Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodzików: Gdańszczanie w blasku złota, brązowi jastrzębianie

MP młodzików: Gdańszczanie w blasku złota, brązowi jastrzębianie

fot. vispolska.pl

Młodzicy Trefla Gdańsk zostali mistrzami Polski w swojej kategorii wiekowej, w finale w dwóch setach pokonali oni DMKS Plas Kielce. To drugi medal w kategoriach młodzieżowych dla klubu z Trójmiasta po wicemistrzostwie Polski kadetów. Brązowy medal zdobyli młodzi adepci z Jastrzębskiego Węgla, dla tego klubu to także drugi krążek w kategoriach młodzieżowych po złocie w kategorii juniora.

Najpierw w niedzielę na boisku w Dębicy pojawili się młodzicy z Jastrzębskiego Węgla i Gwardii Wrocław. Spotkanie o brązowy medal było bardzo zacięte, a o wynikach poszczególnych setów decydowały detale. W pierwszej partii nieco lepsi okazali się wrocławianie, natomiast w drugim secie triumfowali jastrzębianie. O brązowym medalu zadecydował więc tie-break. W nim od początku trwała walka niemalże punkt za punkt, ale więcej zimnej krwi w końcówce zachowali podopieczni Dawida Hołdy. MVP meczu wybrano Wiktora Kowalskiego, który zdobył aż 17 punktów. – Jestem bardzo z siebie zadowolony, ale najbardziej cieszy mnie postawa całej drużyny, bo w pojedynkę nic bym nie ugrał – przyznał młody MVP. – Liczyliśmy na więcej na tym turnieju, bo nie ukrywam, że przyjechaliśmy po złoto. Niemniej brązowy medal jest dla nas bardzo satysfakcjonujący – dodał Wiktor Kowalski.

o 3. miejsce:Gwardia Wrocław – Jastrzębski Węgiel 1:2
(25:21, 21:25, 13:15)

O złoto zagrały zespoły z Gdańska i Kielc. DMKS Plas Kielce jedynie w pierwszym secie był w stanie nawiązać walkę z ekipą z Trójmiasta, która przede wszystkim znakomicie zagrywała (7 asów serwisowych w meczu przy ani jednym rywali), wielokrotnie utrudniając przeciwnikom wyprowadzenie akcji. Kielczanie w premierowej odsłonie potrafili jednak jeszcze dotrzymać kroku gdańszczanom w ataku. W drugim secie kibice w hali w Dębicy oglądali już jednostronne widowisko, a różnica, jeżeli chodzi o wyprowadzenia ataku w tym secie, była kolosalna (53% efektywności Trefla Gdańsk przy 23% Plasu Kielce). MVP meczu został Jordan Zaleszczyk. – Dotarło już do mnie, że jestem mistrzem Polski! Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, ale wiem, że bez gry chłopaków by mnie tu nie było. Czuliśmy, że jesteśmy w stanie to zrobić! Na dzisiejszą nagrodę MVP miały przede wszystkim wpływ moje dobre zagrywki. Cieszę się, że całą drużyną zaprezentowaliśmy poziom, który pozwolił sięgnąć nam po mistrzostwo – ocenił. Warto wspomnieć, że cztery z siedmiu asów serwisowych zanotowanych przez Trefl Gdańsk należały właśnie do tego młodego gracza.

Finał:

Trefl Gdańsk – Plas Kielce 2:0
(25:20, 25:11)

Nagrody indywidualne mistrzostw Polski młodzików – Dębica 2017:

Najlepszy blokujący – Jordan Zaleszczyk (Trefl Gdańsk SA)
Najlepszy rozgrywający – Michał Inerowicz (Jastrzębski Węgiel)
Najlepszy zagrywający – Konrad Kundera (DMKS PLAS Kielce)
Najlepszy atakujący – Krzysztof Giemza (Gwardia Wrocław)
Najlepszy libero – Dawid Pruszkowski (Trefl Gdańsk SA)
MVP – Jakub Szydlik (Trefl Gdańsk SA)

Zobacz również: 
Wyniki fazy finałowej mistrzostw Polski młodzików

źródło: inf. własna, pzps.pl, vispolska.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved