Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: Dobry start polskich par

MŚ U-19: Dobry start polskich par

Dwie pary reprezentują Polskę na rozpoczętych w środę mistrzostwach świata w siatkówce plażowej do lat 19 w chińskim Nanjing. Zarówno Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł, jak i Dominik Poznański i Mikołaj Miszczuk wygrali swoje pierwsze mecze grupowe. Nasi siatkarze jeszcze w środę zagrają drugi mecz w grupie z zawodnikami z RPA.

Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł, świeżo upieczone wicemistrzynie Europy do lat 20, trafiły w turnieju żeńskim do grupy B. Ich pierwszymi rywalkami były Lisbeth Allcca Merino i Medalyn Mendoza z Peru. Nasze siatkarki od początku narzuciły rywalkom swój styl gry i kontrolowały wydarzenia na boisku. Polki szybko uzyskały przewagę, którą spokojnie dowiozły do końca pierwszego, wygranego do 15 seta. W drugiej partii gra wyglądał podobnie. To biało-czerwone były zespołem dojrzalszym, było widać ogranie na polskich i europejskich turniejach. Podopieczne trenera Rafała Szternela wygrały również do 15 i całe spotkanie 2:0. W czwartek Polki zagrają jeszcze w grupie z rywalkami z Hiszpanii i Brazylii.

grupa B:
Mendoza/Allcca PER – Gierczyńska/Jundziłł POL 0:2
(15:21, 15:21)

W turnieju męskim Dominik Poznański i Mikołaj Miszczuk w pierwszym swoim meczu w grupie E zmierzyli się z dość egzotycznym przeciwnikiem. Ich rywalami byli Jorge Monjane i Arsenio Guvu z Mozambiku. Polacy dość długo próbowali znaleźć sposób na przeciwników, w końcu jednak im się to udało, odskoczyli na kilka punktów i wygrali pierwszego seta 21:17. W drugiej partii nasi siatkarze już panowali bezsprzecznie na boisku, wygrywając całkiem spokojnie do 14.

Również w drugim meczu podopieczni trenera Tomasz Sińczaka rywalizowali z parą z Afryki. Ich rywalami byli Lukholo Jooste i  Aviwe Bulela Mamfanya z RPA. Tym razem Polacy już rozgrzani pierwszym mecze poradzili sobie łatwo. Pierwszego seta wygrali wysoko do 13, w drugim pozwolili przeciwnikom na jeszcze mniej, pokonując ich do 11. Biało-czerwoni zakończyli więc dzień z dwoma zwycięstwami w grupie E na koncie i w czwartek zagrają z parą z Kazachstanu, a stawką będzie wygranie grupy.