Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: Rosjanki w ostatniej chwili awansowały do półfinału

MŚ juniorek: Rosjanki w ostatniej chwili awansowały do półfinału

Niezwykle ciekawe były mecze ostatniej serii II rundy mistrzostw świata do lat 20 siatkarek. Swoją szansę na awans do półfinału zaprzepaściły Brazylijki przegrywając z Chinkami. Rosjanki, które dość niespodziewanie pokonały reprezentację Włoch, weszły więc do strefy medalowej. Z grupy F awansowały do półfinału Turczynki oraz reprezentantki Japonii, które w decydującym meczu pokonały 3:1 Polskę.

W grupie E siatkarki Brazylii były o krok od półfinału – wystarczyło, by pokonały najsłabszą w grupie reprezentacje Chin. Azjatki jednak postawiły wysoko poprzeczkę i dwukrotnie w tym meczu obejmowały prowadzenie, a Canarinhes dwukrotnie wyrównywały. Ostatecznie w tie-breaku wygrały Chinki i zespół Brazylii został postawiony pod ścianą, musząc liczyć na porażkę Rosjanek z Włoszkami. W zespole chiński najwięcej, 20 punktów zdobyła Yizhu Wang, w drużynie Brazylii 25 punktów na swoim koncie miała Kisy Nascimento.

Siatkarki z Italii wygrały ku uciesze Brazylijek dwa pierwsze sety ze Sborną, zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie, a potem… nagle stanęły. Rosjanki wykorzystały swoją szansę, doprowadziły do tie-breaka i w nim wygrały 15:11. Dla Włoszek była to pierwsza porażka w turnieju, a Rosjanki dzięki tej wygranej zajęły drugie miejsce w grupie i kosztem Brazylijek awansowały do półfinału. Najskuteczniejszą z Azzurrich jak zwykle była Nkemdilim Ruth Enweonwu (16 pkt.), a Sborną do zwycięstwa poprowadziła Jekaterina Pipunyrowa, która zapisała na swoim koncie 21 oczek.

grupa E:
Chiny – Brazylia 3:2
(25:21, 23:25, 25:20, 20:25, 15:11)
Włochy – Rosja 2:3
(25:22, 25:21, 21:25, 20:25, 11:15)

W grupie F Turczynki w swoim ostatnim meczu pokonały 3:0 reprezentację USA i zapewniły sobie miejsce w półfinale. Sporo nerwów musiał przeżywać turecki szkoleniowiec w trzeciej partii, wygranej przez jego podopieczne po zaciętej walce na przewagi 32:30. Turczynki zajęły ostatecznie drugie miejsce w grupie i w półfinale zmierzą się z drużyną Włoch. Świetny mecz rozegrała Yaprak Erkek, która zdobyła dla swojego zespołu 21 punktów.

O drugim miejscu w półfinale decydował mecz pomiędzy Polską i Japonią. Biało-czerwone po porażce w pierwszej partii po zaciętej walce wygrały drugiego seta 26:24 i nadzieje odżyły. Niepokonane do tej pory Japonki sprowadziły jednak nasz zespół na ziemię. Wygrały dwa kolejne sety, cały mecz 3:1 i przypieczętowały swój awans z pierwszego miejsca w grupie. Najskuteczniejszą zawodniczką zespołu z Azji była Mayu Ishikawa (19 pkt.), w zespole polskim wyróżniała się Zuzanna Górecka, która zdobyła 26 punktów, niestety, nie miała wsparcia. Japonki w półfinale zagrają z Rosją, Polki zmierzą się o miejsca 5-8 z reprezentacją Chin. Drugą parą w tej grupie będą zespoły Brazylii i USA. Więcej o meczu biało-czerwonych tutaj.

grupa F:
USA – Turcja 0:3
(23:25, 20:25, 30:32)
Polska – Japonia 1:3
(20:25, 26:24, 21:25, 19:25)

Rozstrzygnięcia w grupie G zapadły już wcześniej. Zespoły Egiptu i Rwandy zmierzyły się w meczu o 3 miejsce w grupie, a zwycięsko z tej potyczki wyszły Egipcjanki. Najwięcej, bo 10 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła Zeina Elelemy. Obie drużyny z Afryki będą walczyły o miejsca 13-16. W meczu o pierwsze miejsce w grupie gospodynie pokonały 3:1 reprezentację Serbii. Świetny mecz w barwach reprezentacji Meksyku rozegrała Melanie Parra Quintero, która miała na swoim koncie 21 punktów. Obie te drużyny grać teraz będą w grupie zespołów walczących o miejsca 9-12.

grupa G:
Egipt – Rwanda 3:0
(25:18, 25:18, 25:19)
Meksyk – Serbia 3:1
(21:25, 25:19, 25:21, 25:18)

W grupie H trzecie zwycięstwo odniosły siatkarki Argentyny. Albicelestes pokonały 3:1 Kubę i o miejsca 9-12 zagrają z reprezentacją Serbii. Klasą dla siebie w tym meczu była Ailama Cese Montalvo, która zdobyła 24 punkty. W meczu o drugie miejsce w grupie Peruwianki zmierzyły się z drużyną Dominikany. Po porażce w pierwszym secie Peruwianki wygrały trzy kolejne i to one zagrają o miejsca 9-12, a ich rywalkami będą w sobotę Meksykanki. Dominikana grać będzie wraz z Kubą i dwoma zespołami z Afryki o miejsca 13-16. Po 14 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyły Aixa Vigil i Kiara Montes.