Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ juniorek: Zwycięstwo i awans Polek

MŚ juniorek: Zwycięstwo i awans Polek

Reprezentacja Polski juniorek w niedzielę 3:0 pokonała Peru. Podopieczne Waldemara Kawki przeważały w każdym elemencie.  Dwie wygrane  i jedna porażka dała Polkom awans z pierwszego miejsca w grupie.  Biało-czerwone w kolejnych meczach będą walczyły o awans do strefy medalowej.

Mecz rozpoczął się od punktowych ataków zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Polkom jednak zdarzało się posłać piłkę w aut, przez co to ich przeciwniczki miały dwa oczka przewagi (9:7). Dopiero po pewnym czasie zaczął funkcjonować blok Polek, dzięki czemu rywalizacja zdała się zaostrzać. Zaczął także dobrze funkcjonować element zagrywki. Przysłużyło się to do sytuacji remisowej. Nie obyło się niestety bez kontuzji po stronie biało-czerwonych, co nie wpłynęło na wynik, który zaczął zdawać się dla nich korzystniejszy (16:15). Zaraz potem znowu dołączył blok i dziewczyny z Polski miały już dwa punkty przewagi. Niestety, błędy nie pozwoliły jej zbyt długo utrzymać. Biało-czerwone nie zamierzały się jednak łatwo poddać. Zaraz po wyrównaniu stanu meczu dołożyły punktowe ataki i as serwisowy, dzięki czemu uciekły rywalkom z Peru aż na trzy oczka (21:18). Mimo tego w końcówce nastąpiła walka punkt za punkt, która okazała się pomyślna dla ekipy z Polski. To właśnie ona zakończyła pierwszą partię wynikiem 25:22.

Drugą partię dobrze rozpoczęła drużyna z Peru od prowadzenia 4:2. Jednak Polki bardzo szybko zapunktowały zagrywką i blokiem, obejmując prowadzenie w początkowej fazie seta (5:4). Przewaga przez pewien czas nieznacznie się powiększała, by zaraz potem zupełnie zniknąć i wyrównać rywalizację. Więcej szczęścia zdawało się jednak sprzyjać biało-czerwonym, które utrzymywały dwa oczka przewagi. Rywalki nie chciały zbyt łatwo odpuścić i dzięki punktom z bloku i zagrywki wyszły w okolicach połowy seta na prowadzenie (14:13). Za to w końcówce to ponownie Polki zaczęły prowadzić i mimo błędów w zagrywce nie pozwoliły już na zmianę stanu rywalizacji. Za chwilę bowiem dołożyły punktowe ataki oraz dobrą zagrywkę, dzięki którym zakończyły kolejnego seta 25:20.

Trzecia partia zaczęła się od prowadzenia biało-czerwonych po punktowej zagrywce (3:1). Zaraz jednak zawodniczki z Peru ponownie jak w poprzednich partiach wyrównały stan rywalizacji, przez co walka ponownie się zaostrzyła. Mimo to Polki się nie poddawały i zaraz ponownie prowadziły dwoma oczkami (9:7), dzięki punktom zdobytym atakiem. Zdarzały im się jednak błędy w zagrywce, co po raz drugi dało remis w tym secie. Zawodniczki z Peru również się myliły i w połowie seta ponownie były dwa oczka stratne (15:13), co później udało im się nadrobić w ataku. Walka rozpoczęła się jakby na nowo i trwała aż do przełamania, które nastąpiło po punktowym bloku Polek przy stanie 19:17. Był to sygnał do rozpoczęcia całej serii w tym elemencie, po której było już pewne, że biało-czerwone nie oddadzą zwycięstwa w secie oraz całym meczu. Ostatecznie zakończyły tę partię wynikiem 25:20 i całą rywalizację 3:0.

Polska  – Peru 3:0
(25:22, 25:20, 25:20)

Polska: Centka (18), Orzoł (16), Damaske (13), Górecka (11), Laskowska (7), Zaborowska (2), Jagła (libero) oraz Rybak, Bałuk i Szlagowska
Peru: Montes K. (12), Arciniega (10), Vigil (8), Montes F. (3), Montalbetti (3), Anchante, Calderon (libero) oraz Guerrero (2)