Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ K, gr. G: Serbki najlepsze w grupie

MŚ K, gr. G: Serbki najlepsze w grupie

Na zakończenie rywalizacji w grupie G mistrzostw świata siatkarek reprezentacja Serbii pokonała Włoszki, oddając im tylko jednego seta. Jednak wynik tej konfrontacji nie miał większego znaczenia, bowiem obie drużyny wcześniej zapewniły już sobie awans do strefy półfinałowej.

Włoszki minimalnie lepiej rozpoczęły spotkanie, po asie serwisowym Eleny Pietrini prowadziły już 4:2. Serbki grały jednak coraz skuteczniej w ofensywie, bardzo dobrze ustawiały się do bloku, czego skutkiem było zbudowanie przez nich trzypunktowej zaliczki (7:4). Zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego przełamały jednak impas w ofensywie, mozolnie odrabiały starty. Podopieczne Davide Mazzantiego poszły za ciosem, prezentowały się coraz lepiej i wygrywały już 16:14. W końcówce zdecydowanie lepsze okazały się jednak siatkarki z Bałkanów. Tijana Bosković seryjnie kończyła swoje ataki, siatkarki prowadzone przez Zorana Terzicia dołożyły także skuteczną grę w bloku, co pozwoliło im zbudować kila „oczek” zaliczki. Serbki utrzymały przewagę do końca seta, który zakończył się przy stanie 25:21.

Początek drugiej odsłony spotkania był bardzo wyrównany, a wynik przez dłuższy czas oscylował wokół remisu. Zmieniło się to dopiero w drugiej części seta, w której Włoszki nie mogły skończyć ataku. Z kolei Serbki bardzo pewnie wykorzystywały swoje kontry, co umożliwiło im zbudowanie wysokiej przewagi. Bardzo dobrze serwowała Maja Ognjenović, co pozwoliło podopiecznym Zorana Terzicia powiększyć wcześniej wypracowaną zaliczkę. W końcówce siatkarki z Półwyspu Apenińskiego zerwały się do walki, jednak dystans między zespołami okazał się zbyt duży. Zawodniczki z Bałkanów pewnie wygrały drugą partię 25:19.

Kolejny set miał zgoła inny przebieg. Wprawdzie początek był również bardzo zacięty, jednak z czasem to Włoszki zaczęły budować zaliczkę. Bardzo dobrze blokowała Christina Chirichella, która tylko w tej partii dołożyła w tym elemencie aż cztery „oczka”. Podopieczne Davide Mazzantiego mozolnie, punkt po punkcie powiększały przewagę aż do pięciu punktów (19:14). W końcówce Serbki przypomniały sobie, jak grać skutecznie w ofensywie i rzuciły się do odrabiania strat. Nie zdołały jednak tego zrobić, trzecia odsłona spotkania zakończyła się zwycięstwem siatkarek z Półwyspu Apenińskiego (25:23).

Serbki lepiej weszły w czwartą partię, bardzo dobrze atakowały, co skutkowało zbudowaniem przez nich dwupunktowej zaliczki (7:5). Włoszki poprawiły się w ofensywie, wykorzystywały błędy rywalek i szybko wyrównały wynik. Środkowa część seta miała bardzo wyrównany przebieg, obie drużyny wymieniały się prowadzeniem, lecz nie potrafiły zbudować trwałej przewagi. Dopiero w końcówce dzięki świetnej postawie w bloku i w polu serwisowym Mileny Rasić podopieczne Zorana Terzicia zbudowały przewagę (23:20). Pomimo walki siatkarki z Półwyspu Apenińskiego nie zdołały odrobić strat. Zwycięstwo Serbek w tym spotkaniu przypieczętowała skutecznym atakiem niezawodna Tijana Bosković (25:23).

Włochy – Serbia 1:3
(21:25, 19:25, 25:23, 23:25)

Włochy: Egonu (28), Pietrini (15), Chirichella (10), Danesi (9), Bosetti (5), Malinov (3), De Gennaro (libero) oraz Nwakalor (2), Ortolani, Cambi i Parrocchiale
Serbia: Bošković (29), Rasić (15), Veljković (10), Busa (9), Mihajlović (9), Ognjenović (5), Popović (libero) oraz Malesević (1), Zivković i Bjelica