Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. A: Belgowie z kompletem punktów w starciu z Japonią

MŚ, gr. A: Belgowie z kompletem punktów w starciu z Japonią

fot. FIVB

Od mocnego uderzenia spotkanie z wyżej notowanym rywalem rozpoczęli Japończycy. To oni w premierowej odsłonie triumfowali wyraźnie, bo aż 25:14. W trzech kolejnych przebudzili się jednak siatkarze Andrei Anastasiego i cały pojedynek rozstrzygnęli na swoją korzyść 3:1.

Po początkowej grze punkt za punkt błędy zaczęli popełniać Belgowie (4:6), natomiast świetna akcja Yuki Ishikawy z VI strefy powiększyła zaliczkę Japonii (9:6). Japończycy grali o wiele szybszą siatkówkę (12:7) i to oni kontrolowali przebieg tego seta (15:9). Pojedyncze udane akcje belgijskiej kadry to było za mało, aby odrobić wyraźne straty (14:19), Deroo został zablokowany, a Nishida dołożył do tego asa serwisowego w sam narożnik boiska, chwilę potem pojedynczym blokiem zatrzymany został Van de Voorde (23:14). Z pola zagrywki nie schodził młody Yuji Nishida i to on kolejną potężną zagrywką zakończył premierową odsłonę (25:14).Brak skutecznej pierwszej akcji Japończyków sprawił, że Belgowie mieli inicjatywę na początku drugiego seta (8:4). Ponownie zagrywką zapunktował Nishida, a błąd Tomasa Rousseaux sprawił, że jego zespół miał już tylko oczko zaliczki (10:9). Podopiecznym Andrei Anastasiego ponownie udało się odskoczyć, na lewym skrzydle swoje akcje kończył Tomas Rousseaux (19:16). W kluczowym momencie Ishikawa swoją skuteczną kontrą nawiązał kontakt punktowy (22:23), jednak mocne uderzenie z prawego skrzydła Brama van den Driesa wyrównała stan całego spotkania.

Dobrze w trzecią cześć meczu weszli Belgowie (4:1), którzy po świetnym bloku zeszli na przerwę techniczną z czterema oczkami przewagi (8:4). Skuteczne akcje pozwalały belgijskiej kadrze utrzymywać kilkupunktową zaliczkę nad azjatyckimi rywalami (13:9). Japonia jednak się nie poddawała, ale nawet jej krótka seria punktowa nie była w stanie zagrozić wyżej notowanym rywalom (16:11). Europejczycy całkowicie zdominowali wydarzenia na boisku (22:13), kończąc tę odsłonę blokiem.

Wyrównana walka była znakiem rozpoznawczym na początku seta numer cztery (4:4), świetna kontra ze środka Akihiro Yamauchiego pozwoliła Japończykom odskoczyć na dwa punkty. Belgowie szybko odrobili swoje straty, wychodząc na minimalną przewagę po udanym bloku (9:8). Ponownie jednak w polu zagrywki świetnie spisał się Nishida. Gra toczyła się punkt za punkt, dopiero wykorzystana przez Simona van de Voorde piłka przechodząca sprawiła, że różnica była na korzyść Belgów. To oni zaczęli dominować na boisku, lepiej prezentując się przede wszystkim w ofensywie (22:16). Ekipa z Beneluksu po dynamicznym ataku Pietera Verheesa miała piłkę meczową, natomiast zepsuta zagrywka rywali ustaliła wynik całego meczu.

Japonia – Belgia 1:3
(25:14, 23:25, 14:25, 19:25)

Składy zespołów:
Japonia: Nishida (20), Ishikawa (12), Fukuzawa (9), Yamauchi (9), Fushimi (9), Fujii (4), Tsuiki (libero) oraz Koga (libero), Otake (1), Yanagida, Sekita, Onodera i Asano
Belgia: Rousseaux (14), Van de Voorde (11), Deroo (9), Valkiers (5), Tuerlinckx (3), Coolman (1), Stuer (libero) oraz Van den Dries (18), Klinkenberg i Verhees (4)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A mistrzostw świata

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved