Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. A: Trzy punkty dla Japończyków

MŚ, gr. A: Trzy punkty dla Japończyków

Po porażce na inaugurację mistrzostw świata z Włochami Japończycy w drugim meczu rywalizacji w grupie A pokazali się z lepszej strony. Siatkarze z Japonii byli lepsi w każdym elemencie, największa różnica widoczna była w bloku, w którym Azjaci zdobyli 12 punktów przy 4 blokach rywali. Reprezentacja Dominikany nie potrafiła zatrzymać rozpędzonych rywali, przegrywając w setach do 20, 16 i 16.

Otwarcie meczu pomiędzy Dominikaną a Japonią było wyrównane, dopiero po serii ataków Yuki Ishikawy Japończycy odskoczyli na 7:6. Po asie Masahiro Sekity nastąpiła przerwa techniczna. Passę reprezentacji Japonii przerwał dopiero błąd zagrywającego (10:7). Skuteczne ataki Jose Caceresa pozwoliły szybko zniwelować dystans. Mniej błędów popełniali Japończycy. Obie drużyny dobrze grały blokiem. Na nieznacznym prowadzeniu pozostawali jednak Azjaci. Mimo błędów w polu zagrywki rywali siatkarze z Dominikany nie byli w stanie wykorzystać sytuacji i ponownie doprowadzić do wyrównania. Celny atak Yuki Ishikawy zakończył inauguracyjną partię na korzyść siatkarzy z Japonii (25:21).

Początek seta numer dwa toczył się punkt za punkt. Pierwsza przerwa techniczna nastąpiła po błędzie Jose Caceresa (7:8). W dalszej fazie seta Japończycy zaczęli budować przewagę. Reprezentanci Dominikany popełniali coraz więcej błędów. Po drugiej stronie siatki nie mylił się Yuki Ishikawa. Ponownie dobrze funkcjonował japoński blok. Punktowymi zagraniami popisywał się również Masahiro Yanagida. Dwukrotnie reprezentacja Japonii zdobywała punkty serią. Po ataku w siatkę Paulino Richiego Dominikana przegrywała już 10:19. W końcówce reagował jeszcze trener Jose Gutierrez, jednak na niewiele się to zdało. Ostatnie akcje grane były punkt za punkt. Seta zakończył skuteczny atak Tatsui Fukuzawy.

W trzeciej partii Japończycy poszli za ciosem. Chociaż ich rywale starali się dotrzymać im kroku, to reprezentacja Japonii prowadziła 8:5 podczas pierwszej przerwy technicznej. W kolejnych akcjach siatkarze z Dominikany nie odpuszczali, coraz lepiej punktowali Henry Tapia i Henry Lopez. Dystans jednak utrzymywał się, bo po drugiej stronie siatki celność utrzymywali Masahiro Sekita i Masahiro Yanagida.  Serwisowy Fukuzawy dał sygnał do kolejnego regulaminowego czasu (16:12). W kolejnych akcjach nie brakowało ciekawych zagrań, drużyny wymieniały się skutecznymi atakami (14:19). W końcówce serią punktów popisał się Yuki Nishida, a różnica punktów wzrosła. Passę przerwał dopiero Hector Cruz (15:21). Punktowy japoński blok dał serię piłek meczowych, a zagranie Fukuzawy postawiło kropkę nad i.

Dominikana – Japonia 0:3
(20:25, 16:25, 16:25)

Dominikana: Capellan (14), De los Santos (4), Gomez (4), Paulino (4), Perez (3), Lopez (1), Feliz (libero) oraz Santana (5), Cepin (4), Pena i Gonzalez
Japonia: Ishikawa (18), Yanagida (12), Otake (7), Yamauchi (6), Onodera (4), Sekita (3), Tsuiki (libero) oraz Koga (libero), Fukuzawa (8), Nishida i Asano