Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ kadetów: Włochy i Rosja zagrają o złoty medal, Egipt z Argentyną o brąz

MŚ kadetów: Włochy i Rosja zagrają o złoty medal, Egipt z Argentyną o brąz

Reprezentacja Włoch wygrała 3:0 z Egiptem i w meczu finałowym zmierzy się z Rosjanami, Rosjanie również 3:0 wygrali z Argentyną. Przegrani z tych spotkań zmierzą się w meczu o brązowy medal.

W meczu półfinałowym Rosja okazała się lepsza od Argentyny i wygrała z nią 3:0. Od samego początku spotkania ton wydarzeniom na boisku nadawali Europejczycy, w pierwszym secie prowadzili 4:0 i był to moment zwrotny tego zeta. Argentyńczycy, którzy grali pod czujnym okiem legendarnego trenera Julio Velasco tylko na krótko wrócili do swojej dobrej gry. W drugim secie byli tłem dla dobrze dysponowanych Rosjan i wysoko go przegrali w stosunku 18:25. W ostatniej partii spotkania przy stanie 25:25 błąd w polu zagrywki popełnił Armoa Morel, a Anton Anoszko zablokował Tomasa Caprogosso i Rosja mogła cieszyć się z awansu do finału. Najskuteczniejszym zawodnikiem w reprezentacji Rosji był zdobywca 21 punktów Roman Muraszko, który popisał się czterema asami serwisowymi. Dla Argentyny 12 punktów zdobył Acosta i był on najlepszym graczem w swojej ekipie.

W drugim meczu półfinałowym włosi pokonali Egipt 3:0 i zapewnili sobie grę w finale z Rosjanami. Egipcjanie byli tłem dla Włochów, w każdej partii wyraźnie odstawali od swoich rywali. Najlepszym zawodnikiem meczy był Tommaso Stefni, który zdobył 18 punktów w tym czterokrotnie punktował w polu zagrywki i czterokrotnie w bloku. 13 punktów zdobył Tommaso Rinaldi. Najskuteczniejszym siatkarzem wśród Egipcjan był Abdelrahman Elhossiny Jr, który zapisał na swoje konto 11 punktów.

o miejsca 1-4:
Rosja – Argentyna 3:0
(25:21, 25:18, 27:25)
Włochy – Egipt 3:0
(25:18, 25:16, 25:17)

W meczach o miejsca 5-8 Iran w trzech setach wygrał z Bułgarią i o piątą lokatę zagra z Japonią. Białorusini pomimo porażki z Azjatami stoczyli z nimi ciężki bój, dwa sety w tym spotkaniu były rozgrywane na przewagi. Białorusini w meczu o siódmą lokatę zmierzą się z Bułgarami. Z kolei w meczach o miejsca 9-12. Brazylia wygrała 3:0 z Kubą, a w spotkaniu Korei Południowej z Czechami do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break, w nim lepsi okazali się Czesi. W efekcie tego zagrają z Brazylia o dziewiąte miejsce.

W starciach o lokaty 13-16 Stany Zjednoczone uległy Niemcom 1:3. Po dwóch setach tego spotkania był remis 1:1, kolejne dwa sety toczyły się pod dyktando reprezentacji Niemiec, która dzięki wygranej zagra o trzynastą pozycję z Nigerią. Tajwan musiał uznać wyższość Nigerii i uległ reprezentacji z Czarnego Lądu 0:3.