Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ K: Chinki zdobyły brązowy medal

MŚ K: Chinki zdobyły brązowy medal

fot. FIVB

W meczu o brązowy medal mistrzostw świata siatkarek reprezentacja Chin pewnie w trzech setach pokonała Holandię. Tym samym Pomarańczowe, które doskonale spisywały się w tym turnieju, zaskakując wielu obserwatorów, zakończyły turniej bez medalu i tuż za podium. W sobotnim finale zmierzą się siatkarki Serbii i Włoch.

Dwie pierwsze akcje meczu o brąz padły łupem Chinek, ale już trzy kolejne wygrały siatkarki z Europy (3:2), zaliczkę do dwóch punktów zwiększyła Lonneke Sloetjes (5:3). Dobre zagrywki Azjatek pozwoliły im wyjść na minimalne prowadzenie (7:6), ale błędy po ich stronie nie pomagały. W końcu jednak Chinki złapały swój rytm gry i były w stanie wyjść na trzypunktową przewagę. Nie były jednak w stanie jej utrzymać i po kontrze Anne Buijs na tablicy wyników pojawił się remis po 18. Kontry Yingying Li pozwoliły ponownie odskoczyć (22:19), ale Holenderki wcale się nie poddawały i odpowiedziały równie skutecznymi atakami (22:22). Ting Zhu dała swojej ekipie piłkę setową (24:22), a Li punktową zagrywką zakończyła premierową odsłonę.Znów seta lepiej rozpoczęły siatkarki z Państwa Środka (6:3) i chociaż rywalkom udało się na chwilę złapać kontakt punktowy, to cały czas widoczną przewagę miały Chinki (11:8). Ich dobre zagrywki pozwoliły na dość swobodne utrzymanie zaliczki, natomiast problemy z przyjęciem holenderskiego zespołu skutkowały słabszą skutecznością ich ofensywy (12:16). Jakość gry leżała po stronie Azjatek, które nie miały problemu z odczytaniem gry przeciwniczek (23:17), natomiast Xiangyu Gong doprowadziła do pierwszej piłki setowej, a Zhu dała swojej drużynie prowadzenie w całym meczu.

Chinki nie odpuszczały także od pierwszych chwil kolejnej odsłony, w której prowadziły dzięki dobrej postawie w polu zagrywki. Seria punktów, zdobytych w jednym ustawieniu, pozwoliła im zdominować grę (12:5). Rywalki ani przez moment nie złapały kontaktu z azjatyckim zespołem, który punktował raz za razem, powiększając coraz bardziej swoją nadwyżkę. Finalnie partia zakończyła się z jego jedenastopunktową przewagą.

Holandia – Chiny 0:3
(22:25, 19:25, 14:25)

Składy zespołów:
Holandia: Slöetjes (15), Buijs (10), Belien (8), Balkestein-Grothues (3), Dijkema (1), Koolhaas (1), Knip (libero) oraz Plak (8), Lohuis, Schoot (libero) i Jasper
Chiny: Yingying Li (20), Xinyue Yuan (11), Xiangyu Gong (11), Ting Zhu (10), Ni Yan (9), Xia Ding (1), Mengjie Wang (libero) oraz Mingyuan Hu

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej mistrzostw świata siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved