Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. D: Portorykańczycy bezradni, kolejne trzy punkty dla Polaków

MŚ, gr. D: Portorykańczycy bezradni, kolejne trzy punkty dla Polaków

Reprezentacja Polski zgodnie z planem nie dała szans Portorykańczykom. Trener Vital Heynen przemeblował wyjściowy skład, a biało-czerwoni niemal przez cały mecz wyraźnie górowali nad rywalami. Polacy byli lepsi w każdym elemencie, wysoko wygrywając kolejne partie.

Vital Heynen dokonał aż czterech zmian w podstawowym składzie w porównaniu z wczorajszym zestawieniem. Jednak chyba nikogo już to nie zaskakuje, ponieważ Belg przyzwyczaił wszystkich do wielu roszad. Polacy lepiej rozpoczęli spotkanie i po asie serwisowym Michała Kubiaka wyszli na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Biało-czerwoni na przerwę techniczną schodzili z jeszcze wyższą przewagą, dzięki wykorzystywaniu środkowych i świetnej zagrywce Aleksandra Śliwki (8:5). Chwilę później o pierwszą przerwę dla swojego zespołu poprosił Oswald Cameron, po tym jak zablokowany został Maurice Torres (13:8). Podopieczni trenera Heynena bardzo solidnie zagrywali i dzięki temu ustawiali sobie całą grę. Po drugiej stronie siatki w tym elemencie Portorykańczycy nie wyrządzali żadnej krzywdy Polakom, a najlepszym dowodem na to były cztery skuteczne ataki Jakuba Kochanowskiego, który był najlepiej punktującym zawodnikiem w tym elemencie w pierwszym secie (21:11). Partię pewnym wybiciem po bloku zakończył Bartosz Kwolek (25:14).

W drugiej odsłonie meczu nieźle zagrywać zaczął Jessie Colon, dzięki czemu Portorykańczycy mieli szansę wyjść na pierwsze prowadzenie w meczu (3:3). Mimo walki podopiecznych trenera Camerona to biało-czerwoni ze spokojem kontrolowali przebieg tego meczu, a coraz częściej mylił się Eddie Rivera (6:10). Dzięki rosnącej przewadze trener Polaków mógł znów dokonywać roszad w składzie i po raz drugi z ławki wszedł Kwolek, który powrócił na pozycję przyjmującego (13:6). Biało-czerwoni nie musieli wspinać się na wyżyny swoich umiejętności, ponieważ rywale zaczynali coraz częściej popełniać błędy i na drugiej przerwie technicznej Polska prowadziła już dziewięcioma punktami (16:7). Swoją pracę bardzo dobrze wykonywał również Grzegorz Łomacz, który urozmaicał grę i coraz częściej korzystał również z usług Mateusza Bieńka (19:11). Warto podkreślić, że w tym momencie seta dwóch najlepiej punktujących zawodników w elemencie ataku w polskiej ekipie to duet środkowych. Druga partia zakończyła się już bez większych historii i Polacy rozgromili rywali 25:12.

W trzeci set bardzo mocno wszedł Kochanowski i jego trzy punkty już na samym początku pozwoliły minimalnie odskoczyć (4:2). Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną sprytnym zagraniem popisał się Śliwka, który w trudnej sytuacji wypchnął piłkę oburącz o blok przeciwników (8:5). Polacy tak jak w poprzednich setach po ósmym punkcie rozpoczynali wyraźną ucieczkę. Biało-czerwoni bawili się grą i coraz swobodniej zmieniali nie tylko rytm ataku, ale również zdarzały im się kiwki słabszą ręką (13:7). Portorykańczycy zaczęli mylić się w polu zagrywki, a nawet jeśli przebili piłkę na drugą stronę, to znów nie sprawiały one żadnych problemów naszym siatkarzom (17:9). Dobre wejście na podwójnej zmianie zaliczył również duet Drzyzga-Konarski, a po punktowej zagrywce tego drugiego przewaga Polaków znów urosła do dziewięciu punktów (21:12). Mecz atakiem z drugiej linii zakończył Aleksander Śliwka i Polska na ten moment jest liderem grupy D (25:15).

Protoryko – Polska 0:3
(14:25, 12:25, 15:25)

Portoryko: Perez, Rivera (3), Torres (7), Sanchez (4), Rodriguez (3), Colon (6), Cabrera (libero), oraz Guzman (2), Goas, Sierra, Lozada (1), Del Valle (libero) i Vazquez
Polska: Schulz (6), Łomacz (3), Kubiak (6), Śliwka (13), Kochanowski (11), Bieniek (12), Zatorski (libero) oraz Kwolek (6), Konarski (3), Drzyzga i Wojtaszek (libero)