Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Przed MŚ: Co pokaże Portoryko?

Przed MŚ: Co pokaże Portoryko?

fot. FIVB

Portoryko to najniżej notowana reprezentacja w grupie D. Wydaje się więc, że ekipa z Ameryki Południowej będzie jedynie dostarczycielem punktów dla mocniejszych zespołów, które swoje mecze będą rozgrywać w Warnie. W bezpośrednim starciu Polacy nie powinni mieć najmniejszych problemów, aby pokonać tego przeciwnika.

Próżno szukać reprezentacji Portoryko w gronie faworytów grupy D. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem zespół prowadzony przez trenera Oswalda Antonettiego Camerona jest najniżej notowanym rywalem biało-czerwonych w grupie D. Dla zespołu z Ameryki Południowej będzie to piąty występ w mistrzostwach świata, a ich najlepszy wynik w tym turnieju przypadł na rok 2006, kiedy został sklasyfikowany na 12. miejscu.Portoryko to jeden z lepszych zespołów Ameryki Środkowej i Karaibów, a w najważniejszych rozgrywkach tego regionu zdobył ostatnio złoty medal, pokonując Kolumbię 3:0. Gorzej Portorykańczykom poszło w Panamerican Cup. W nim podopieczni trenera Oswalda Antonettiego Camerona zajęli czwarte miejsce, w walce o brąz ulegając innej drużynie z grupy D – Kubie. – Chciałbym podziękować za gościnność. Chcielibyśmy podnosić swój poziom, a ten turniej to dla nas świetna okazja ku temu. Chcemy spróbować i zagrać na poziomie naszych rywali i jesteśmy bardzo podekscytowani – mówił na konferencji prasowej szkoleniowiec Portoryko.

W składzie zespołu z Ameryki Środkowej nie brakuje akcentów z PlusLigi. Liderem drużyny jest bowiem doskonale znany z gry w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle Maurice Torres. Były atakujący kędzierzyńskiego zespołu w walce o brąz Panamerican Cup był najlepiej punktującym graczem w swojej drużynie, kończąc spotkanie z dorobkiem 18 oczek. To właśnie on zapewne weźmie na siebie odpowiedzialność za zdobywanie kolejnych punktów również w mistrzostwach świata. Polscy kibice powinni też kojarzyć rozgrywającego reprezentacji Portoryko – Edgardo Goasa, który grał w Łuczniczce Bydgoszcz.

Trudno jednak spodziewać się, żeby Portorykańczycy sprawili w Warnie niespodziankę. Są bowiem najniżej notowaną kadrą w grupie D, plasując się na 29. miejscu w rankingu FIVB. Wydaje się więc, że biało-czerwoni powinni się z nimi rozprawić szybko, łatwo i przyjemnie, podobnie jak Iran czy Bułgaria. Być może jednak Portorykańczycy powalczą z Finlandią, a z pewnością będą chcieli zrewanżować się Kubie za porażkę sprzed zaledwie kilku dni.

Skład reprezentacji Portoryko na mistrzostwa świata:
Rozgrywający: Edgardo Goas, Angel Perez
Atakujący: Ezequiel Cruz Lozada, Maurice Torres, Juan Vazquez
Przyjmujący: Pablo Guzman, Eddie Riverra, Sequiel Sanchez
Środkowi: Pedro Nieves, Jonathan Rodriguez, Jessie Colon, Pedrito Sierra
Libero: Dennis Del Valle, Arnel Cabrera Rivera

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved