Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetek: Siedem zespołów wciąż bez porażki

MŚ kadetek: Siedem zespołów wciąż bez porażki

Brazylia i Chiny w grupie A, Włochy i Kanada w grupie B, Rosja w grupie C oraz Japonia i Bułgaria w grupie D – to drużyny, które po trzecim dniu rozgrywanych w Kairze mistrzostw świata kadetek wciąż pozostają bez porażki. Powoli kształtuje się już sytuacja w grupach, część zespołów zagwarantowała już sobie grę w 1/8 finału, pozostałe muszą walczyć o uniknięcie ostatniego miejsca w grupie.

W grupie A kolejne zwycięstwo bez straty seta odniosły siatkarki Brazylii. Canarinhes bez żadnych problemów uporały się w trzech szybkich setach z reprezentacją Kamerunu i mają na swoim koncie komplet punktów. Świetny mecz rozegrała Ana Cristina De Souza, która punktowała 16 razy w tym meczu. Kamerun po trzech porażkach w niedzielę powalczy o 4. miejsce w grupie i awans do 1/8 finału z Portoryko.

Drugie zwycięstwo odniosły również kadetki z Chin, które pokonały w trzech setach niepokonaną do tej pory reprezentację Egiptu. Zespół z Azji do wygranej poprowadziła Mengjie Wu, która zdobyła w tym meczu 19 punktów. Egipcjanki, podobnie jak zespoły z Chin i Brazylii są już pewne gry w 1/8 finału, ważna jednak będzie walka o jak najwyższe miejsce w grupie, które może dać łatwiejszego rywala w kolejnej fazie turnieju.

grupa A:
Brazylia – Kamerun 3:0
(25:14, 25:20, 25:12)
Chiny – Egipt 3:0
(25:17, 25:20, 25:12)

Reprezentacja Kanady miała dość niespodziewane kłopoty z rywalkami z Meksyku. Pierwsze dwa sety padły łupem Meksykanek, które był blisko sprawienia niespodzianki. Drużyna Klonowego Liścia podniosłą się jednak, doprowadziła do tie-breaka, a w nim pokonała rywala 15:11. Było to drugie zwycięstwo Kanadyjek, które wciąż są niepokonane. Najskuteczniejszą zawodniczką tego spotkania była Katarina Pantovic, która zdobyła w tym meczu 18 punktów.

W drugim sobotnim meczu grupy B Włoszki pokonały w trzech setach reprezentację Korei Południowej. Jedynie w trzeciej partii Koreanki doszły do granicy 20 punktów, w dwóch pierwszych przewaga włoskiego zespołu była nie do podważenia. W drugim zwycięstwie zespołu Azzurri 10 punktów zdobyła dla swojego zespołu Giorgia Frosini.

grupa B:
Kanada – Meksyk 3:2
(15:25, 22:25, 25:18, 25:15, 15:11)
Włochy – Korea Płd. 3:0
(25:15, 25:14, 25:20)

W grupie C drugi mecz w turnieju rozegrały Rosjanki i po raz drugi zeszły z boiska jako zwyciężczynie. Sborna pokonała 3:0 Białoruś i nie straciła jeszcze w turnieju seta. Białorusinki nie miały w tym meczu wiele do powiedzenia i nawet nie zbliżył się do granicy 20 punktów w żadnej z trzech partii. Liderką rosyjskiej drużyny była Natalia Slautina, która zdobyła w tym meczu 12 punktów.

Pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach świata odniosły siatkarki Tajlandii. Azjatki po porażce z Białorusią w drugim swoim meczu pokonały 3:1 reprezentację Rumunii i nieco skomplikowały sytuację w tabeli grupy C. Po wygranej w pierwszym secie na przewagi Tajki w drugiej partii poniosły porażkę, jednak kolejne dwa sety przebiegały już pod ich dyktando. Świetny mecz rozegrała Wiranyupa Inchan, która punktowała 17 razy. W najgorszej sytuacji w grupie C są siatkarki Argentyny, które w sobotę pauzowały, a które mają na swoim koncie dwie porażki i zero punktów.

grupa C:
Rosja – Białoruś 3:0

(25:17, 25:14, 25:15)
Tajlandia – Rumunia 3:1
(27:25, 22:25, 25:17, 25:17)

W grupie D drugie zwycięstwo w swoim drugim meczu odniosły młode siatkarki Bułgarii. Zespół z Bałkanów nie miał żadnego problemu z pokonaniem Demokratycznej Republiki Konga, a wszystkie trzy partie były mocno jednostronne. Bułgaria ma już zapewniony awans do 1/8 finału, a w odniesieniu drugiej wygranej spory wkład miała Maria Jordanowa, która punktowała 9 razy w tym meczu.

Ważne zwycięstwo odniosły siatkarki Peru, które pokonały w trzech setach reprezentację Turcji. Była to wygrana na wagę awansu do czołowej szesnastki mistrzostw, a Turczynki o awans będą jeszcze walczyć w meczach z Bułgarią i rywalkami z Afryki. Peruwianki do wygranej w tym meczu poprowadziła Thaisa Mc Leod, która zdobyła dla swojego zespołu 13 punktów.