Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: Polki rozpoczęły II rundę od porażki

MŚ juniorek: Polki rozpoczęły II rundę od porażki

Na początek rozgrywek grupy F w II rundzie mistrzostw świata juniorek biało-czerwone zmierzyły się z reprezentacją Turcji. Polki pierwszego seta wygrały po walce na przewagi, niestety potem było już coraz gorzej. Rywalki doprowadziły do wyrównania, a następnie wygrały dwa kolejne sety i całe spotkanie 3:1.

Rozpoczęła się druga runda czempionatu, w której osiem zespołów walczy o medale. W grupie E rywalizują Włochy, Chiny, Rosja i Brazylia. Wtorkowy przeciwnik podopiecznych trenera Waldemara Kawki w pierwszej fazie mistrzostw zajął w grupie drugie miejsce, za Rosją, a przed Serbią. Polki były pierwsze wyprzedzając Chiny, Peru oraz Egipt.

Początek spotkania z Turczynkami był wyrównany (7:7), a następnie rywalki wyszły na prowadzenie (10:13). Tureckie siatkarki w tym secie miały wyraźną przewagę w bloku (0:5). Następnie gra się wyrównała z minimalną przewagą polskich siatkarek (18:17). Zespół Turcji znowu wyszedł na prowadzenie (21:19, 23:21), ale końcówka była znakomita w wykonaniu biało-czerwonych, które w tym secie miały przewagę w ataku.

Po wyrównanym początku seta numer dwa (8:8) rywalki uzyskały przewagę, którą powiększały z każdą akcją (13:20). Było jeszcze 23:18 dla Turczynek, polski zespół rozpoczął brawurowy finisz i niewiele brakowało, żeby zakończył się on powodzeniem.

Do połowy trzeciej partii inicjatywa należała do polskiego zespołu, który prowadził m.in. 12:8 i 14:12. W kolejnych akcjach więcej z gry miały Turczynki, które mając przewagę 21:19 i 24:20 pewnie wygrały końcówkę. W czwartym secie reprezentantki Turcji od stanu 16:16 uzyskały wyraźną przewagę i zakończyły spotkanie wygraną.

Polska – Turcja 1:3
(26:24, 23:25, 21:25, 18:25)

Polska: Orzoł (18), Górecka (17), Centka (8), Laskowska (8), Damaske (7), Zaborowska (7), Jagła (libero) oraz Szlagowska (3), Bałuk i Szczotkiewicz
Turcja: Cebecioglu (21), Eerkek (18), Alier (11), Uzen (9), Isik (7), Kafkas (1), Kurt (libero) oraz  Karadas (3) i Katipoglu