Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MS U-20 K: Chiny, Japonia i Rosja już w półfinale

MS U-20 K: Chiny, Japonia i Rosja już w półfinale

Poznaliśmy już trzech półfinalistów mistrzostw świata do lat 20 siatkarek, które odbywają się w Meksyku. O medale zagrają Chinki, Japonki i Rosjanki. Czwartego półfinalistę wyłoni mecz Polski z Turcją – zwycięzca awansuje do czołowej czwórki, przegrany walczyć będzie o mecze 5-8.

W pierwszym meczu grupy E w drugiej rundzie spotkań reprezentacja Polski przegrała 0:3 z Rosją. Wynik ten dał sbornej awans do półfinału. Więcej o meczu można przeczytać tutaj.

W drugim meczu spotkały się zespoły, które swoje pierwsze mecze przegrały. Pierwszy set padł łupem dobrze grających Turczynek, w drugiej partii canarinhes w końcówce jednak przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę i doprowadziły do wyrównania. Kolejne sety zdominował zespół turecki. Postawione pod ścianą Brazylijki (porażka oznaczała dla nich koniec marzeń o medalu) nie były w stanie nic zrobić. Przegrały do 19 i 18, tracąc szanse na wejście do czołowej czwórki. Reprezentacja Turcji w decydującym spotkaniu o awansie do półfinału zmierzy się z biało-czerwonymi. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyły Tugba Senoglu (13) i Zehra Gunes (12).

grupa E
Rosja – Polska 3:0
(25:20, 25:15, 25:14)
Brazylia – Turcja 1:3
(19:25, 25:23, 19:25, 18:25)

Rozstrzygnięcia zapadły już w grupie F. Reprezentacja Japonii po wygranej z Bułgarią tym razem wygrała z USA również w trzech setach i w podobnym stylu. Azjatki pokonały amerykański zespół w setach do 18, 22 i 17. Najwięcej punktów zdobyła Reina Tokoku (13), ale rozkład punktowy w drużynie japońskiej był równomierny, aż cztery siatkarki zdobyły 10 punktów lub więcej. Wygrana ta dała reprezentacji Kraju Kwitnącej Wiśni pewny awans do półfinału.

Chinki po wczorajszej wygranej pięciosetowej bitwie z USA w drugim meczu nie miały wielu problemów i pewnie 3:0 pokonały reprezentację Bułgarii. Taki wynik dał zespołowi z Azji awans do półfinału, a Chinki w ostatnim meczu zmierzą się z Japonią o pierwsze miejsce w grupie. Dobre spotkanie rozegrała Xiaoqing Cai, która zdobyła dla swojego zespołu 13 punktów. Reprezentacja Bułgarii podobnie jak zespół amerykański zagrają o miejsca 5-8, wcześniej jednak zmierzą się jeszcze ze sobą.

grupa F
Japonia – USA 3:0
(25:18, 25:22, 25:17)
Chiny – Bułgaria 3:0
(25:18, 25:17, 25:21)

W grupie G zespołów walczących o miejsca 9-16 zaciętą walkę stoczyły ze sobą reprezentacje Serbii i Argentyny, które miały na koncie już jedną wygraną. Siatkarki z Ameryki Południowej doskonale rozpoczęły to spotkanie i prowadziły już 2:03. W trzecim secie Serbki wróciły do gry, wygrywając do 20, a po zaciętej końcówce czwartego seta, wygranej na przewagi, doprowadziły do tie-breaka. Ogromne emocje były również w końcówce decydującej partii, ostatecznie wygranej przez drużynę z Bałkanów 17:15. Znów świetne spotkanie rozegrała Katarina Lazovic, zdobywczyni 24 punktów dla zwycięskiej drużyny, z drugiej strony siatki najskuteczniejsza była Anahi Florencia Tosi, która zdobyła jeden punkt więcej.

W drugim meczu tej grupy gospodynie zmierzyły się z reprezentacją Peru. Po przegranej pierwszej partii Meksykankom udało się wygrać drugiego seta i doprowadzić do wyrównania. W dwóch następnych jednak górą były siatkarki z Ameryki Południowej i to one wygrały cały mecz 3:1. Gospodynie już na pewno walczyć będą więc o miejsca 13-16. 19 punktów dla reprezentacji Peru zdobyła Leslie Leyva, młodsza siostra Angeli, która jest liderką seniorskiej drużyny tego kraju.

grupa G
Serbia – Argentyna 3:2
(20:25, 16:25, 25:20, 26:24, 17:15)
Meksyk – Peru 1:3
(21:25, 25:22, 17:25, 14:25)

Dwa szybkie mecze rozegrane zostały w drugiej serii spotkań w grupie H. Włoszki nie miały żadnych problemów z pokonaniem w trzech setach reprezentacji Kuby, która w żadnej partii nie zdołała przekroczyć bariery 15 punktów. Najwięcej punktów dla zespołu z Europy zdobyła Elea Petrini (9), a dwie jej koleżanki były o jeden punkt od tego wyniku.

Swoje spotkanie pewnie wygrała również reprezentacja Dominikany, która bez problemu w trzech setach ograła Egipt. Dominikanki, podobnie jak Włoszki, są już pewne gry o miejsca 9-12, Egipt, podobnie jak Kuba, walczyć będzie o miejsca 13-16. W meczu z zespołem z Afryki pierwsze skrzypce grała w drużynie z Dominikany Vielka Michelle Peralta Luna, która zdobyła 12 puntów dla swojego zespołu.