Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. B: Egipcjanie nie dali rady Kanadyjczykom

MŚ, gr. B: Egipcjanie nie dali rady Kanadyjczykom

Podopieczni trenera Stephane’a Antigi odnieśli kolejne zwycięstwo bez straty seta. Triumf nad Egipcjanami nie przyszedł jednak Kanadyjczykom łatwo, aż dwa sety grane były na przewagi. Dopiero trzecia partia toczyła się pod dyktando reprezentacji Kanady. Obie drużyny popełniły jednak bardzo wiele błędów. Egipcjanie wciąż czekają na pierwszego wygranego seta w turnieju.

Początek meczu Kanadyjczyków z Egiptem nie zapowiadał zaciętej walki. Podopieczni trenera Stephane’a Antigi szybko wyszli na prowadzenie 4:1 po dwóch atakach Johna Gordona Perrina. Na przerwę techniczną siatkarze z Ameryki Północnej zeszli, prowadząc 8:4, potem cały czas kontrolowali wydarzenia na boisku. W zespole Egiptu z dobrej strony pokazywał się Mohamed Masoud, ale to rywale prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:12 po ataku Grahama Vigrassa. Przy stanie 22:19 wydawało się, że Kanadyjczycy pewnie zmierzają ku wygranej, jednak zbicia Ahmeda Shafika i Hishama Ewaisa zakończyły kontrataki Egipcjan i w końcówce na tablicy wyników był remis 22:22. Zespół afrykański obronił dwie piłki setowe, w końcu jednak skapitulował po dwóch świetnych atakach Nicholasa Hoaga i Kanada wygrała po walce 27:25.

Drugą partię lepiej rozpoczęli siatkarze Egiptu i to oni szybko wyszli na prowadzenie 7:4 po dwóch skutecznych blokach, a po chwili po błędzie w ataku Nicholasa Hoaga mieli cztery punkty przewagi na drugiej przerwie technicznej. Gdy po ataku Hishama Ewaisa było 12:7 dla zespołu z Afryki, zaczęło pachnieć w Ruse niespodzianką. Dobre ataki Johna Gordona Perrina nie były w stanie przełamać rywali, Egipcjanie po ataku Mohameda Masouda nadal mieli cztery punkty przewagi na drugiej przerwie technicznej. Kanadyjczycy jednak powoli i konsekwentnie odrabiali straty i w końcu po zbiciu Grahama Vigrassa doprowadzili do remisu 19:19. Rozgorzała zacięta walka punkt za punkt, w końcówce oba zespoły miały w górze piłki setowe, ale Egipcjanom zabrakło doświadczenia i zimnej krwi, by rozstrzygnąć tę partię na swoją korzyść. Dwa proste błędy i atak Ryana Sclatera zakończyły seta wynikiem 30:28 dla zespołu prowadzonego przez trenera Antigę.

Po dobrym początku trzeciego seta (7:4) Egipcjanie nagle stanęli i oddali inicjatywę rywalom. Kanadyjczycy zdobyli pięć punktów z rzędu, dobrze w ataku pokazał się Lucas van Berkel, ale Afrykanie nie zamierzali odpuszczać. Po bloku Mohameda Masouda znów był remis 12:12, a na drugiej przerwie technicznej siatkarze z Ameryki Północnej mieli zaledwie jeden punkt przewagi. Siatkarze z Egiptu pękli jednak w końcówce, nie dając sobie rady z serwisami Grahama Vigrassa. Dwa asy serwisowe Kanadyjczyka zakończyły tego seta wygraną jego drużyny 25:19 i Egipt przegrał 0:3 po raz drugi w tym turnieju, po raz drugi po walce.

Egipt – Kanada 0:3
(25:27, 28:30, 19:25)

Egipt: Shafik (17), Masoud (7), Abou (6), Hassan (6), Abdelhay (3), Bekhit, Abdelaal (libero) oraz Ewais (10), Abdalla (2), Seoudy, Seoudy, Mohamed i Aly (libero)
Kanada: Hoag (24), Perrin (18), Vigrass (7), Vernon-Evans (4), Blankenau (3), Vandoorn (1), Marshall (libero) oraz Sclater (5), Van Berkel (2), Van Berkel (2) i Derocco