Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ K, gr. G: Serbia za silna dla japońskich siatkarek

MŚ K, gr. G: Serbia za silna dla japońskich siatkarek

fot. FIVB

Reprezentacja Serbii zapisała na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Tym razem w pokonanym polu serbskie siatkarki pozostawiły Japonię, której nie udało się ugrać nawet seta. Przewaga rywalek najwidoczniejsza była w dwóch pierwszych setach.

Początek spotkania wskazywał, że obie drużyny będą walczyć o każdy punkt. O ile w początkowej fazie seta punkty były zdobywane naprzemiennie, to na pierwszej przerwie technicznej prowadziły Serbki 8:5 po szczęśliwym ataku po siatce Tijany Bosković. Fantastyczna gra w obronie pozwoliła podopiecznym Zorana Terzicia powiększyć przewagę do pięciu „oczek” za sprawą mocnego zbicia Brankicy Mihajlović z lewej flanki, która po czasie wziętym przez Kumi Nakadę jeszcze wzrosła. Wydawało się, że odrobienie strat przez Japonki w tym secie było niemożliwe, gdyż Europejki dominowały w każdym elemencie. Po bloku Bosković na Sarinie Kodze na tablicy wyników było już 10:19. Chwilowy przestój, jaki przydarzył się Serbkom w końcówce partii, pozostał bez wpływu na jej ostateczne rozstrzygnięcie. Autowy atak Miyu Nagaoki zakończył premierową odsłonę meczu, który poza końcowymi fragmentami mógł się podobać.W drugiej partii mistrzynie Europy szybko wypracowały sobie wysoką przewagę. Byłaby ona jeszcze większa, gdyby same nie popełniały błędów dających bezpośrednie punkty Japonkom. Po ataku z szóstej strefy Brankicy Mihajlović na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:3. W sytuacji kiedy Azjatki przestawały dokładnie przyjmować, traciły swój największy atut, jakim była kombinacyjna gra kreowana przez Kanami Tashiro. Z tym elementem miały jednak coraz większe problemy, jak choćby po zagrywce Stefany Veljković (6:11). Perfekcyjna gra duetu Bosković – Mihajlović, który atakował nad blokiem swoich rywalek robiła różnicę. Nawet drobne błędy, jakie pojawiały się w grze serbskiej drużyny, pozostawały bez wpływu na wynik. W ataku zespołu z Kraju Kwitnącej Wiśni punktowała praktycznie tylko Miyu Nagaoka (17:23). Przełożenie rąk na stronę Serbek przez Tashiro zakończyło drugiego seta, w którym siatkarki Nakady zdołały uzbierać tylko 18 punktów.

Japonki jednak słyną z tego, że łatwo się nie poddają i walczą do końca. Od początku trzeciej partii nie pozwoliły uciec swoim rywalkom, a po bloku Mai Okumury na Tijanie Bosković prowadziły 8:6. Przewagi tej jednak nie utrzymały długo, gdyż po wykorzystanym kontrataku przez Brankicę Mihajlović było już po równo, a chwilę później po bloku Bosković na Erice Araki Serbki prowadziły 12:10. W przeciwieństwie do poprzednich setów ekipa Terzicia nie potrafiła jednak odskoczyć od swoich rywalek, a po autowym ataku Bosković na drugiej przerwie technicznej przegrywały dwoma „oczkami”. Dobrą zmianę w ekipie gospodyń dała Ai Kuroga (20:18). Wprawdzie w końcówce partii różnica na korzyść Japonek wynosiła już trzy punkty, jednak dobrze finiszowały ich rywalki. As serwisowy Mileny Rasić dał im remis po 22, blok Bianki Busy na Araki prowadzenie, a atak z drugiej piłki Mai Ognjenović zwycięstwo. Zwycięstwem tym Serbki praktycznie zapewniły sobie awans do strefy medalowej, a Japonki chcąc pozostać w turnieju, muszą jutro ograć Włoszki i liczyć na pozytywny dla nich wynik w spotkaniu Włochy – Serbia.

Japonia – Serbia 0:3
(19:25, 18:25, 23:25)

Składy zespołów:
Japonia: Nagaoka (10), Koga (7), Araki (6), Okumura (6), Ishii (3), Tashiro (1), Inoue (libero) oraz Kobata (libero), Kurogo (6), Shinnabe i Uchiseto
Serbia: Bosković (24), Mihajlović (18), Busa (6), Rasić (6), Ognjenović (2), Veljković (1), Popović (libero) oraz Stevanović

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela III rundy mistrzostw świata siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved