Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. A: Pierwsze zwycięstwo Argentyny

MŚ, gr. A: Pierwsze zwycięstwo Argentyny

Reprezentacja Argentyny w swoim drugim meczu na mistrzostwach świata odniosła premierowe zwycięstwo. Po porażce z Belgią podopieczni Julio Velasco jedynie w pierwszym secie mieli kłopoty z pokonaniem niżej notowanej Dominikany. W dwóch kolejnych setach dominacja Albicelestes nie podlegała już dyskusji. W sobotę rywalem Argentyny będą Włochy.

Od samego początku spotkania ton wydarzeniom na boisku nadawali Argentyńczycy, po ataku Augustina Losera prowadzili 8:6. Ekipa Dominikany za sprawą Lopeza Capellana wyrównała stan rywalizacji na 11:11. Argentyna nie pozostała dłużna i po zbiciu Gonzaleza wysforowała się na prowadzenie 14:12. Kilka chwil później sytuacja na boisku zmieniła się diametralnie, reprezentacja Argentyny popełniła wiele błędów własnych i tym razem prowadziła Dominikana (18:16). W końcówce seta górę wzięło większe doświadczenie siatkarzy z Ameryki Południowej, dzięki Sebastianowi Sole podopieczni trenera Julio Velasco doprowadzili do remisu 24:24. Ostatecznie po grze na przewagi wygrała Argentyna i prowadziła w meczu 1:0.

Drugą odsłonę spotkania lepiej rozpoczęli Argentyńczycy, po asie serwisowym Pablo Crera prowadzili 3:2, kolejnym punktem bezpośrednio z zagrywki popisał się Lima Basolu Bruno i było 5:3. Dominikańczycy oddali pole gry swoim rywalom, po ataku Sebastiana Sole przygrywali 3:6. Na pierwszej przerwie technicznej utrzymała się trzypunktowa zaliczka Argentyny (8:5). Reprezentacja Dominikany była w odwrocie i z biegiem czasu traciła dystans punktowy do swoich rywali (8:12). Sytuację na boisku próbował ratować Lopez Capellan, ale na niewiele się to zdało. Punktowy atak Sebastian Sole sprowadził obie ekipy na drugą przerwę techniczną (16:10). Argentyńczycy punktowali niemal z każdego elementu siatkarskiego rzemiosła, byli niezawodni w bloku oraz ataku, set toczył się pod ich wyraźne dyktando, podopieczni Jose Gutierreza byli tłem dla swoich rywali i po ataku Tomasa Lopeza przegrali wysoko 15:25.

Trzeci set okazał się być ostatnim, Argentyna dominowała od samego początku i po zbiciach Basolu Bruno prowadziła 4:1. Trener Jose Gutierrez w dosyć szybkim czasie wykorzystał przysługujące mu dwie przerwy na żądanie, ale na niewiele się to zdało. Set miał jednostronny przebieg, Argentyńczycy nie pozostawili swoim rywalom złudzeń, komu w tym meczu należy się zwycięstwo. Trener Argentyny Julio Velasco rotował składem, zmiennicy odwdzięczyli się mu dobrą postawą i po ataku Tomasa Lopeza było 20:10. Ostatecznie to Argentyna po błędzie serwisowym swoich rywali wygrała cały mecz 3:0 i zapisała na swoje konto cenne trzy punkty.

Argentyna – Dominikana 3:0
(26:24, 25:15, 25:15)

Argentyna: Sole (11), Poglajen (12), Conte (8), L. Gonzalez (3), Loser (2), Cavanna (1), A. Gonzalez (libero) oraz Lima (8), Crer (8), T. Lopez (8), De Cecco, Ramos (1), Zanotti (1) i Fernandez (libero)
Dominikana: Santana (11), Lopez Capellan (11), Pena (3), Romero Perez (5), Paulino (1), Abreu Lopez, Feliz (libero) oraz Cepin (4), Perez Bello (2) i Gonzalez Perez