Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: Poznański i Miszczuk wygrali grupę

MŚ U-19: Poznański i Miszczuk wygrali grupę

Podczas fazy grupowej mistrzostw świata w siatkówce plażowej do lat 19 w chińskim Nanjing Dominik Poznański i Mikołaj Miszczuk nie znaleźli pogromcy. Wszystkie swoje mecze Polacy wygrali bez straty seta, kończąc fazę grupową na pierwszym miejscu.

Dominik Poznański i Mikołaj Miszczuk w grupie E mieli rywali z Mozambiku, Kazachstanu oraz RPA. Na początek walki w mistrzostwach Polacy bez większych problemów pokonali Mozambijczyków – Jorge Monjane i Arsenio Guvu. W drugim grupowym starciu jeszcze bardziej gładko wygrali z Lukholo Jooste i Aviwe Bulela Mamfanya z RPA. Na zakończenie fazy grupowej biało-czerwonym przyszło się zmierzyć z Kazachami. Abdulmajid Mokhammad i Nurdos Aldash mieli już na swoim koncie porażkę, bowiem dzień wcześniej przegrali z duetem z Mozambiku 0:2 (21:23, 19:21).

Polacy ostatni mecz grupowy rozpoczęli od dobrej gry. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach nie dali się rozwinąć rywalom i wygrali pierwszą partię do 16. W drugiej odsłonie rywale z Kazachstanu mieli jeszcze mniej do powiedzenia. Biało-czerwoni kontrolowali przebieg gry. Poznański i Miszczuk triumfowali w tym secie do 14. To zwycięstwo przypieczętowało pierwsze miejsce polskiego duetu w grupie E.

Teraz Dominik Poznański i Mikołaj Miszczuk czekają na swojego rywala w fazie pucharowej, której pierwsze mecze rozgrywane będą 13 lipca. Ich przeciwnikiem będą zwycięzcy pojedynku między Joe/Gunnem a Takkenem/Nicolaidisem.