataku spisywała się Zuzanna Górecka. Na pierwszej przerwie technicznej Polki prowadziły trzema punktami, potem ich przewaga rosła, a rywalki całkowicie się pogubiły. To pozwoliło na wysoką wygraną 25:13 i optymistyczne podejście przed kolejnymi setami. W drugiej partii rywalki jednak uporządkowały swoją grę i mecz się wyrównał. Obie drużyny walczyły punkt za punkt, niemniej to zespół turecki prowadził na drugiej przerwie technicznej dwoma punktami. Problemy z przyjęciem, własne błędy spowodowały, że strata się powiększyła. Biało-czerwone nie były w stanie już dogonić rywalek i po przegranej 20:25 mieliśmy w tym spotkaniu remis 1:1.

Niezbyt szczęśliwy dla naszych siatkarek był początek seta trzeciego, w którym Turczynki świetnie grały blokiem. Nie mogła przez niego przedrzeć się Natalia Murek, straty rosły i w końcu grę przerwał trener Wiesław Popik. Po przerwie biało-czerwone ruszyły do odrabiania strat i zniwelowały przewagę rywalek, a nawet wyszły na prowadzenie. Końcówka seta była już niezwykle wyrównana i emocjonująca, niestety znów o sobie dały znać błędy w zagrywce i w przyjęciu. Polki przegrały 24:26 i zrobiło się nerwowo. Wykorzystały to Turczynki, które pewnie w secie czwartym zmierzały po zwycięstwo. W zespole polskim ciężar gry wzięły na siebie Martyna Łukasik i Zuzanna Górecka, bowiem Natalia Murek miała problemy z kończeniem ataków. Przewaga rywalek niestety rosła, a biało-czerwone wydawały się w tej części spotkania bezradne. Ostatecznie przegrały do 18 i musiały pożegnać się z myślą o medalach. W półfinale zagra reprezentacja Turcji, a Polkom pozostanie walka o miejsca 5-8 w mistrzostwach świata do lat 20.

Polska – Turcja 1:3
(25:13, 20:25, 24:26, 18:25)

Polska: Łukasik (15), Górecka (13), Murek (9), Różyńska (6), Świrad (5), Grabka (2), Stenzel (libero) oraz Bałuk (6), Gryka (6), Lipska (1) i Nowicka
Turcja: Yuzgenc (14), Guveli (12), Gunes (12), Sahin (10), Senoglu (9), Kilic (2), Akarcesme (libero) oraz Cebecioğlu (2), Bayazit, Gulubay i Erdem