Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ K, gr. F: Pewna wygrana Chinek, Włoszki za silne dla Tajlandii

MŚ K, gr. F: Pewna wygrana Chinek, Włoszki za silne dla Tajlandii

W grupie F reprezentacja Chin nie miała żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa w meczu z Azerbejdżanem. W tej grupie wciąż cztery zespoły pozostają w walce o trzy premiowane awansem do III rundy miejsca. Niepokonane dotąd Włoszki zagrały z reprezentacją Tajlandii i utrzymały ten status, wygrywając 3:0.

Początek meczu Chinek z reprezentacją Azerbejdżanu był dość chaotyczny – siatkarki z Państwa Środka dobre akcje przeplatały prostymi błędami, w tym błędem ustawienia, na pierwszą przerwę techniczną jednak schodziły po ataku Ting Zhu, prowadząc 8:6. Po powrocie na boisko Azerki błyskawicznie odrobiły straty, ale na drugiej przerwie to znów Chinki miały dwa punkty więcej po ataku Changning Zhang. Wyrównana walka trwała jeszcze do stanu 18:16, potem zespół z Azerbejdżanu zupełnie stanął. Chinki zdobywały punkty seriami, a seta dwoma skutecznym akcjami (atak i blok) wynikiem 25:17 zakończyła Xiangyu Gong.

Chinki drugiego seta rozpoczęły od mocnego uderzenia i szybko wyszły na prowadzenie 8:3. Z drugiej strony siatki próbowała jeszcze walczyć Jana Kulan, ale jej koleżanki myliły się raz za razem i przewaga rywalek wciąż się utrzymywała (12:6). Po przerwie technicznej, na której Azerki przegrywały siedmioma punktami, zespoły wróciły na boisko odmienione i to Olena Hasanowa oraz Jelizawieta Samadowa rządziły na boisku. Azerki wygrały pięć kolejnych akcji (14:16) i znów były emocje. Niestety na krótko – Chinki szybko zwarły szyki i nie pozwoliły już rywalkom na wiele. Znów zdobywały punkty seriami, a coraz bardziej bezradne Azerki do końca seta zapunktowały już tylko… dwukrotnie. Reprezentacja Chin wygrała tego seta zdecydowanie 25:16 po ataku Zhang i prowadziła już 2:0.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęły Azerki, które po udanym ataku i dwóch asach serwisowych Ajszan Abdulazimowej prowadziły 3:1. Na przerwie technicznej miały jeszcze trzy punkty przewagi po ataku Jany Kulan, ale po powrocie na boisko cztery punkty z rzędu zdobyły Chinki i to one wyszły na prowadzenie 9:8. Siatkarki z Państwa Środka powoli przejmowały inicjatywę, były coraz skuteczniejsze na siatce i po zbiciu Xiangyu Gong na drugiej przerwie technicznej prowadziły już czterema punktami. W końcówce nie dały się zdekoncentrować i nie wypuściły już szansy z rąk. Seta wynikiem 25:17 zakończył atak Ting Zhu, a Chinki pewnie sięgnęły po trzy punkty, które były ich obowiązkiem w kontekście walki o awans do kolejnej rundy mistrzostw.

Chiny – Azerbejdżan 3:0
(25:17, 25:16, 25:17)

Chiny: Xinyue Yuan (17), Xiangyu Gong (13), Ting Zhu (12), Changning Zhang (9), Ni Yan (7), Xia Ding (3), Mengjie Wang (libero) oraz Mingyuan Hu
Azerbejdżan: Rahimowa (11), Hasanowa (9), Samadowa (8), Kulan (8), Jagubowa (2), Imanowa, Karimowa (libero) oraz Abdulazimowa (5), Azimowa, Gurbanowa, Alijewa i Mammadowa

Zespół z Tajlandii od początku spotkania swoją całą grę w ataku oparł na Sittirak. Zawodniczka ta przez długi czas utrzymywała wysoką skuteczność, jednak po pewnym czasie Włoszki znalazły na nią sposób, a zmęczenie też zrobiło swoje. Od połowy pierwszego seta Egonu i spółka zupełnie dominowały na boisku, pewnie go wygrywając.

Kolejną odsłonę Włoszki rozpoczęły od mocnego uderzenia i kończyły akcję za akcją. Prym na boisku wiodły Sylla i Egonu, a ekipa z Tajlandii niewiele mogła wskórać (16:7). Chirichella w końcówce poprowadziła swój zespół do bardzo pewnej wygranej.

Guedpard Pornpun starała się jak mogła, by jej zespół wrócił do walki w tym meczu, jednak jej udane zagrania z pola zagrywki na niewiele się zdały. Włoszki spokojnie budowały swoją nadwyżkę, krocząc pewnie do wygranej w całym meczu. Punktowały głównie atakiem, ale także dołożyły kilka małych punktów blokiem, kończąc mecz w minimalnej liczbie setów.

Tajlandia – Włochy 3:0
(25:15, 25:12, 25:15)

Włochy: Egonu (15), Chirichella (12), Danesi (11), Sylla (8), Bosetti (7), Malinov (4), De Gennaro (libero) oraz Pietrini (3), Cambi, Parrocchiale
Tajlandia: Sittirak (13), Apinyapong (7), Thinkaow (5), Guedpard (2), Nuekjang (2), Kanthong (2), Pannoy (libero) oraz Pairoj (libero), Nuanjam, Tomkom, Kamlangmak i Moksri