Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: Włoszki, Rosjanki i Japonki nadal nie do zatrzymania

MŚ juniorek: Włoszki, Rosjanki i Japonki nadal nie do zatrzymania

W rozgrywanych w Meksyku mistrzostwach świata dla lat 20 siatkarek rozpoczęła się II runda turnieju. Wśród drużyn walczących o miejsca w półfinale pewne zwycięstwa odniosły zespoły Włoch, Rosji i Japonii, a Polki przegrały z Turcją. Nie było niespodzianek w grupach G i H, gdzie toczy się rywalizacja o miejsca 9-16, z wyjątkiem meczu Dominikany z Kubą, który zakończył się tie-breakiem.

W grupie E w meczu reprezentacji Włoch z Brazylią zacięty był tylko pierwszy set spotkania. Azzurre wygrały w nim 27:25, a w pozostałych dwóch partiach już bez problemy pokonały Canarinhes i pewnie wygrały 3:0, wykonując ogromny krok w stronę półfinału. Liderką włoskiej drużyny ponownie była Nkemdilim Ruth Enweonwu, która zapisała na swoim koncie 12 punktów. W zespole brazylijskim 15 punktów zdobyła Kisy Nascimento.

W drugim meczu tej grupy Rosjanki wręcz rozbiły swoje rówieśniczki z Chin. Pierwsze dwa set padły łupem Sbornej do 15 i 14, dopiero w trzeciej partii Azjatki postawiły poprzeczkę nieco wyżej i zdobyły 23 punkty. Najwięcej punktów w drużynie rosyjskiej (12) zdobyła Oksana Jakuszina, ale miała spore wsparcie koleżanek i punkty zdobywały wszystkie siatkarki Rosji. W drużynie Chin zdecydowaną liderką była Wenhan Che, która punktowała 16 razy.

grupa E:
Włochy – Brazylia 3:0
(27:25, 25:21, 25:18)
Chiny – Rosja 0:3
(15:25, 14:25, 23:25)

W grupie F reprezentantki Polski nie dały rady Turczynkom i mimo wygranego pierwszego seta na przewagi w trzech kolejnych musiały uznać wyższość rywalek. W polskiej drużynie wyróżniały się Julia Orzoł (18 pkt.) i Zuzanna Górecka (17 pkt.), w zespole Turcji świetny mecz zagrały Derya Cebecioğlu (21 pkt.) i Yaprak Erkek (18 pkt.). Więcej o meczu tutaj.

W drugim spotkaniu naszej grupy Japonki nie zostawiły żadnych złudzeń reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Zespół z Azji wygrał w trzech szybkich setach, nie pozwalając rywalkom na przekroczenie 20 punktów w żadnym z nich. Japonki dominowały w każdym elemencie gry i wyrastają na głównego faworyta nie tylko grupy F, ale również jednego z faworytów do medali w tym turnieju. Do zwycięstwa w tym meczu zespół japoński poprowadziła Yuki Nishikawa, która na swoim koncie miała 14 zdobytych punktów.

grupa F:
Polska – Turcja 1:3
(26:24, 23:25, 21:25, 18:25)
USA – Japonia 0:3
(18:25, 15:25, 20:25)

Nie było niespodzianki w grupie G, w której zespoły rywalizują o miejsca 9-16. Drużyny z Afryki musiały uznać wyższość Serbii i Meksyku. Młode Serbki pewnie pokonały w trzech setach reprezentację Egiptu, a trener serbskiej ekipy mógł sobie pozwolić na zmieny i sprawdzenie wszystkich zawodniczek. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny w tym meczu zdobyły Veronika Djokic (14) oraz Jovana Mirosavljevic (13). Gospodynie również bez problemu pokonały Rwandę, nie pozwalając rywalkom w żadnej z trzech partii nawet zbliżyć się do granicy 20 punktów. 10 punktów na swoim koncie w zespole Meksyku miała Uxue Amaya Guereca Parra.

grupa G:
Egipt – Serbia 0:3
(20:25, 15:25, 15:25)
Meksyk – Rwanda 3:0
(25:14, 25:17, 25:16)

Wielu emocji nie było w meczu grupy G pomiędzy zespołami z Ameryki Południowej. Argentyna pokonała reprezentację Peru w trzech setach i wykonała pierwszy krok do tego, by walczyć o. miejsca 9-12. Drużynę Albicelestes do wygranej poprowadziła Candela Sol Salinas, która w tym meczu zdobyła 17 punktów. Ciekawie było w meczu Kuby z Dominikaną. Juniorki z Dominikany dość pewnie wygrały dwa pierwsze sety, jednak potem oddały inicjatywę rywalkom i Kubanki doprowadziły do remisu. W tie-breaku zacięta i emocjonująca walka trwała do samego końca, ostatecznie to Dominikana wygrała 18:16 i całe spotkanie 3:2. W drużynie kubańskiej najskuteczniejsza była Ivy May Vila Wittingham (22 punkty), w zespole Dominikany 24 punkty zdobyła Natalia Martinez.