Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ K, gr. E: Portorykanki i Dominikanki żegnają się z turniejem zwycięstwem

MŚ K, gr. E: Portorykanki i Dominikanki żegnają się z turniejem zwycięstwem

W grupie E cztery drużyny kończą swoją przygodę z mistrzostwami świata. W ostatnich swoich meczach Portoryko pokonało reprezentację Meksyku 3:1 i zajęło przedostatnie miejsce w grupie. Niemki przegrały w trzech szybkich setach z reprezentacją Dominikany i dzięki temu siatkarki z Karaibów wyprzedziły w tabeli zespół niemiecki.

Pożegnalny mecz mistrzostw świata z Meksykiem siatkarki Portoryko rozpoczęły od prowadzenie 8:3. Po atakach Kariny Ocasio i Natalii Valentin było już 12:4, a Meksykanki wyglądały na zupełnie bezradne. Powoli się jednak budziły i mecz się wyrównał, na drugą przerwę techniczną Portorykanki zeszły po ataku Daly Santany przy stanie 16:9. Podopieczne trenera Jose Mielesa spokojnie już kontrolowały przebieg wydarzeń i utrzymywały przewagę do końca seta. Wygrały go 25:17 po skutecznym zbiciu Kariny Ocasio.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły siatkarki z Meksyku. Ataki Angeli Rangel i Melanii Parry dały im prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Seria punktów Portorykanek pozwoliła im odrobić straty i doprowadzić do remisu 10:10, a po błędzie rywalek na drugiej przerwie technicznej to one już prowadziły jednym punktem. Meksykanki znów zaczęły się raz po raz mylić w prostych sytuacjach, a od stanu 21:19 dla Portoryko zupełnie stanęły. Świetnie w ataku i bloku spisywała się w końcówce Karina Ocasio i Portoryko po wygranej do 19 prowadziło już w całym meczu 2:0.

Niezwykle wyrównany był początek trzeciej partii. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie, a wynik ciągle oscylował wokół remisu. Pierwsze impas przełamały siatkarki Meksyku i to one przed drugą przerwą techniczną wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Po bloku Angeli Rangel było już 20:15 dla Meksyku i wszystko wskazywało na to, że mecz się jednak przedłuży. W końcówce punktowały Rangel i Monica Moreno, dzięki czemu siatkarki Meksyku wygrały pewnie tego seta 25:18 i przedłużyły swoje nadzieje. Portorykanki mocno wzięły się do pracy od pierwszych piłek kolejnej partii i po ataku Stephanie Enright prowadziły już 10:6. Czteropunktową przewagę podopieczne trenera Mielesa utrzymały do drugiej przerwy technicznej, a na główną siłę ataku zespołu Portoryko wyrastała Enright (22:16). W końcówce Meksykanki nie były w stanie już zagrozić rywalkom. Ostatnią akcję meczu wykończyła Daly Santana, Portoryko wygrało 25:19 i całe spotkanie 3:1, zwycięstwem kończąc swój udział w mistrzostwach świata.

Meksyk – Portoryko 1:3
(17:25, 19:25, 25:18, 19:25)

Meksyk: Rangel (24), Bricio (16), Valle (8), Quintero (8), Hernandez (3), Sashiko (2), Robles (libero) oraz Valdez
Portoryko: Santana (18), Ocasio (18), Enright (13), Jusino (10), Ortiz (7), Valentin (4), Venegas (libero) oraz Santos R., Perez i Santos N.

Dominikanki przewodziły stawce na boisku praktycznie od początku. Kontra Yonkairy Isabel dała tej drużynie prowadzenie 12:8 w pierwszym secie. Natomiast as serwisowy Martinez zwiększył nadwyżkę jeszcze bardziej (15:8). Dominikana bawiła się grą i robiła co chciała na boisku. Niemki nie były w stanie nic zrobić, grały nieskutecznie i bez werwy, a różnica na korzyść przeciwniczek rosła (21:11).  Udany atak De La Cruz dał Dominikanom wygraną w secie do 12.

To ekipa z Dominikany nadal dobrze działała w drugim secie, odskakując na prowadzenie 8:3 na pierwszym czasie technicznym, jej kluczem do sukcesu były szybkie ataki. Kolejny w tym meczu as Martinez dał Dominikankom prowadzenie 14:8. Niemki zaczęły skutecznie atakować, ale było już późno w secie. Co prawda zbliżyły się na 18:21, ale nie udało im się odwrócić losów tej partii.

Europejkom szło lepiej w kolejnej odsłonie. Lippman skutecznie uderzała ze skrzydeł, dając swojej drużynie prowadzenie. Dominikana zaczęła wracać do gry i szybko ruszyła do boju. Skuteczna De La Cruz sprawiła, że wynik zmienił się bardzo mocno i to jej ekipa prowadziła 14:10, a następnie 16:10. Niemiecki zespół borykał się z dużymi problemami w przyjęciu, dzięki czemu reprezentacji Dominikany było łatwiej zamknąć cały mecz.

Niemcy – Dominikana 0:3
(12:25, 19:25, 17:25)

Niemcy: Lippmann (14), Geerties (4), Gründing (4), Fromm (3), Hanke (2), Vanjak (1), Dürr (libero) oraz Stigrot (6), Drewniok (2), Wezorke (1), Kästner, Poll i Pogany
Dominikana: De La Cruz (18), Rivera (11), Eve Mejia (10), Martinez J. (9), Peña Isabel (8), Marte Frica (2), Castillo (libero) oraz Vargas i Gonzalez