Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MPJ: Pojedynek na szczycie dla rzeszowian

MPJ: Pojedynek na szczycie dla rzeszowian

Piątek to ostatni dzień rywalizacji w grupach mistrzostw Polski juniorów, które w środę rozpoczęły się w Kętrzynie. W czwartek awans do półfinału zapewnił siebie już AKS V LO Rzeszów, UMKS MOS Wola Warszawa. Pojedynek pomiędzy tymi drużynami zakończył rywalizację w fazie grupowej. Lepsi okazali się młodzi siatkarze z Podkarpacia.

W grupie B o tym, kto zagra w sobotnim półfinale, wiadomo było już w czwartek późnym wieczorem. Awans do czwórki zapewnił sobie obrońca tytułu AKS V LO Rzeszów i UMKS MOS Wola Warszawa. Pozostawała tylko kwestia, kto zajmie pierwsze, a kto drugie miejsce. Pozostałe dwie drużyny – Trefl Gdańsk SA i EKS Skra Bełchatów – walczyły natomiast o trzecie miejsce w grupie i walkę o piąte miejsce. W trzech setach zwyciężyli podopieczni Adama Miotka. Warto dodać, że bełchatowianie toczyli w miarę równą grę, ale w decydujących fragmentach lepsi okazali się młodzi siatkarze z Trójmiasta.

Drużyny w dwóch pierwszych dniach rywalizacji nie wygrały żadnego spotkania w fazie grupowej. Zwycięstwa tego pojedynku w sobotę powalczy o piątą lokatę. W tym starciu lepsi okazali się gracze z Gdańska, pokonując bełchatowian 3:0. Emocji jednak nie zabrakło, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach, ale ostatecznie całe spotkanie zakończyło się w trzech partiach na korzyść gdańszczan.

EKS Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk SA 0:3
(21:25, 27:29, 17:25)

EKS Skra: Gościański (1), Sztelma (6), Sawicki (8), Olszewski, Marciniak (2), Adamczyk (7), Stąsiek (libero) oraz Nowak, Hoszman (6), Węgrzyn (7) i Atnosiewicz
Trefl: Wieleba (9), Kulpaka (2), Jakubiszak (13), Ptaszyński (8), Bilicki (5), Gronkowski (10), Mikołajewski (libero) oraz Rembalski (libero), Wilkowski, Bangrowski (1), Wnuk (2) i Lavrin

Ten zespół, który wygrał piątkowe spotkanie, zajmie pierwsze miejsce w grupie i w sobotnim półfinale zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. Przegrany natomiast spotka się z MMKS-em ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Po bardzo zaciętym, emocjonującym spotkaniu skuteczniejsi okazali się rzeszowianie, którzy wygrali całe spotkanie 3:0 i z kompletem trzech zwycięstw awansowali do półfinału. Również i w tym meczu, pomimo faktu, że zakończył się w trzech setach, emocji nie brakowało. Rzeszowianie wykazali jednak więcej zimnej krwi i w rywalizacji grupowej przegrali tylko dwie partie.

UMKS MOS Wola Warszawa – AKS V LO Rzeszów 0:3
(20:25, 22:25, 22:25)

UMKS MOS Wola: Siewierski, Bączek, Rećko, Kacperkiewicz, Prokopczuk, Szymański, Jaskuła (libero)
AKS V LO: Marszałek, Busch, Huber, Hudzik, Kłęk, Karakuła, Macheta (libero)

Mecz o 7. miejsce:  KS Metro Warszawa – EKS Skra Bełchatów
Mecz o 5. miejsce: KS Wifama Łódź – Trefl Gdańsk SA
I półfinał: MMKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – UMKS MOS Wola Warszawa
II półfinał: Jastrzębski Węgiel – AKS V LO Rzeszów