Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: Polki grają dalej

MŚ U-19: Polki grają dalej

W chińskim Nanjing trwają plażowe mistrzostwa świata do lat 19. Polskę w turnieju żeńskim reprezentuje duet Julia Gierczyńska/Patrycja Jundziłł. Biało-czerwone w fazie grupowej zajęły drugie miejsce, a w fazie pucharowej odprawiły z kwitkiem parę Vitria Rahayu/Ragil Ningtyas. W kolejnym meczu Polki również odniosły zwycięstwo, jednak duet Cao/Zeng pokonały dopiero po trzech setach.

Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł dobrze poczynają sobie na chińskim piasku. W pierwszym meczu fazy pucharowej biało-czerwone mierzyły się z duetem Vitria Rahayu/Ragil Ningtyas. Pierwsza odsłona pojedynku była bardzo zacięta. Rywalki dotrzymywały kroku Polkom, które nie wykorzystywały wszystkich szans na zdobywanie punktów. Początkowo w grze obu duetów było nawet trochę nerwów, ale w końcówce premierowej odsłony Europejki opanowały sytuację, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W drugim secie Gierczyńska i Jundziłł grały znacznie bardziej swobodnie, co od razu znalazło przełożenie w wyniku. Przeciwniczki tym razem zaczęły popełniać więcej błędów i nie były w stanie utrzymać tempa narzuconego przez biało-czerwone, które stosunkowo szybko wypracowały sobie przewagę. Powiększały ją z każdą kolejną akcją, zbliżając się do końcowego sukcesu. Ostatecznie druga partia padła łupem Polek 21:12, a cały mecz wygrały one 2:0.

Gierczyńska/Jundziłł POL – Ragil/Vitria INA 2:0
(21:19, 21:12)

W kolejnej rundzie Patrycja Jundziłł i Julia Gierczyńska zmierzyły się z duetem Shuting Cao/Jinjin Zeng. Rywalki od początku meczu narzuciły Polkom swój rytm gry. Te tylko krótkimi fragmentami były w stanie dotrzymać im kroku, w efekcie już po kilku akcjach miały sześć oczek straty. Stać było je na chwilowy zryw, ale w kolejnych minutach to Azjatki kontrolowały wydarzenia. Ostatecznie premierowa odsłona padła ich łupem 21:15.

W drugiej odsłonie role się odwróciły, bowiem to nasze siatkarki przystąpiły do ataku. Zaskoczone takim obrotem sprawy rywalki już po kilku akcjach przegrywały czterema punktami. W pewnym momencie przewaga biało-czerwonych wzrosła nawet do sześciu oczek, dzięki czemu mogły kontrolować spotkanie. W końcówce Azjatki były chyba już myślami przy tie-breaku, bowiem przegrały 13:21.

Decydująca odsłona zaczęła się od walki cios za cios, ale od stanu 4:3 Gierczyńska i Jundziłł zdominowały wydarzenia na piasku. Zdobyły sześć oczek z rzędu, dzięki czemu mogły grać swobodnie i pewnie. Przeciwniczki nie miały już sposobu na zatrzymanie rozpędzonych Polek, które z przytupem awansowały do kolejnej rundy, wygrywając 15:6.

Cao/Zeng CHN – Gierczyńska/Jundziłł POL 1:2
(21:15, 13:21, 6:15)