Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: Polki przegrały z Hiszpankami i zajęły drugie miejsce

MŚ U-19: Polki przegrały z Hiszpankami i zajęły drugie miejsce

Po dwóch meczach grupowych Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł miały na swoim koncie dwa zwycięstwa 2:0. W ostatnim starciu tej fazy Polki walczyły z Hiszpankami Sofią González Racero i Ainą Munar Galmés o pierwsze miejsce w grupie B. Mimo starań nasze reprezentantki nie zdołały pokonać przeciwniczek i zakończyły fazę grupową na drugim miejscu. Tym samym duet Gierczyńska/Jundziłł rozpoczną fazę pucharową od 1/16.

Biało-czerwone swoją przygodę w mistrzostwach świata w siatkówce plażowej do lat 19 w chińskim Nanjing rozpoczęły od walki z Peruwiankami. Lisbeth Allcca Merino i Medalyn Mendoza nie postawiły zbyt wysoko poprzeczki polskiemu duetowi. Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł wygrały oba sety do 15.

Drugi dzień rozgrywek w Nanjing biało-czerwone rozpoczęły od walki z Brazylijkami Thamelą Coradello Galil i Anne Karolayne Figueredo Gois. Reprezentantki Brazylii nie okazały się trudną przeszkodą dla Polek. Gierczyńska/Jundziłł od początku nadawały ton rywalizacji. Utrzymywały koncentrację, skutecznie punktowały i wygrały pierwszego seta do 14. Znacznie więcej walki było w partii numer dwa. Brazylijki chciały doprowadzić do tie-breaka, jednak Polki zachowały więcej zimniej krwi w końcówce. Chociaż ich rywalki do końca starały się odwrócić losy seta, to Gierczyńska i Jundziłł cieszyły się ze zwycięstwa do 18 w secie i 2:0 w meczu. Polki mimo dwóch zwycięstw zajmowały drugą lokatę w grupie B. Lepszy bilans małych punktów miały bowiem Hiszpanki – Sofia González Racero i Aina Munar Galmés. To właśnie z nimi biało-czerwone rozegrały ostatni mecz w fazie grupowej, który jednocześnie zdecydował o ostatecznej kolejności w tabeli.

Ostatnie grupowe spotkanie lepiej rozpoczęły Polki, odskakując na dwa punkty (8:6). Hiszpanki jednak szybko odprowadziły do wyrównania (8:8). Z akcji na akcję Sofía González Racero i Aina Munar Galmés zaczęły przejmować inicjatywę. Dystans rósł. Polki nie potrafiły skuteczne przeciwstawić się reprezentantkom Hiszpanii, z trudem zdobywały punkty (10:15). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł przegrały inauguracyjną partię do 12. Otwarcie drugiej odsłony ponownie toczyło się punkt za punkt (5:5). Po raz kolejny Polki zdobyły dwa punkty zaliczki (8:6). Tym razem Hiszpanki nie zdołały szybko skontrować, dystans na korzyść biało-czerwonych zaczął rosnąć (13:8). W kolejnych akcjach gra wyrównała się. Stopniowo różnica punktowa zmniejszała się, aż Hiszpanki złapały kontakt punktowy (17:13, 17:16). Chociaż Polki prowadziły jeszcze 18:17, w kolejnych akcjach ich gra zacięła się i kolejne akcje wygrywały już tylko Hiszpanki, które triumfowały 21:18.