Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: Polki rozpoczęły od zwycięstwa z reprezentacją Egiptu

MŚ juniorek: Polki rozpoczęły od zwycięstwa z reprezentacją Egiptu

Reprezentacja Polski juniorek rozpoczęła zmagania w mistrzostwach świata, które rozgrywane są w Meksyku. W pierwszym meczu grupy B biało-czerwone zmierzyły się z reprezentacją Egiptu. Polki na początku popełniały sporo błędów i były mocno zestresowane, ale z każdą piłką i każdym setem grały lepiej i dokładniej. Podopieczne trenera Waldemara Kawki pewnie wygrały z mało wymagającym rywalem 3:0, jednak by pokonać zespoły Chin lub Peru będą musiały pokazać się z jeszcze lepszej strony.

Polki mecz z Egiptem zaczęły dość nerwowo, na szczęście rywalki myliły się znacznie częściej. Dobre zagrywki Julii Orzoł i ataki Klaudii Laskowskiej pozwoliły biało-czerwonym na prowadzenie 7:3, a na pierwszej przerwie technicznej podopieczne trenera Waldemara Kawki miały trzy punkty przewagi (8:5). Gdy nasze siatkarki zdołały już uspokoić grę, ich przewaga wzrosła i po ataku Zuzanny Góreckiej prowadziły 12:7. Dobra gra w bloku pozwoliła Polkom utrzymać tę przewagę, a przy stanie 14:9 o przerwę poprosił trener Egiptu. As serwisowy Góreckiej pozwolił biało-czerwonym zejść na drugą przerwę techniczną przy prowadzeniu 16:10 i chociaż czasami wydarzeniami na boisku rządził chaos, Polki po przerwie wygrały cztery kolejne wymiany (20:10). W końcówce gra naszych siatkarek daleka była od doskonałej, mnożyły się proste błędy, jednak po ataku Klaudii Laskowskiej miały piłkę meczową przy stanie 24:17. Po chwili atakiem z drugiej linii zakończyły seta wygraną do 17.

Na początku drugiej partii w zespole polskim pierwsze skrzypce grała Zuzanna Górecka. Po jej asie serwisowym biało-czerwone prowadziły 5:2, potem na przerwie technicznej nadal prowadziły trzema punktami. Polkom wciąż o wiele więcej kłopotów niż rywalki sprawiała własna gra i proste błędy (12:9). W naszym zespole wyróżniała się Zuzanna Górecka, a podopieczne trenera Kawki po dwóch skutecznych blokach zeszły na drugą przerwę techniczną prowadząc 16:11. Po przerwie biało-czerwone wygrały trzy kolejne wymiany i po ataku Julii Orzoł przy stanie 19:11 grę przerwał trener reprezentacji Egiptu. Niewiele to jednak pomogło, po dwóch asach serwisowych Weroniki Centki Polki prowadziły 22:12, a trener Kawka mógł sobie pozwolić na zmiany. Seta wynikiem 25:14 zakończył mocny atak Zuzanny Góreckiej z lewego skrzydła.

Po wyrównanym początku trzeciego seta Polki dzięki zagrywkom Julii Orzoł i atakom Klaudii Laskowskiej odskoczyły rywalkom, ale błędy własne spowodowały, że na przerwie technicznej miały tylko dwa punkty przewagi (8:6). Po przerwie nie do zatrzymania była Zuzanna Górecka i przewaga naszego zespołu wzrosła do pięciu punktów. Silną, choć rzadko używaną bronią Polek były ataki z środka, po jednym z nich przy stanie 14:8 o przerwę poprosił trener Egiptu. Na drugą przerwę techniczną biało-czerwone schodziły po dwóch punktach Julii Orzoł z ośmiopunktową przewagą. Nasze juniorki z każdą piłką czuły się coraz pewniej na boisku i cały czas powiększały przewagę (19:8). Po ataku Weroniki Szlagowskiej Polki prowadziły już 21:9 i niezagrożone zmierzały ku wygranej. Seta wynikiem 25:11 zakończył plas Klaudii Laskowskiej i pierwsza wygrana naszych siatkarek w mistrzostwach świata juniorek stała się faktem.

Polska – Egipt 3:0
(25:17, 25:14, 25:11)

Polska: Orzoł (15), Centka (12), Górecka (12), Laskowska (11), Bałuk (4), Zaborowska (3), Jagła (libero) oraz Damaske (1), Rybak (1), Szlagowska (1), Mazur (libero) i Szczotkiewicz
Egipt: Elemy (6), Mohamed (4), Helal (3), Elmasry (3), Sayid (1), Morshedy (1), Essa (libero) oraz Amin (3), Ewais (2), Abass (libero) i Emam