Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-20 K: Komplet półfinalistów, Polki w grupie 5-8

MŚ U-20 K: Komplet półfinalistów, Polki w grupie 5-8

Zakończyła się faza grupowa rozgrywanych w Meksyku mistrzostw świata juniorek. Do Rosji, Chin i Japonii, które wcześniej zapewniły sobie awans do półfinałów, dołączyły siatkarki z Turcji. Polki zagrają w grupie drużyn walczących o miejsca 5-8, a ich pierwszym rywalem będzie reprezentacja USA. W drugiej parze zagrają Brazylia i Bułgaria.

W grupie E w najważniejszym meczu decydującym o awansie do półfinału Polki mimo doskonałego początku przegrały 1:3 z reprezentacją Turcji i ostatecznie zajęły 3. miejsce w grupie. Więcej o meczu można przeczytać tutaj.

W ostatnim spotkaniu tej grupy Rosjanki nie miały problemów z pokonaniem pogodzonej już z losem reprezentacji Brazylii. Sborna wygrała w trzech szybkich setach, w ostatnim rozbijając zespół Canrinhes do 11. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu znów zdobyła Angelina Lazarenko (14), mając wsparcie w Wiktorii Rusu (12 pkt.). Rosjanki zmierzą się w meczu półfinałowym z reprezentacją Japonii.

grupa E:
Polska – Turcja 1:3
(25:13, 20:25, 24:26, 18:25)
Rosja – Brazylia 3:0
(25:19, 25:18, 25:11)

W grupie F już poprzedniego dnia kwestia awansu została wyjaśniona, pozostały mecze o rozstawienie. Zacięte pięciosetowe spotkanie stoczyły ze sobą drużyny Bułgarii i USA, które nie miały już szans na awans do półfinału. Amerykanki dwukrotnie w tym spotkaniu obejmowały prowadzenie, ale reprezentacja Bułgarii za każdym razem doprowadzała do remisu, ostatecznie wygrywając 15:12 w tie-breaku. Tym samym w grupie 5-8 Bułgarki zagrają z Brazylią, a siatkarki z USA będą sobotnimi rywalkami biało-czerwonych. Świetny mecz w ekipie bułgarskiej rozegrała Monika Krastewa, która zdobyła 25 punktów, w zespole amerykańskim wyróżniała się Leah Edmond (17 punktów).

Niezwykle ciekawie zapowiadało się azjatyckie starcie o pierwsze miejsce dwóch półfinalistów. Od samego początku własne tempo i warunki gry narzuciły Chinki, które pewnie wygrały pierwszego seta. Sporo emocji było w drugiej partii, w której doszło do zaciętej końcówki na przewagi. Znów górą był chiński zespół (30:28), ale w trzecim secie to Japonki postawiły na swoim, przedłużając swoje szanse na zwycięstwo w tym meczu. Decydująca była czwarta partia tego spotkania, w której Chinki pokonały rywala 25:23 i wygrały całe spotkanie 3:1. W półfinale Chiny zagrają z Turcją, Japonię czeka zaś przeprawa z Rosją. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny (20) zdobyła Hanyu Yang.

grupa F:
Bułgaria – USA 3:2
(16:25, 26:24, 19:25, 25:23, 15:12)
Chiny – Japonia 3:1
(25:19, 30:28, 23:25, 25:23)

W grupie G Argentyna mimo porażki w pierwszym secie w meczu z Peru triumfowała w całym spotkaniu 3:1 i dzięki tej wygranej i drugiemu miejscu w grupie zagra o miejsca 9-12 w mistrzostwach świata. W drugim spotkaniu reprezentacji Serbii nie miała żadnych problemów z pokonaniem w trzech setach gospodyń i pewnie zajęła pierwsze miejsce w tabeli. Meksyk, podobnie jak reprezentacja Peru, będzie grał o miejsca 13-16.

grupa G:
Peru – Argentyna 1:3
(25:19, 22:25, 15:25, 23:25)
Meksyk – Serbia 0:3
(21:25, 20:25, 17:25)

Rywalizację w grupie H po dwóch porażkach zwycięstwem zakończyły siatkarki Kuby. Zespół z Karaibów pokonał 3:0 reprezentację Egiptu, ale oba zespoły czeka teraz gra o miejsca 13-16. Kubanki zmierzą się w kolejnym spotkaniu z Meksykiem, a Egipcjanki zagrają z reprezentacją Peru. W meczu o pierwsze miejsce w grupie H Włoszki pokonały w trzech setach reprezentację Dominikany. Mimo wyniku spotkanie wcale nie było łatwe dla Azzurrich i we wszystkich setach siatkarki z Karaibów były bliskie zwycięstwa. Oba zespoły zagrają o miejsca 9-12. Włoszki zmierzą się z Argentyną, Dominikana będzie przeciwnikiem reprezentacji Serbii.