Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-20 K: Porażka Polek na inaugurację

MŚ U-20 K: Porażka Polek na inaugurację

fot. FIVB

Niezbyt udanie swój występ na siatkarskich mistrzostwach świata U-20 rozpoczęły polskie juniorki. Podopieczne trenera Wiesława Popika po pięciosetowym boju musiały uznać wyższość Dominikany. Biało-czerwone popełniły przede wszystkim zdecydowanie za dużo własnych błędów, chociaż miały nad rywalkami przewagę w ataku. W sobotę Polki zagrają z Chinkami.

Polskie juniorki spotkanie rozpoczęły bardzo dobrze, szybko objęły prowadzenie 0:2. Rywalki jednak natychmiast wyrównały. Na parkiecie rozgorzała zacięta walka, cały czas jednak to biało-czerwone były nieco lepsze. Jednak nawet gdy podopieczne Wiesława Popika odskakiwały na dwa punkty, rywalki wyrównywały. Na przerwie technicznej Polki miały dwa oczka przewagi (8:6), a po niej powiększyły ją o kolejne oczko. Polki miały w tej części seta przewagę głównie w ataku, ale Dominikanki zapunktowały serią i zdołały wyjść na prowadzenie 12:11 w dużej mierze dzięki błędom biało-czerwonych. Jednopunktową przewagę Dominikanki utrzymały na przerwie technicznej numer dwa (16:15). Po niej Polki wrzuciły wyższy bieg, ograniczyły błędy, były skuteczne w ataku i przeważały w konsekwencji 18:16. Dominikanki zdołały wyrównać, ale tylko na moment. Polki znakomicie rozegrały końcówkę i znów prowadziły kilkoma oczkami, były zespołem lepszym zwłaszcza w ataku, w którym to zupełnie nie radziły sobie rywalki (25:20). W tym secie biało-czerwone zdobyły 18 punktów atakiem, rywalki zaś zaledwie 8.W drugim secie początkowo walka szła punkt za punkt (5:5, 6:6). Na przerwie technicznej jednak to Dominikanki miały dwa oczka przewagi. Poprawiły one swoją grę w ataku, punkty po błędach dawały im też Polki i w efekcie po powrocie na boisko odskoczyły one na 14:7. Biało-czerwone kompletnie stanęły, popełniały kolejne błędy i w efekcie na przerwie techniczne przegrywały one 9:16. Tym razem to Dominikanki brylowały w ataku, dostawały także kolejne punkty po błędach Polek, działał także dominikański blok (22:15). W końcówce podopieczne Wiesława Popika zbliżyły się na 22:23 za sprawą głównie skutecznej gry w zagrywce i ataku. Szaleńcza pogoń okazała się jednak zbyt późna i w meczu było 1:1.

W trzecim secie wyrównana walka trwała dość długo, a na przerwę techniczną z jednym punktem przewagi zeszły reprezentantki Dominikany. Kilka minut po powrocie na boisko odskoczyły one na 11:9. Biało-czerwone były dalej lepsze od rywalek w ataku, ale popełniały z kolei masę własnych błędów (11:14). Atak pozwolił jednak Polkom szybko wyrównać na 15:15, a nawet prowadzić na przerwie technicznej jednym oczkiem. Wymiana ciosów jednak dalej trwała w najlepsze, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Biało-czerwone zachowały jednak zimną krew w końcówce, odskoczyły na 23:19. Takiej przewagi już nie roztrwoniły.

W czwartej partii Polki odskoczyły na 3:1, ale Dominikanki szybko wyrównały. Wynik oscylował wokół remisu. Na pierwszej przerwie technicznej punkt przewagi miały Dominikanki. Po niej odskoczyły one na cztery oczka w dużej mierze za sprawą gry blokiem (12:8). Taką też przewagę utrzymały na przerwie technicznej (16:12). Dominikanki dobrze grały blokiem i zagrywką, otrzymywały także sporo punktów po błędach Polek (20:13). Dominikanki zupełnie zdominowały tę fazę meczu (23:15) i o wyniku rozstrzygnąć miał tie-break.

W nim wynik oscylował wokół remisu, a na zmianie stron punkt przewagi miały Dominikanki. Po niej jednak odskoczyły na 10:7. Polki nie poddawały się i wyrównały na 14:14, w grze na przewagi górą były jednak Dominikanki. Polki były w tym meczu zespołem lepszym w ataku, zdobyły tym elementem 69 punktów, przy 48 rywalek, Dominikanki zdominowały za to rywalizację w bloku (12:4). Istotnym czynnikiem wpływającym na wynik meczu były także błędy własne Polek, popełniły one ich w całym meczu aż 42, natomiast Dominikanki 22. Po polskiej stronie siatki liderką była zdecydowanie kapitan zespołu, Natalia Murek. Zdobyła ona aż 25 punktów, znakomite wejście zanotowała także Aleksandra Lipska, która zapunktowała 21 razy.

Dominikana – Polska 3:2
(20:25, 25:23, 20:25, 25:17, 16:14)

Składy zespołów:
Dominikana: Luna (16), Sena (15), Paredes (14), Gonzalez (8), Martinez L. (6), Flores (3), Ubiera (libero) oraz Duran (libero), Martinez N. (2) i Tejeda
Polska: Murek (25), Gryka (7), Łukasik (6), Górecka (5), Różyńska (2), Grabka, Stenzel (libero) oraz Łysiak (libero), Lipska (21), Bałuk (6), Świrad (5) i Nowicka (3)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B mistrzostw świata juniorek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved