Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodzików: Złoty Jastrzębski Węgiel. Srebro dla Chemika, brąz dla Energetyka

MP młodzików: Złoty Jastrzębski Węgiel. Srebro dla Chemika, brąz dla Energetyka

W Krośnie Odrzańskim zakończyły się mistrzostwa Polski młodzików. Najlepszą drużyną turnieju zostali siatkarze Jastrzębskiego Węgla, w finale pokonując BKS Chemik Bydgoszcz. W walce o brązowy medal ekipa Enei Energetyka Poznań pokonała natomiast Lechię Tomaszów Mazowiecki.

Mecz o brąz:

W walce o brązowy medal po dwóch stronach siatki stanęły drużyny Enei Energetyka Poznań oraz KS Lechii Tomaszów Mazowiecki i to ekipa z Poznania lepiej rozpoczęła starcie o ostatni stopień podium (8:3). Rywale szybko jednak złapali kontakt punktowy, a w końcówce mieli nawet trzy oczka przewagi (21:18). Nie udało im się jednak utrzymać swojej zaliczki i końcówka należała do podopiecznych Szymona Kurkowskiego. Podobnie było w drugim secie, w kluczowej fazie partii ponownie gracze z Tomaszowa Mazowieckiego mieli trzy punkty więcej na swoim koncie, ale ponownie nie byli w stanie zamknąć seta i po grze na przewagi ze zwycięstwa i z brązowego medalu cieszyli się gracze Energetyka.

W ich szeregach na pierwszy plan wysuwali się Wiktor Dryjański oraz Alan Okoń, każdy z nich wywalczył dla swojej drużyny po 8 punktów. 7 dołożył Tymon Majewski-Nowak.

MVP: Patryk Michalski

Enea Energetyk Poznań – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0
(25:23, 26:24)

Finał:

W finale mistrzostw Polski młodzików zmierzyli się gracze Jastrzębskiego Węgla oraz BKS-u Chemik Bydgoszcz. Chociaż początek spotkania miał dość wyrównany przebieg, to potem inicjatywę zaczęli przejmować gracze z Jastrzębia, którzy w końcówce mieli już 7 oczek więcej od rywali. Nie oddali oni już inicjatywy, dość pewnie triumfując w premierowej odsłonie 25:19.  Również w drugim secie gracze Dawida Hołdy w połowie tej części meczu zbudowali sobie prowadzenie, które udało im się sukcesywnie powiększać. Znów to do nich należała końcówka, nie pozwolili oni rywalom się dogonić i po triumfie 25:20 cieszyli się ze złotego medalu mistrzostw Polski młodzików.

Nie przeszkodziła im w tym gorsza skuteczność ataku, liderem jastrzębian był Jakub Marchel, który wywalczył 8 punktów, 6 miał Dominik Rakowski. W szeregach Chemika Bydgoszcz dobre zawody rozegrał Wojciech Malinowski, kończąc mecz z dorobkiem 10 oczek i 53% skutecznością.

MVP: Kamil Strzymszok

Jastrzębski Węgiel – BKS Chemik Bydgoszcz 2:0
(25:19, 25:20)