Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Zakończyła się faza grupowa

MŚ kadetów: Zakończyła się faza grupowa

W Tunezji dobiegła końca pierwsza faza mistrzostw świata kadetów. Do dalszej części turnieju awansowały po cztery najlepsze zespoły z każdej z grup, a ostatnie drużyny zagrają o miejsca 17-20. W grupie A najlepsza była Kuba, a do kolejnej fazy awansowała również Brazylia, Białoruś i Tajwan. W grupie B komplet zwycięstw zanotowali Włosi, którzy wyprzedzili Czechów, a także Iran oraz Bułgaria. Najlepsi w grupie C byli Egipcjanie, w kolejnej rundzie zagrają również Japończycy, Argentyńczycy i Niemcy. Grupę D zdominowali natomiast Rosjanie, w tyle zostawiając między innymi Amerykanów, Koreańczyków i Nigerię.

Grupa A:

Pierwsze spotkanie ostatniego dnia rywalizacji grupowej w grupie A Białoruś wygrała z Kubą 3:1. Dwa pierwsze sety padły łupem siatkarzy z Europy zachodniej, ale w trzecim do głosu doszli Kubańczycy. W czwartej części meczu Białoruś przypieczętowała już jednak triumf, a do zwycięstwa w tym spotkaniu poprowadził ją Uladzisław Babkewicz, zapisując na swoim koncie 25 oczek. Porażka nie przeszkodziła Kubie cieszyć się z pierwszego miejsca w grupie A.

Białoruś – Kuba 3:1
(25:21, 25:23, 22:25, 25:16)

Szybko, łatwo i przyjemnie grupowe zmagania zakończyli siatkarze Brazylii, w trzech setach odprawiając z kwitkiem Tajwan. W każdym siatkarskim elemencie przeważali Brazylijczycy, od ataku, przez blok aż po zagrywkę. Dodatkowo Tajwan oddał rywalom aż 21 punktów po swoich błędach. Brazylijczycy zmagania grupowe zakończyli na drugiej pozycji.

Brazylia – Tajwan 3:0
(25:17, 25:17, 25:20)

Reprezentacja Kolumbii była w stanie wygrać zaledwie jednego seta w starciu z Bułgarią. Gracze z południa Europy swobodnie kontrolowali wydarzenia na boisku w dwóch pierwszych odsłonach, w trzecim w grze na przewagi lepsza była Kolumbia, ale w czwartej zacięta końcówka padła łupem Bułgarów. W ich szeregach pierwsze skrzypce grał Georgi Tatarow, który mógł pochwalić się 21 punktami. To Kolumbia zajęła ostatnie miejsce w grupie B i została jej walka jedynie o pozycję 17-20.

Kolumbia – Bułgaria 1:3
(16:25, 21:25, 26:24, 24:26)

Czterosetowe spotkanie w grupie B rozegrali Włosi oraz Irańczycy. Ostatecznie jednak Italia pewnie prowadziła w dwóch partiach, przypieczętowała swoje zwycięstwo w grupie B, triumfując nad Persami 3:1. Swój zespół do wygranej poprowadził Tommaso Stefani, zdobywając 23 oczka.

Włochy – Iran 3:1
(25:16, 25:18, 24:26, 25:11)

Pięciosetowy pojedynek stoczyli siatkarze z Niemiec i Meksyku. To Europejczycy prowadzili już 2:1, ale czwarta partia pewnie padła łupem przeciwników z Meksyku. Nie byli oni jednak w stanie kontynuować swojej dobrej gry w decydującej odsłonie i przegrali spotkanie 2:3, kończąc zmagania grupowe na ostatnim miejscu.

Niemcy – Meksyk 3:2
(25:21, 23:25, 25:18, 14:25, 15:12)

W czterech partiach zakończyło się również drugie spotkanie w grupie C. Argentyńczycy w dość wyrównanym meczu triumfowali nad Japonią, rywalom oddali inicjatywę jedynie w drugiej części pojedynku. Ekipa z Ameryki Południowej o wiele lepiej zagrała w ofensywie oraz w bloku, a liderem Argentyńczyków był Manuel Armoa – 25 punktów.

Argentyna – Japonia 3:1
(25:23, 18:25, 26:24, 25:21)

Nigeryjczycy mogli cieszyć się ze zwycięstwa nad Dominikaną. Afrykański team pewnie triumfował w pierwszym secie i choć drugiego wygrał dopiero po długiej grze na przewagi, to w trzecim ponownie gra przebiegała pod dyktando Nigerii i to ona zajęła czwarte miejsce w grupie D, co pozwala jej grać w 1/16 finału.

Nigeria – Dominikana 3:0
(25:17, 30:28, 25:17)

Wybitnie jednostronny przebieg miał mecz Amerykanów z Rosjanami. Od początku do końca przebiegał on pod dyktando Sbornej, która wypunktowała rywali zwłaszcza w pierwszej i trzeciej odsłonie, w której gracze USA zdobyli zaledwie 12 oczek. Atak, blok i zagrywka stały wyraźnie po stronie Rosjan, którzy aż 10 razy popisali się asami serwisowymi. Liderem rosyjskiej kadry był Roman Muraszko, w tym szybkim spotkaniu zdobywając 18 oczek. Rosjanie wygrali zmagania w grupie D, a tuż za nimi byli siatkarze właśnie z USA.

USA – Rosja 0:3
(12:25, 17:25, 12:25)