Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ juniorów: Szybkie zwycięstwo biało-czerwonych

MŚ juniorów: Szybkie zwycięstwo biało-czerwonych

Od mocnego uderzenia rozpoczęli kolejną fazę mistrzostw świata juniorzy reprezentacji Polski. Podopieczni Michała Bąkiewicza rozbili Maroko nie pozwalając oponentom zdobyć więcej, niż 16 punktów w secie.  Biało-czerwoni przeważali w każdym elemencie.  Kolejnym rywalem Polaków będą Tunezyjczycy.

Początek meczu rozpoczął się od walki punkt za punkt. Nie obyło się bez ataków w aut z obydwu stron, ale ostatecznie to Polacy wyszli na dwupunktową przewagę (6:4). Marokańczycy popełnili kolejny błąd, który w połączeniu z dobrymi akcjami biało-czerwonych dał już stratę pięciu oczek (10:15). W połowie seta stratę dalej powiększały piłki posyłane w aut i zdawało się, że Polacy nie dadzą już sobie wyrwać zwycięstwa. Podopieczni Michała Bąkiewicza dopiero pod koniec zaczęli się mylić dotykając siatki po swojej stronie. Jednak zaraz byli w stanie zapunktować zagrywką i poprawić wynik (21:14). Tak duża przewaga dała im pewne zwycięstwo w pierwszej partii 25:16.

Drugiego seta świetnie rozpoczęła reprezentacja Polski i mimo wyrównanego chwilowo początku wyszła na znaczne prowadzenie (7:2). Dobrze spisywali się zarówno w ataku jak i w bloku, do czego udało im się także dołożyć punktową zagrywkę. Pomagali im także sami Marokańczycy, którym zdarzało się posyłać w ataku piłkę w siatkę. Zła passa po ich stronie nie skończyła się również w połowie seta, kiedy nie szło im nawet w elemencie zagrywki (13:6). Napędzało to jedynie grę Polaków, którzy podobnie jak w pierwszym secie pewnie szli po kolejną wygraną. Mimo drobnych błędów po polskiej stronie i w tej partii obeszło się bez większych niespodzianek. Ostatecznie starcie zakończyło się wynikiem 25:16.

Trzecia partia również początkowo była wyrównana. Dopiero atak autowy reprezentacji Maroka dał sygnał biało-czerwonym do wyjścia na prowadzenie (6:3). Potem rozpoczęła się seria punktowych ataków i Marokańczycy tracili już aż pięć oczek. Swoją sytuację pogarszali jeszcze bardziej błędami w zagrywce i dotknięciem siatki. Podobnie jak poprzednio w połowie seta ich gra nie ulegała zmianie, przez co przegrywali już 15:6. Tak duża przewaga dawała Polakom znaczną swobodę w końcówce, którą bez problemu wykorzystywali, aby jak najszybciej zakończyć mecz. Ostatecznie biało-czerwoni mogli cieszyć się zwycięstwem po ataku w aut swoich rywali, który ustalił stan seta na 25:11, a całą rywalizację na 3:0.

Maroko –  Polska 0:3
(16:25, 16:25, 11:25)

Maroko:  Elazhari (7), Samih (7), Lazaar (5), Ouyachi (3), Saber (1), Massaoud, Marfouk (libero) oraz Khiati (libero), Souiti (2), El Bakhir (1), Hazzaoui, Zbakh
Polska:  Poręba (10), Grygiel (10), Kosiba (6), Zawalski (5), Prokopczuk (3), Firszt (2), Szymura (libero) oraz Czerwiński (2)