Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: Niemcy za mocni dla Polaków

MŚ U-19: Niemcy za mocni dla Polaków

fot. FIVB

Po znakomitym początku w plażowych mistrzostwach świata U-19 już rywalizacja 1/8 finałów była dla Dominika Poznańskiego i Mikołaja Miszczuka wyjątkowo wymagająca. Finalnie Polacy pokonali Australijczyków, rywale z 1/4 finałów niestety okazali się przeszkodą nie do przejścia.

 Droga biało-czerwonych do ćwierćfinałów nie była najłatwiejsza, wbrew temu, na co wskazywałyby dotychczasowe rezultaty. W fazie grupowej na polski duet nie było mocnych, dzięki czemu Dominik Poznański i Mikołaj Miszczuk pewnie awansowali do 1/8 finałów. Australijczycy walczyli z naszym zespołem jak równi z równym, doprowadzając do dodatkowej trzeciej partii, w tie-breaku triumfowali biało-czerwoni i to duetowi Poznański/Miszczuk przyszło grać w ćwierćfinale.

Walka o strefę medalową nie rozpoczęła się po myśli Polaków. Niemiecki duet rozpoczął pewniej, dość szybko wypracowując sobie kilkupunktową zaliczkę. Biało-czerwoni próbowali zbliżyć się do rywali, jednak Pfretzschner i John zdawali się kontrolować sytuację. Kilkupunktowa zaliczka Niemców utrzymywała się na dłuższej przestrzeni seta, a w kluczowym fragmencie partii rywale Polaków nie pozwolili sobie na żadne potknięcia, triumfując do 14. Wydawać się mogło, że wyciągając wnioski w partii kolejnej, Poznański i Miszczuk dłużej zdołają dotrzymywać kroku rywalom, konsekwentni i pewni swego Niemcy nie pozwolili rywalom rozwinąć skrzydeł, także tym razem to Pfretzschner i John wypracowali kilkupunktową przewagę, kończąc partię w identycznym rezultacie jak odsłonę premierową i odbierając tym samym Polakom marzenia o ćwierćfinale.

Poznański/Miszczuk POL – Pfretzschner/John GER 0:2
(14:21, 14:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved