Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: Gierczyńska i Judziłł po walce przegrywają w ćwierćfinale

MŚ U-19: Gierczyńska i Judziłł po walce przegrywają w ćwierćfinale

Po zaciętym spotkaniu ćwierćfinałowym Patrycja Jundziłł i Julia Gierczyńska przegrały z duetem z Hiszpanii. Szczególnie wyrównana była pierwsza partia meczu, rozstrzygana na przewagi. W drugim secie nasz duet nie miał już zbyt wiele do powiedzenia.

W dotychczasowej rywalizacji Patrycja Jundziłł i Julia Gierczyńska radziły sobie nieźle, dopiero w 1/8 finałów Polki musiały ratować swoją sytuację. Po mocnym starcie Chinek biało-czerwone przegrywały, ambicją i wolą walki zdołały doprowadzić do tie-breaka, a w tym nie było miejsca na potknięcie. I tak los na drodze polskiej pary postawił duet z Hiszpanii – Alvarez M./Moreno. Rywalizacja ćwierćfinałowa nie była do końca szczęśliwa, chociaż trzeba przyznać, że o wygranej Hiszpanek decydowały niuanse, a kluczowy okazał się pierwszy set meczu.

Już w fazie grupowej polski duet zmierzył się z inną hiszpańska parą – Munar/Gonzalez. Również wtedy biało-czerwone nie miały zbyt wiele szczęścia. Kolejna konfrontacja z duetem z Hiszpanii zakończyła się podobnym wynikiem (2:0 dla rywalek), jednak ten mecz miał zupełnie inny przebieg. Już odsłona premierowa pokazała, że nie ma miejsca na taryfę ulgową. Od pierwszych akcji utrzymywała się gra na styku i wymiana ciosów w ataku. Nie brakowało widowiskowych obron. Biało-czerwone dotrzymywały kroku rywalkom, niestety w kluczowym momencie lepiej zareagowały Alvarez i Moreno, wygrywając na przewagi 23:21. Ten set wyraźnie podłamał biało-czerwone, dodając motywacji rywalkom. Druga partia nie miała bowiem większej historii, co potwierdza chociażby wynik seta wygranego pewnie przez Alvarez i Moreno.

Alvarez M./ Moreno ESP – Gierczyńska/Jundziłł POL 2:0
(23:21, 21:15)