Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. B: Wygrana Brazylii z Egiptem

MŚ, gr. B: Wygrana Brazylii z Egiptem

W starciu Brazylii z Egiptem faworyt mógł być tylko jeden i ze swojej roli wywiązał się w pełni, pokonując rywali z Egiptu w trzech setach. Brazylijczycy w drugiej i trzeciej części meczu, ale za każdym razem to zespół z Ameryki Południowej okazywał się lepszy.

Początek pierwszego seta meczu Brazylii z Egiptem był wyrównany tylko do stanu 4:4. Potem seria zagrywek, w tym dwa asy serwisowe, Lucasa Saatkampa dały Canarinhos czteropunktową przewagę na pierwszej przerwie technicznej. Egipcjanie popełniali coraz więcej technicznych błędów, a przewaga siatkarzy z Ameryki Południowej powoli rosła i po ataku Isaca Santosa wynosiła już siedem punktów (13:6). Po skutecznym bloku Douglasa Souzy Brazylijczycy zeszli na drugą przerwę techniczną, prowadząc 16:7. W końcówce gra się wyrównała głównie dzięki dobrej postawie Ahmeda Abdelhaya, ale siatkarze z Egiptu nie byli w stanie odrobić ogromnej straty. Brazylia spokojnie wygrała tę partię 25:17 po błędach rywali.

Canarinhos świetnie rozpoczęli drugiego seta i po trzech asach serwisowych Isaca Santosa prowadzili już 4:1. Potem jednak stanęli, co wykorzystali ich rywale, doprowadzając do remisu 6:6. Po chwili to Egipcjanie prowadzili na przerwie technicznej jednym punktem, a po powrocie na boisko blok Mohameda Masouda powiększył ich przewagę. Brazylijczycy oczywiście natychmiast odrobili straty, ale mecz się wyrównał (11:11). Z obu stron siatki mnożyły się błędy, a gra podopiecznych Renana Dal Zotto daleka była od tej z pierwszej partii, mimo to Canarinhos prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:15. Po atakach Carlosa Barreto i Douglasa Souzy Brazylijczycy odskoczyli na trzy punkty (21:18) i już nie oddali prowadzenia. Wygrali 25:22, ale wyraźnie w tym secie mieli kłopoty.

Na początku trzeciego seta Egipcjanie świetne i skuteczne akcje przeplatali prostymi błędami, a ich rywale jakby spokojnie czekali, co się wydarzy. Po ataku Ahmeda Abdelhaya siatkarze z Afryki prowadzili na pierwszej przerwie technicznej jednym punktem, potem ataki Omara Hassana pozwoliły im odskoczyć na trzy punkty (13:10). Dopiero po drugiej przerwie technicznej Brazylijczycy wzięli się ostro do pracy i zdobywali punkty seriami. Odrobili straty i wyszli na prowadzenie, a w samej końcówce ataki Wallace’a de Souzy dały im wygraną 25:20 i trzy punkty w pierwszym meczu turnieju. Canarinhos nie zachwycili w tym meczu, jednak niewielkim nakładem sił zainkasowali komplet punktów.

Brazylia – Egipt 3:0
(25:17, 25:22, 25:20)

Brazylia: Wallace (12), Douglas (12), Eduardo (9), Isac (7), Licas (5), Bruno (2), Hoss (libero) oraz Mauricio (2), William, Evandro i Loh (1)
Egipt: Abdelhay (13), Abou (9), Masoud (8), Shafik (6), Abdelrahman (2), Bekhit, Abdelaal (libero) oraz Hassan, Mogamed i Aly (libero)