Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: Polki pokonały 3:0 USA i wciąż mają szansę na awans do półfinału

MŚ juniorek: Polki pokonały 3:0 USA i wciąż mają szansę na awans do półfinału

Bardzo dobry mecz rozegrały siatkarki reprezentacji Polski juniorek w II rundzie mistrzostw świata do lat 20 przeciwko drużynie Stanów Zjednoczonych. Polki pokonały USA nie tracąc seta i wciąż mają szansę na awans do półfinału i walkę o medale. Aby tak się stało podopieczne trenera Waldemara Kawki muszą wygrać ostatni mecz w grupie F za trzy punkty z niepokonaną dotąd Japonią.

Reprezentantki Polski szybko wyszły na prowadzenie w pierwszym secie zaliczając długą serię punktów. Rywalki były zupełnie bezradne, popełniały proste błędy. Amerykanki nie potrafiły przełamać rozpędzonych biało-czerwonych, które w decydującą fazę seta wchodziły prowadząc 20:14. Pojedyncze zagrania rywalek na niewiele już się zdały, bo przewaga okazała się nie do zniwelowania. Podopieczne trenera Kawki triumfowały w tej odsłonie do 18.

W drugim secie było znacznie ciekawej. Po wyrównanym początku reprezentantki Stanów Zjednoczonych prowadziły podczas drugiej przerwy technicznej 16:13. Amerykanki lepiej grały blokiem, jednak po tym regulaminowym czasie do głosu ponownie doszły Paulina Damaske i Julia Orzoł. Polki zdobyły serię punktów, odrabiając straty i stopniowo wychodząc na prowadzenie. Chociaż rywalki starały się jeszcze powalczyć, końcówka toczyła się po myśli Polek (25:20).

Od początku trzeciej odsłony reprezentacja Polski poszła za ciosem. Rywalki pomagały im popełniając liczne błędy (13:8). Dopiero gdy poprawił się amerykański blok, rywalki zmniejszyły dystans. Dobra gra Kendall Kipp pozwoliła siatkarkom ze Stanów Zjednoczonych mieć jedno oczko zaliczki na kolejnym regulaminowym czasie – 16:15. To jednak nie złamało biało-czerwonych, które szybko wróciły do dobrej gry. W końcówce podopieczne trenera Kawki ponownie zdobyły serię punków. Chociaż Amerykanki obroniły piłkę meczową, decydująca akcja padła łupem Polek (25:23).

Po prostu Polki lepiej atakowały i popełniły mniej błędów – podsumował trener Amerykanek, Jerritt Elliott. Reprezentantki Stanów Zjedoczonych popełniły w trzech setach aż 25 błędów przy 15 pomyłkach Polek. Biało-czerwone lepiej zaprezentowały się w ataku (41 do 33) i zagrywce (4 asy do 3 Amerykanek). W zespole USA lepiej funkcjonował blok (10 do 5). – Nie potrafiliśmy punktować. Nie byliśmy w stanie uruchomić naszych środkowych. Po prostu popełniliśmy bardzo wiele błędów. Jesteśmy młodym zespołem, więc musimy wyciągnąć z tego lekcję – zauważył na łamach strony reprezentacji USA szkoleniowiec.

Polska – USA 3:0
(25:18, 25:20, 25:23)

Polska: Damaske (14), Orzoł (13), Górecka (8), Laskowska (7), Centka (5), Zaborowska (3), Jagła (libero) oraz Bałuk i Szlagowska
USA: Kipp (15), Wenaas (7), Eggleston (6), Gneiting (6), Phillips (1), Tuaniga, Nuneviller (libero) oraz Fields (4), Dixon (3), Powell (2) i Clark (2)