Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. A: Belgowie 3:1 pokonali Argentyńczyków

MŚ, gr. A: Belgowie 3:1 pokonali Argentyńczyków

fot. CEV

Od zwycięstwa zmagania w mistrzostwach świata rozpoczęli Belgowie. Podopieczni Andrei Anastasiego prowadzili już z drużyną Julio Velasco 2:0, jednak w trzecim secie Argentyna wróciła do gry. Byłą ją stać jednak tylko na zwycięstwo w tej odsłonie, a ostatecznie komplet punktów zapisali na swoim koncie Belgowie.

Mecz rozpoczął się od gry punkt za punkt (3:3) i dopiero błędy po stronie Belgów sprawiły, że to ekipa z Ameryki Południowej cieszyła się z prowadzenia 8:6. Dobra kiwka Sama Deroo wyrównała stan rywalizacji (12:12). Cały czas jednak nie zawodziły argentyńskie skrzydła (15:13), ale tym razem wynik wyrównał Tomas Rousseaux atakiem z VI strefy i tym razem to jego drużyna mogła cieszyć się z dwóch oczek zaliczki (19:17). Belgowie wyraźnie kontrolowali tę część seta (25:19).Od mocnego uderzenia Belgowie rozpoczęli również drugą odsłonę (5:2), ale podopieczni Julio Velasco cały czas starali się utrzymywać kontakt punktowy. Po autowym zbiciu Facundo Conte ich strata znów wynosiła trzy punkty (11:14). Podwójny blok pozwolił im jednak ponownie doprowadzić do remisu. Nie przeszkodziło to jednak Belgom, aby ponownie zbudować swój dystans i dość spokojnie kontrolować wydarzenia. Atak Simona van de Voorde dał jego ekipie piłkę setową, a blok zakończył drugą odsłonę.

Trzy pierwsze akcje zapisali na swoim koncie Albicelestes i długo utrzymywali nad europejskim przeciwnikiem taką zaliczkę (9:6). Błędy właśnie nie pozwoliły im na jej utrzymanie (10:10). Przez chwilę na parkiecie trwała wyrównana walka, ale potem znów przewagę wypracowali sobie siatkarze Julio Velasco (19:16). Argentyńczycy nie roztrwonili tym razem swojego prowadzenia, chociaż w końcówce całą serią popisali się jeszcze Belgowie (22:24), to atak Sebastiana Sole przedłużył losy spotkania.

Podrażnieni Belgowie czwartą część meczu rozpoczęli od trzypunktowego prowadzenia i dość długo je utrzymywali. Albicelestes nawiązali kontakt, jednak ponownie dobre zbicia ze skrzydeł pozwoliły ekipie Andrei Anastasigeo odzyskać swoją zaliczkę (14:11) i stopniowo ją powiększać, głównie za sprawą skutecznych akcji Sama Deroo (18:12). Kolejne pomyłki Argentyny przybliżały Belgów do zwycięstwa w całym meczu (23:16), a ten zakończył atak Hendrika Tuerlinckxa.

Belgia – Argentyna 3:1
(25:19, 25:19, 22:25, 25:19)

Składy zespołów:
Belgia: Deroo (21), Van den Dries (17), Van de Voorde (12), Rousseaux (12), Verhees (4), D’Hulst, Stuer (libero) oraz Ribbens (libero), Lecat, Valkiers i Tuerlinckx (3)
Argentyna: Conte (11), Loser (9), Gonzalez J. (9), Sole (9), Poglajen (2), De Cecco (1), Gonzalez A. (liber) oraz Fernandez (libero), Cavanna (2), Lima (9), Zanotti (10), Ramos i Lopez

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A mistrzostw świata

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved