Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. D: Bułgarzy nie dali szans Kubańczykom

MŚ, gr. D: Bułgarzy nie dali szans Kubańczykom

Reprezentacja Kuby nadal pozostaje bez zwycięstwa w mistrzostwach świata. Żadnych szans młodej kubańskiej kadrze nie dali gospodarze turnieju, Bułgarzy, którzy swoją lepszą organizacją gry i techniką udowodnili wyższość nad rywalem, triumfując w trzech setach.

Początek spotkania stał pod znakiem gry punkt za punkt (5:5), ale as serwisowy Nikołaja Uczikowa sprawił, że gospodarze zeszli na przerwę techniczną z dwupunktową zaliczką. Potężnymi serwisami odwdzięczył się Miguel Lopez Castro, doprowadzając do remisu po 10. Bułgarzy ponownie odskoczyli, a obie drużyny nie szczędziły sobie bloków (16:14). Błędy w ofensywie Miguela Gutierreza sprawiły, że przewaga bułgarskiej kadry rosła (20:15), a na boisku wyraźnie lepiej radzili sobie gracze z Bałkanów (22:17). Piłkę setową Bułgarom dała mocna zagrywka Swietosława Gocewa. Kubańczycy przy mocnych serwisach Jesusa Diaza obronili aż pięć setboli, ale wynik tej części meczu ustalił atak ze środka Josifowa.

Set numer dwa również rozpoczął się od wyrównanej walki (5:5), ponownie zagrywką zapunktowali Bułgarzy (8:6), a Kubańczycy nie znajdowali sposobu na bardziej techniczne zagrania rywali (9:12). Podopieczni Plamena Konstantinowa bez większych problemów wypracowali sobie kilkupunktową zaliczkę (17:12), w czym zdecydowanie pomagała im lepsza organizacja gry (19:12). Kontratak z VI strefy skończył Nikołaj Penczew i to właśnie zabójcze kontry pozwalały Bułgarom całkowicie kontrolować wydarzenia na boisku (23:14). Kolejny atak z kontry, tym razem Nikołaja Uczikowa, dał jego drużynie piłkę setową, w końcówką Kuba zablokowała jeszcze rywala na środku, ale popsuta zagrywka jednego z jej reprezentantów zakończyła tę odsłonę.

Po krótkiej grze punkt za punkt inicjatywę szybko przejęli Bułgarzy, zawdzięczając to kąśliwym zagrywkom Wiktora Josifowa (8:4). Dwa nieskończone ataki współgospodarzy mistrzostw świata pozwoliły ekipie z Kuby na nawiązanie kontaktu punktowego (8:9). Proste błędy drużyny Niclasa Coffigny’ego nie dawały jej szans na nawiązanie wyrównanej walki (8:12), a pojedyncze udane akcje może i robiły wrażenie, ale przynosiły tylko jeden punkt (10:17). Bułgarzy byli coraz bliżej zwycięstwa w tej odsłonie, a co za tym idzie – w całym meczu (22:15), którzy piłkę meczową mieli po błędzie dotknięcia siatki przeciwników (24:16). Solidnym uderzeniem popisał się jeszcze Herrera, Roamy Alonso zatrzymał natomiast Rozalia Penczewa, ale to on już w kolejnej akcji mocnym atakiem ustalił wynik tej partii.

Kuba – Bułgaria 0:3
(22:25, 16:25, 18:25)

Kuba: Gutierrez (13), Melgarejo 12), Alonso (7), Rodriguez (4), Lopez (3), Goide, Garcia (libero) oraz Herrera J. (4), Leon, Diaz i Herrera M.
Bułgaria: Uczikow (17), Gocew (9), Bratoew (9), Penczew N. (7), Josifow (6), Seganow (3), Salparow (libero) oraz Skrimow i Penczew R. (2)