Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: Ostatnia seria spotkań II rundy wyłoni półfinalistów

MŚ juniorek: Ostatnia seria spotkań II rundy wyłoni półfinalistów

Po drugiej serii spotkań wciąż jeszcze żaden z zespołów nie może być pewny awansu do półfinału mistrzostw świata do lat 20 siatkarek. Najbliżej tego celu są Włoszki, którym brakuje jednego wygranego seta w ostatnim meczu z Rosją oraz Turczynki, które muszą wygrać z najsłabszą w grupie F drużyną USA. Bez szans na awans są już na pewno Amerykanki i Chinki.

W grupie E niepokonana do tej pory reprezentacja Rosji dość niespodziewanie uległa w trzech setach Brazylii. W dwóch pierwszych partiach Sborna walczyła z rywalkami jak równy z równym, przegrywała jednak w końcówkach. W trzeciej odsłonie Canarinhes pokonały rywala do 14 i znacznie skomplikowały Rosjankom drogę do czołowej czwórki turnieju. Tym bardziej, że przed Sborną mecz ze świetnie spisującą się reprezentacją Włoch, a Brazylia zagra z Chinami. Najskuteczniejszą zawodniczką tego meczu w zespole Brazylii była Ana Cristina De Souza, która zdobyła 18 punktów.

Wciąż nie do zatrzymania w tym turnieju są Włoszki. Azzurre tym razem w trzech setach uporały się z reprezentacją Chin i chyba tylko kataklizm może je pozbawić awansu do półfinału. W ostatnim meczu z Rosjankami Włoszki muszą wygrać seta, by znaleźć się w strefie medalowej, a może się okazać, że nawet i to nie będzie potrzebne. Liderką drużyny w meczu przeciwko Chinkom ponownie była Nkemdilim Ruth Enweonwu, która tym razem miała na swoim koncie 17 punktów.

grupa E:
Rosja – Brazylia 0:3
(22:25, 23:25, 14:25)
Włochy – Chiny 3:0
(25:19, 25:22, 25:20)

Ciekawie zrobiło się w grupie F, w której występuje reprezentacja Polski. Niepokonana do tej pory Japonia odniosła drugie zwycięstwo, ale nie przyszło jej to łatwo. Turczynki wygrały dwa pierwsze sety i gdy były już bliskie zwycięstwa w całym meczu, Azjatki odwróciły losy spotkania i doprowadziły do tie-breaka. W nim zacięta walka trwała do samego końca, ostatecznie zespół Japonii wygrał po emocjonującej końcówce 18:16. Japonkom do awansu do półfinału brakują dwa sety w meczu z Polską lub potknięcie Turcji w meczu z USA. DO zwycięstwa w tym meczu zespół Japonii poprowadziły Yuki Nishikawa (24 pkt.) oraz Mayu Ishikawa (23 pkt.), w zespole tureckim najskuteczniejsza była Derya Cebecioğlu (21 pkt.).

Polki pokonały 3:0 zespół USA i dzięki tej wygranej zachowały szanse na awans do strefy medalowej. Dobre spotkanie rozegrały Paulina Damaske, która zdobyła 14 punktów oraz Julia Orzoł, która na swoim koncie miała punkt mniej. Aby znaleźć się w półfinale biało-czerwone w ostatnim meczu grupy F muszą pokonać za trzy punkty Japonię, lub w przypadku porażki Turcji po prostu wygrać. Więcej o meczu z USA tutaj.

grupa F:
Japonia – Turcja 3:2
(22:25, 20:25, 25:15, 25:19, 18:16)
Polska – USA 3:0
(25:18, 25:20, 25:23)

W grupie G wiadomo już, kto będzie walczył o miejsca 9-12, a kto o miejsca 13-16. Drugie zwycięstwa odniosły zespoły Serbii i Meksyku, udowadniając po raz kolejny swoją wyższość na zespołami z Afryki. Serbki bez problemów pokonały 3:0 Rwandę, a 11 punktów w tym spotkaniu zdobyła Jovana Cvetkovic. Gospodynie również w trzech setach uporały się z reprezentacją Egiptu i w ostatniej serii spotkań zmierzą się z Serbią o pierwsze miejsce w grupie G. Najwięcej punktów (14) dla reprezentacji Meksyku w tym meczu zdobyła Uxue Amaya Guereca Parra.

grupa G:
Serbia – Rwanda 3:0
(25:12, 25:12, 25:12)
Meksyk – Egipt 3:0
(25:20, 25:17, 25:15)

W grupie H drugie zwycięstwo zanotowała reprezentacja Argentyny, która w trzech setach pokonała Dominikanę. Albicelestes bez względu na wyniki ostatniej serii spotkań są już pewne gry o miejsca 9-12. Po raz kolejny swój zespół do zwycięstwa poprowadziła Candela Sol Salinas, która w tym spotkaniu zdobyła 17 punktów. Peruwianki pokonały 3:0 Kubę i w ostatnim meczu zagrają z Dominikaną o awans do grupy zespołów walczących o miejsca 9-12. W meczu z Kubą wyróżniała się Kiara Montes, która zdobyła dla swojej drużyny 13 punktów.