Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ juniorów: Polacy przegrali z Włochami i stracili szanse na awans do ósemki

MŚ juniorów: Polacy przegrali z Włochami i stracili szanse na awans do ósemki

W swoim drugim meczu na mistrzostwach świata do lat 21 biało-czerwoni zmierzyli się z Włochami. Polacy musieli pokonać zawodników z Półwyspu Apenińskiego, żeby zachować szanse na awans do najlepszej ósemki turnieju. Po wyrównanej walce we wszystkich odsłonach spotkania to Włosi okazali się lepsi, co dało im przepustkę do walki o miejsca 1-8.

Pierwszy set meczu o wszystko dla Polaków rozpoczął się od prowadzenia 4:0 dla Włochów. Biało-czerwoni szybko doszli rywali i gra była bardzo wyrównana do stanu 9:9. Później kilkupunktową przewagę uzyskała Italia i trzymała ją do końcówki, tam Polacy ponownie doszli rywali (18:18). Niestety decydujące akcje lepiej rozegrali gracze znad Morza Śródziemnego i pierwszy set skończył się wynikiem 25:23 dla Włoch.

Drugi set na początku był znacznie lepszy dla naszej reprezentacji. Szybko uzyskali 3 punkty przewagi (8:5), ale chwilę później na tablicy wyników już był remis po 11. Dalej gra miała wyrównany przebieg, żaden z zespołów nie uzyskał wyraźnej przewagi. Przy remisie po 18 nastąpił jednak zryw Włochów, 4 punkty w serii wyraźnie podcięły skrzydła biało-czerwonym i drugi set zakończył się zwycięstwem zawodników z Półwyspu Apenińskiego 25:21.

Początek trzeciej partii był niemal kopią początku seta drugiego. Polacy weszli w niego mocno, uzyskali nawet 6 punktów przewagi (12:6). Wydawało się, że mecz przedłuży się o co najmniej jedną partię. Jednak Włosi znów dogonili naszą reprezentację i od wyniku 17:17 set rozpoczął się od nowa. Końcówka jednak po raz trzeci należała do reprezentantów kraju z Półwyspu Apenińskiego. Było już 24:21 dla Włoch jednak nasza reprezentacja nie złożyła jeszcze broni i obroniła 3 piłki meczowe, pomimo tego ciśnienie w grze na przewagi lepiej znieśli Włosi i zakończyli oni seta i cały mecz wynikiem 28:26.

Tym razem Polska popełniła mniej błędów własnych od rywali, ale mocno odstawali od nich na zagrywce. Włosi zaserwowali 9 asów, biało-czerwoni tylko 3. W pozostałych elementach mecz był wyrównany. Liderem naszej reprezentacji był w tym spotkaniu atakujący Remigiusz Kapica, który zdobył 18 punktów przy 64% skuteczności w ataku. Po drugiej stronie siatki najjaśniejszą postacią był przyjmujący Francesco Recine, zdobywca 12 punktów przy 59% skuteczności w ofensywie.

Polska: Kapica (18), Janikowski (10), Poręba (6), Firszt (6), Nowak (1), Rajsner, Szymura (libero) oraz Zawalski (3), Prokopczuk, Grygiel
Włochy: Recine (12), Gamba (11), Gargiulo (9), Lavia (8), Cortesia (7), Sperotto (2), Federici (libero) oraz Motzo (1), Zonta