Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ kadetów: Złoto dla Italii, brązowe medale na szyjach Argentyńczyków

MŚ kadetów: Złoto dla Italii, brązowe medale na szyjach Argentyńczyków

W piątek zakończyły się mistrzostwa świata kadetów. Złoto przypadło w udziale Włochom, którzy w całym turnieju nie przegrali meczu, a w finale nie dali szans Rosji. Na najniższym stopniu podium stanęli Argentyńczycy po wygranej nad Egiptem.

Na 15. pozycji zostali sklasyfikowani Amerykanie, którzy nie mieli żadnych kłopotów z pokonaniem Tajwanu. Przeważali zwłaszcza w ataku (44:29 w punktach zdobytych tym elementem). 13 lokatę zajęli Niemcy po pokonaniu  Nigerii mając problemy jedynie w pierwszym secie. Mimo znacznie większej od rywali ilości własnych błędów (25:15) nasi zachodni sąsiedzi przeważali w pozostałych elementach. Simon Valentin Torwie zdobył dla Niemców 24 punkty. Na 11. pozycji uplasowali się młodzi siatkarze z Korei Południowej. Azjaci po zaciętym meczu pokonali 3:1 Kubę. Kubańczycy byli zdecydowanie lepsi w bloku (16:7) i zagrywce (6:3), ale byli słabsi w ataku (49:52) i popełnili zdecydowanie więcej błędów (32:22). Hanyong Joung zdobył dla zwycięzców 20 punktów. Dziewiąte miejsce zajęli Brazylijczycy po pokonaniu Czechów. Czesi przeważali w ataku, ale blok (12:5) i serwis (6:3) były już domeną Canarinhos. Ekipa z Europy dodatkowo popełniła całą masę błędów, aż 33 przy zaledwie 16 rywali.

(25:13, 25:21, 25:19 )
7. pozycja przypadła reprezentacji Bułgarii, która w czterech setach pokonała Białoruś. Bułgarzy prowadzili już 2:0, ale w trzecim secie oddali inicjatywę rywalom. Wrócili jednak do swojej gry w kolejnej partii i mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Pod względem czysto siatkarskim oba zespoły zaprezentowały się porównywalnie, ale kluczem okazały się własne błędy.  Białoruś popełniła ich aż 34 przy 18 rywali. Todor Dimitrow zapunktował 20 razy dla zwycięzców. Dla Białorusi najwięcej punktował Uladzisław Babiewicz (21). Piąte miejsce przypadło Iranowi po zaciętym meczu z Japonią. Jednostronny na korzyść Persów był jedynie trzeci set. W pozostałych o losach wyniku zdecydowały  detale. Persowie zaimponowali grą w bloku (20:4), byli też lepsi w ataku (59:51). Popełnili oni jednak bardzo dużo błędów (30 przy 19 rywali). Klasą samą w sobie był Bardia Saadat, autor aż 37 punktów. Dla Japonii 28 razy na listę punktujących wpisał się Daiki Yamada.

O 7. miejsce:
Bułgaria –  Białoruś 3:1
(25:21, 25:19, 20:25, 25:17 )

O 5. miejsce:
Iran  – Japonia 3:1
(28:26, 23:25, 25:16, 25:23 )
Brązowymi medalistami mistrzostw świata kadetów zostali Argentyńczycy, którzy poza trzecim, przegranym setem w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia w meczu z Egiptem. Drużyna z Ameryki Południowej przeważała w ataku (57:48) i bloku (11:9), popełniła jednak więcej błędów (27:20). Nie przeszkodziło jej to jednak cieszyć się z medali. Dobrze dysponowany był Wilson Acosta, który dla Albicelestes punktował 24 razy.

O 3. miejsce:
Argentyna – Egipt 3:1
(25:19, 25:19, 23:25, 25:17)

W meczu o złoto spotkały się Rosja i Włochy. Walka w tym spotkaniu była tylko w dwóch pierwszych setach. Raz wygrali Azzurri, raz Rosjanie. W dwóch kolejnych Italia zupełnie zdominowała boiskowe wydarzenia i jako niepokonana zakończyła cały turniej. Włosi wręcz zmiażdżyli swojego oponenta w ataku notując 49% efektywności przy 37% Rosjan. Byli też nieznacznie lepsi w bloku (10:7) i zagrywce (10:8). W cieszeniu się z mistrzostwa Włochom nie przeszkodziły nawet błędy własne (35:27). Alessandro Michieletto zapunktował dla Italii 20 razy.