Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetek: Rosja, Brazylia, Włochy i Turcja weszły do gry

MŚ kadetek: Rosja, Brazylia, Włochy i Turcja weszły do gry

fot. fivb-org

W drugim dniu mistrzostw świata kadetek rozgrywanych w Kairze drugie zwycięstwa w swoich grupach odniosły Japonki, Rumunki oraz gospodynie turnieju. Do gry weszły cztery zespoły, które pauzowały pierwszego dnia. Swoje mecze pewnie wygrały Rosjanki i Brazylijki, Włoszki po tie-breaku pokonały USA, a Turczynki przegrały 2:3 z zespołem japońskim.

W grupie A w piątek do gry włączyła się reprezentacja Brazylii i od razu rozpoczęła od mocnego uderzenia. Canarinhes w trzech szybkich setach pokonały swoje rówieśniczki z Portoryko i pewnie zapisały na swoim koncie trzy punkty. Po 14 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Ana Cristina De Souza oraz Ana Luiza Rüdiger.W drugim piątkowym meczu tej grupy stanęły naprzeciwko siebie dwa zespoły z Afryki. Młode Egipcjanki, które już miały jedno zwycięstwo na swoim koncie, pewnie wygrały dwa pierwsze sety z reprezentacją Kamerunu, jednak w trzeciej partii nieco się rozluźniły. Rywalki to wykorzystały i wygrały po zaciętej walce na przewagi w trzeciej partii, jednak w kolejnej siatkarki z Egiptu znów miały ogromną przewagę. Egipcjanki z kompletem punktów prowadzą w tabeli grupy A. 16 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła May Abdelmaguid.

grupa A:
Portoryko – Brazylia 0:3
(12:25, 20:25, 13:25)
Kamerun – Egipt 1:3
(14:25, 11:25, 30:28, 11:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy A mistrzostw świata kadetek U-18

W grupie B do rywalizacji w piątek włączyły się Włoszki, które od razu rozpoczęły od hitowego spotkania z reprezentacją USA. Amerykanki prowadził już w tym meczu 2:0, jednak Azzurre zdołały doprowadzić do wyrównania, a w tie-breaku okazały się minimalnie lepsze od rywalek. Tym samym Włoszki rozpoczęły udział w turnieju od wygranej, a siatkarki USA zanotowały na swoim koncie pierwszą porażkę. Aż 25 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła Giorgia Frosini.

W drugim meczu tej grupy Korea Południowa zmierzyła się z reprezentacją Meksyku. Koreanki po przegranej w pierwszym meczu z Kanadą również tym razem rozpoczęły od przegranego seta, jednak bardzo szybko się otrząsnęły. Trzy kolejne partie należały już do siatkarek z Azji, które zgarnęły trzy punkty i zanotowały na swoim koncie pierwszą wygraną w turnieju. Po 16 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Seonwoo Lee i Jeongmin Choi. Młode siatkarki z Kanady pauzowały tego dnia.

grupa B:
Włochy – USA 3:2
(20:25, 21:25, 25:22, 25:23, 15:13)
Korea Płd. – Meksyk 3:1
(23:25, 25:22, 25:19, 25:23)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B mistrzostw świata kadetek U-18

Od wygranej swój udział w mistrzostwach rozpoczęły siatkarki Rosji. Sborna nie dała żadnych szans reprezentacji Argentyny, pewnie wygrywając w trzech szybkich setach, a Albicelestes w żadnej partii nawet nie przekroczył granicy 20 punktów. Najskuteczniejszą zawodniczką rosyjskiego zespołu była Tatiana Kadoczkina, która zapisała na swoim koncie 18 punktów.

Świetnie mecz z Rumunią rozpoczęły kadetki z Białorusi, które wygrały pierwszego seta do 23. W drugiej partii jednak podrażnione Rumunki wygrały z rywalkami do 10, a w dwóch kolejnych przypieczętowały swoją wygraną. Rumuński zespół po raz drugi już w tym turnieju sięgnął po komplet punktów i prowadzi w tabeli grupy C. Liderkami zwycięskiej drużyny był Alexia-Ioana Carutasu (19 pkt.) oraz Francesca Alupei (17 pkt.).

grupa C:
Rosja – Argentyna 3:0
(25:19, 25:17, 25:16)
Białoruś – Rumunia 1:3
(25:23, 10:25, 21:25, 22:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy C mistrzostw świata kadetek U-18

W grupie D zaciętą walkę stoczył ze sobą siatkarki z Japonii i Turczynki, dla których był to pierwszy mecz w mistrzostwach świata kadetek. Zespół turecki wygrał dwa pierwsze sety, które jednak były niezwykle wyrównane i… stanął. Trzeciego seta Japonki wygrały do 12, a potem doprowadził do tie-breaka. W nim wygrały 15:9 i po raz drugi zeszły z boiska jako zespół zwycięski. Świetne spotkanie rozegrała Yoshino Nishikawa, która zdobyła dla swojej drużyny 26 punktów.

Reprezentacja Peru nie miała żadnych problemów w meczu z drużyną Demokratycznej Republiki Konga. Peruwianki pierwszego seta wygrały do 21, w dwóch pozostałych wręcz rozbiły rywala. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Antuanett Arteaga, która zapisała na swoim koncie 10 punktów. Peruwianki po wczorajszej przegranej po tie-breaku z Bułgarią tym razem dopisały sobie trzy punkty i awansowały na drugie miejsce w tabeli.

grupa D:
Turcja – Japonia 2:3
(25:23, 28:26, 12:25, 23:25, 9:15)
Peru – D.R. Konga 3:0
(25:21, 25:14, 25:10)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy D mistrzostw świata kadetek U-18

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved