Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetek: Rosja, Brazylia, Włochy i Turcja weszły do gry

MŚ kadetek: Rosja, Brazylia, Włochy i Turcja weszły do gry

W drugim dniu mistrzostw świata kadetek rozgrywanych w Kairze drugie zwycięstwa w swoich grupach odniosły Japonki, Rumunki oraz gospodynie turnieju. Do gry weszły cztery zespoły, które pauzowały pierwszego dnia. Swoje mecze pewnie wygrały Rosjanki i Brazylijki, Włoszki po tie-breaku pokonały USA, a Turczynki przegrały 2:3 z zespołem japońskim.

W grupie A w piątek do gry włączyła się reprezentacja Brazylii i od razu rozpoczęła od mocnego uderzenia. Canarinhes w trzech szybkich setach pokonały swoje rówieśniczki z Portoryko i pewnie zapisały na swoim koncie trzy punkty. Po 14 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Ana Cristina De Souza oraz Ana Luiza Rüdiger.

W drugim piątkowym meczu tej grupy stanęły naprzeciwko siebie dwa zespoły z Afryki. Młode Egipcjanki, które już miały jedno zwycięstwo na swoim koncie, pewnie wygrały dwa pierwsze sety z reprezentacją Kamerunu, jednak w trzeciej partii nieco się rozluźniły. Rywalki to wykorzystały i wygrały po zaciętej walce na przewagi w trzeciej partii, jednak w kolejnej siatkarki z Egiptu znów miały ogromną przewagę. Egipcjanki z kompletem punktów prowadzą w tabeli grupy A. 16 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła May Abdelmaguid.

grupa A:
Portoryko – Brazylia 0:3
(12:25, 20:25, 13:25)
Kamerun – Egipt 1:3
(14:25, 11:25, 30:28, 11:25)

W grupie B do rywalizacji w piątek włączyły się Włoszki, które od razu rozpoczęły od hitowego spotkania z reprezentacją USA. Amerykanki prowadził już w tym meczu 2:0, jednak Azzurre zdołały doprowadzić do wyrównania, a w tie-breaku okazały się minimalnie lepsze od rywalek. Tym samym Włoszki rozpoczęły udział w turnieju od wygranej, a siatkarki USA zanotowały na swoim koncie pierwszą porażkę. Aż 25 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła Giorgia Frosini.

W drugim meczu tej grupy Korea Południowa zmierzyła się z reprezentacją Meksyku. Koreanki po przegranej w pierwszym meczu z Kanadą również tym razem rozpoczęły od przegranego seta, jednak bardzo szybko się otrząsnęły. Trzy kolejne partie należały już do siatkarek z Azji, które zgarnęły trzy punkty i zanotowały na swoim koncie pierwszą wygraną w turnieju. Po 16 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Seonwoo Lee i Jeongmin Choi. Młode siatkarki z Kanady pauzowały tego dnia.

grupa B:
Włochy – USA 3:2
(20:25, 21:25, 25:22, 25:23, 15:13)
Korea Płd. – Meksyk 3:1
(23:25, 25:22, 25:19, 25:23)

Od wygranej swój udział w mistrzostwach rozpoczęły siatkarki Rosji. Sborna nie dała żadnych szans reprezentacji Argentyny, pewnie wygrywając w trzech szybkich setach, a Albicelestes w żadnej partii nawet nie przekroczył granicy 20 punktów. Najskuteczniejszą zawodniczką rosyjskiego zespołu była Tatiana Kadoczkina, która zapisała na swoim koncie 18 punktów.

Świetnie mecz z Rumunią rozpoczęły kadetki z Białorusi, które wygrały pierwszego seta do 23. W drugiej partii jednak podrażnione Rumunki wygrały z rywalkami do 10, a w dwóch kolejnych przypieczętowały swoją wygraną. Rumuński zespół po raz drugi już w tym turnieju sięgnął po komplet punktów i prowadzi w tabeli grupy C. Liderkami zwycięskiej drużyny był Alexia-Ioana Carutasu (19 pkt.) oraz Francesca Alupei (17 pkt.).

grupa C:
Rosja – Argentyna 3:0
(25:19, 25:17, 25:16)
Białoruś – Rumunia 1:3
(25:23, 10:25, 21:25, 22:25)

W grupie D zaciętą walkę stoczył ze sobą siatkarki z Japonii i Turczynki, dla których był to pierwszy mecz w mistrzostwach świata kadetek. Zespół turecki wygrał dwa pierwsze sety, które jednak były niezwykle wyrównane i… stanął. Trzeciego seta Japonki wygrały do 12, a potem doprowadził do tie-breaka. W nim wygrały 15:9 i po raz drugi zeszły z boiska jako zespół zwycięski. Świetne spotkanie rozegrała Yoshino Nishikawa, która zdobyła dla swojej drużyny 26 punktów.

Reprezentacja Peru nie miała żadnych problemów w meczu z drużyną Demokratycznej Republiki Konga. Peruwianki pierwszego seta wygrały do 21, w dwóch pozostałych wręcz rozbiły rywala. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Antuanett Arteaga, która zapisała na swoim koncie 10 punktów. Peruwianki po wczorajszej przegranej po tie-breaku z Bułgarią tym razem dopisały sobie trzy punkty i awansowały na drugie miejsce w tabeli.