Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorów: Polacy na inaugurację przegrali z rówieśnikami z Brazylii

MŚ juniorów: Polacy na inaugurację przegrali z rówieśnikami z Brazylii

Reprezentacja Polski juniorów od porażki rozpoczęła zmagania w mistrzostwach świata do lat 21. Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza po dwóch zaciętych setach remisowali 1:1 z Brazylią. Dwie kolejne partie przebiegały już pod dyktando Canarinhos, którzy wygrali całe spotkanie 3:1. W kolejnych meczach w grupie D biało-czerwoni zmierzą się z rówieśnikami z Włoch i Kanady.

Mecz grupy D miał zacięty przebieg przez dwie pierwsze partie. Spotkanie lepiej otworzyli Canarinhos, którzy prowadzili 10:7, jednak świetna seria biało-czerwonych nie tylko pozwoliła na dogonienie rywali, ale także na wyjście na trzypunktowe prowadzenie. Brazylia jednak momentalnie odrobiła straty i gra do końca partii toczyła się punkt za punkt, ale to siatkarze z Ameryki Południowej lepiej wytrzymali końcówkę i wygrali pierwszego seta do 23.

Na drugiego seta Polacy wyszli mocno rozdrażnieni i zmotywowani, szybko uzyskali cztery punkty przewagi (8:4). W połowie partii mieli nawet 5 punktów przewagi (14:9) i taki stan utrzymywał się do 17:12. Jednak Brazylijczycy podobnie jak w pierwszym secie zdołali wyrównać i na tablicy widniał wynik 18:18. Tym razem jednak to polska reprezentacja lepiej rozegrała decydujące akcje i wygrała drugiego seta do 23.

Trzeci set odbył się bez większej historii. Brazylia bardzo szybko zbudowała wysoką przewagę (6:1). W dalszej części seta dominacja Canarinhos nie podlegała dyskusji, mieli oni nawet 10 punktów przewagi (17:7). Polska zaczęła odrabiać nieco strat, jednak Brazylia spokojnie dowiozła prowadzenie i wygrała  do 18. Czwarty set był zacięty do stanu 8:8. Później Brazylia sukcesywnie powiększała swoją przewagę (10:8, 16:12). Nie dali oni się już dogonić i pewnie dowieźli prowadzenie do końca czwartej partii wygrywając ją 25:19 i cały mecz 3:1.

Elementem który zadecydował o zwycięstwie Canarinhos były błędy własne. Polska popełniła ich aż 36 a Brazylijczycy aż o 14 mniej czyli 22. W ataku przewagę mieli Polacy, w bloku był remis 7:7, a zagrywka była po stronie juniorów z Ameryki Południowej. Polacy zaserwowali zaledwie jednego asa, podczas gdy ich rywale 6. Po polskiej stronie najlepiej zaprezentował się przyjmujący Czarnych Radom Bartosz Firszt. Zanotował on 16 punktów przy 56% skuteczności w ataku. Liderem Brazylii był przyjmujący Sesi Sao Paulo Victor Cardoso, który zdobył 14 punktów przy 63% w ataku. Następny mecz Polacy rozegrają w piątek o 18, rywalem będą Włosi.

Polska – Brazylia 1:3
(23:25, 25:23, 18:25, 19:25)

Polska: Firszt (16), Kapica (13), Janikowski (11), Poręba (7), Rajsner (4), Nowak (1), Szymura (libero) oraz Grygiel (9), Kosiba (1), Prokopczuk (1) i Zawalski
Brazylia: Victor (14), Edson (12), Lucas (11), Angellus (10), Guilherme (10), Rhendrick (3), Bruno (libero) oraz Gustavo (1) i Welinton (1)