Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ juniorów: Druga runda turnieju rozpoczęta

MŚ juniorów: Druga runda turnieju rozpoczęta

W Bahrajnie rozpoczęła się druga runda mistrzostw świata juniorów. W grupie E pewne zwycięstwa zanotowali siatkarze z Brazylii oraz Rosji. Iran stoczył ciekawy, wygrany pojedynek z Argentyną, a Włosi zdominowali Bahrajn w grupie F. Ze zwycięstwa w rywalizacji o niższe miejsca cieszyli się Polacy, Kanada, Czechy oraz Kuba.

Grupa E:

Ciekawe, choć zaledwie trzysetowe spotkanie stoczyli siatkarze Chin oraz Brazylii. W premierowej odsłonie trwała walka na przewagi, w której lepsi okazali się siatkarze z Ameryki Południowej. To oni poszli za ciosem w kolejnej partii (25:23), a w trzeciej wygrali już swobodniej, notując tym samym pierwsze zwycięstwo w drugiej rundzie mistrzostw świata. – W pierwszym secie popełniliśmy siedem błędów w polu zagrywki, a w czemu z Chinami nie możesz robić takich błędów. Udało nam się to jednak poprawić – mówił po spotkaniu trener Brazylijczyków, Giovane Gavio. W sumie jego podopieczni na stronę rywala posłali 6 punktowych zagrywek, a o sile zespołu stanowili między innymi Victor Almeida Cardoso oraz Angellus Da Silva, wspólnymi siłami zdobywając 25 oczek.

Chiny – Brazylia 0:3
(26:28, 23:25, 21:25)

Rosjanie drugą fazę mistrzostw świata rozpoczęli od mocnego uderzenia i bez większych ceregieli rozprawili się z rywalami z Korei. W żadnym z trzech setów podopieczni Andrija Nożdrina nie pozwolili im zbliżyć się do granicy 20 oczek. Sborna dominowała w każdym elemencie, od zagrywki, przez atak, po blok, a ponownie liderem rosyjskich juniorów był Maksim Sapożkow, który mógł pochwalić się 18 punktami. – Pokazaliśmy się z dobre strony, bo mieliśmy dobry blok i skuteczny atak, a i nasze przyjęcie nie było najgorsze – komentował kapitan Rosjan, Konstatin Abajew.

Korea – Rosja 0:3
(16:25, 13:25, 25:15)

Chociaż reprezentacja Iranu spotkanie z Argentyną rozpoczęła od pewnego zwycięstwa 25:19, to potem mecz się wyrównał. Albicelestes doprowadzili do remisu, ale już w kolejnych setach musieli uznać wyższość rywali w zaciętych końcówkach. Persowie mogli liczyć przede wszystkim na Mortezę Sharigiego oraz Amirhosseina Esfandiara, którzy zdobyli odpowiednio 24 i 23 punkty.  – Myślę, że Argentyna grała ze zbyt dużym ryzykiem, a to przełożyło się na błędy – mówił po zwycięstwie szkoleniowiec Irańczyków, Ataei Behrouz.

Argentyna – Iran 1:3
(19:25, 25:23, 22:25, 30:32)

Do niespodzianki nie doszło w drugim pojedynku w grupie F, w którym gospodarze turnieju podejmowali Włochów. Italia już w premierowej odsłonie zdeklasowała rywali, triumfując 25:10. W kolejnej Bahrajn wywalczył 15 oczek, ale nie miał najmniejszych szans na nawiązanie wyrównanej walki, wysoko przegrywając kolejną partię. Liderem włoskiej kadr był Kristian Gamba, notując 17 punktów.

Bahrajn – Włochy 0:3
(10:25, 15:25, 13:25)

W grupie „przegranych” reprezentacja Kanady odniosła pierwsze zwycięstwo w turnieju. Gracze z Ameryki Północnej 3:1 pokonali Portoryko, jedynie w trzeciej osłonie musieli uznać wyższość rywali. Kanadyjczycy dominowali nad przeciwnikami w ataku, bloku czy polu zagrywki, a dodatkowo cały zespół grał w miarę równo. Po 15 punktów na swoim koncie zapisało bowiem trzech siatkarzy: Alexis Tournier, Jackson Bere oraz Xander Ketrzynski.

Portoryko – Kanada 1:3
(19:25, 14:25, 25:19, 17:25)

Do ciekawego pojedynku doszło pomiędzy Egiptem i reprezentacją Czech. Już premierowa partia skończyła się dopiero po grze na przewagi, w której lepsi okazali się Europejczycy, jednak w drugim secie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili Egipcjanie, by w kolejnej. części meczu ponownie zaciętą końcówkę wygrali gracze z Czech. To im udało się dokończyć dzieła w czwartej partii i zgarnąć komplet punktów. Zdecydowanym liderem czeskiej kadry był Marek Sotola, który zapisał na swoim koncie aż 38 oczek.

Egipt – Czechy 1:3
(27:29, 27:25, 26:28, 21:25)

Pewny triumf zapisali na swoim koncie gracze z Kuby, którzy w trzech setach odprawili z kwitkiem Tunezyjczyków. W dwóch pierwszych setach Kubańczycy triumfowali 25:19, w trzecim rywalom z Afryki udało się wywalczyć 22 oczka. Dodatkowo w ekipie z Kuby aż trzech graczy wywalczyło 12 punktów: Miguel Gutierrez, Julio Morales oraz Jose Gozales.

Kuba – Tunezja 3:0
(25:19, 25:19, 25:22)

Nie było niespodzianki w pojedynku Maroka z kadrą biało-czerwonych. Podopieczni Michała Bąkiewicza od początku do końca dyktowali warunki na parkiecie i nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. W dwóch pierwszych setach ekipie z Afryki udało się przekroczyć granicę 15 punktów, ale w trzeciej odsłonie polska reprezentacja zdominowała, triumfując 25:11. Po 10 oczek dla biało-czerwonych zdobyli Mateusz Poręba oraz Filip Grygiel. Więcej o meczu tutaj

Maroko – Polska 0:3
(16:25, 16:25, 11:25)