Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodzików: Chemik Bydgoszcz i Jastrzębski Węgiel w finale

MP młodzików: Chemik Bydgoszcz i Jastrzębski Węgiel w finale

fot. pzps.pl

W Krośnie Odrzańskim zakończył się drugi dzień Finału Mistrzostw Polski Młodzików w Piłce Siatkowej 2019. Rozegrano ostatnie spotkania grupowe, mecze klasyfikacyjne o miejsca 5-8 oraz półfinały. Ostatecznie o złoto powalczą w niedzielę Jastrzębski Węgiel i Chemik Bydgoszcz.

W sobotę rano rozegrano ostatnie mecze grupowe.  W grupie A Enea Energetyk Poznań po dwóch zaciętych setach pokonała Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrzańskie. Chemik Bydgoszcz z kolei słabo wszedł w mecz z DMKS Plas Kielce, potem jednak poprawił się przede wszystkim w ataku i doprowadził do tie-breaka. W nim podopieczni Bartosza Zaparuchy zdołali wypracować sobie przewagę i tym samym po wygranym meczu awansować do półfinału.Enea Energetyk Poznań – Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrzańskie 2:0
(25:22, 25:23)
MVP – Tymon Majewski-Nowak (Enea Energetyk Poznań)

Plas Kielce – BKS Chemik Bydgoszcz 1:2
(25:15, 13:25, 12:15)
MVP – Filip Ciechański (BKS Chemik Bydgoszcz)

Zobacz również
Wyniki grupy A mistrzostw Polski młodzików

W grupie B MOS Wola Warszawa w dwóch setach okazała się słabsza od Lechii Tomaszów Mazowiecki. Podopieczni Kamila Czapnika okazali się lepsi w ataku, popełnili też mnie błędów. MVP został Kacper Socha, który atakował z 80% skutecznością, zdobył 4 oczka atakiem i dwa zagrywką. W drugim meczu tej grupy UKS SET Starogard Gdański znakomicie otworzył spotkanie z Jastrzębskim Węglem, w drugim secie z kolei młodzicy Jastrzębskiego Węgla poprawili jakość swojej gry, a dodatkowo wykorzystali liczne błędy przeciwnika. Doszło zatem do tie-breaka, w którym walki nie brakowało. Ostatecznie zwyciężyła ekipa ze Starogardu Gdańskiego. Był to zespół lepszy przede wszystkim w ataku i w bloku, a ze znakomitej strony pokazał się Szymon Adamczyk, zdobywca aż 24 punktów.

MOS Wola Warszawa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:2
(19:25, 20:25)
MVP – Kacper Socha (Lechia Tomaszów Mazowiecki)

SET Starogard Gdański – Jastrzębski Węgiel 2:1
(25:18, 19:25, 15:13)
MVP – Szymon Adamczyk (SET Starogard Gdański)

Zobacz również:
Wyniki grupy B mistrzostw Polski młodzików

Po południu rozegrano mecze o miejsca 7. oraz 5. i półfinały. O siódme miejsce zagrali młodzicy Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrzańskie i MOS Wola Warszawa. W pierwszym secie po zaciętej walce lepsi okazali się dobrze dysponowani na zagrywce chłopcy z Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrzańskie, ale MOS Wola nie rezygnowała i w drugim secie w dużej mierze za sprawą dobrej gry blokiem wróciła do meczu. Tie-break już od początku kontrolowali siatkarze Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrzańskie.

O 7. miejsce:

Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrzańskie – MOS Wola Warszawa 2:1
(25:21, 18:25, 15:10)
MVP – Jakub Jezierski (Volley-Tęcza Gubin/Krosno Odrzańskie)

Plas Kielce i  SET Starogard Gdański z kolei zagrali o miejsce piąte. Lepiej w mecz weszli zawodnicy ze Starogardu Gdańskiego przede wszystkim skuteczniej atakując. Oba zespoły popełniały także sporo błędów, ale mniej młodzicy reprezentujący SET Starogard Gdański. Lepsza zagrywka pozwoliła wygrać drugą partię kielczanom, zaś w tie-breaku walka trwała do samego końca. Ostatecznie lepszy okazał się zespół SET Starogard Gdański.

O 5. miejsce:

Plas Kielce – SET Starogard Gdański 1:2
(19:25, 25:17, 13:15)
MVP – Kacper Kopczyński (SET Starogard Gdański)

W pierwszym półfinale Jastrzębski Węgiel miał problemy jedynie w pierwszym secie, gdzie słabiej atakował. Z pomocą przyszła jednak zagrywka i ona przyczyniła się do zwycięstwa ekipy Dawida Hołdy. W drugim secie walka była już jednostronna. Chemik Bydgoszcz w drugim półfinale słabo rozpoczął spotkanie, ale w drugim secie poprawił się w ataku i bloku, co pozwoliło doprowadzić do tie-breaka.W nim po zaciętej walce okazał się lepszy i mógł cieszyć się z awansu do finału. Z bardzo dobrej strony pokazali się w tym spotkaniu Mateusz Budziński i Mateusz Nowak.

Półfinały:

Enea Energetyk Poznań – Jastrzębski Węgiel 0:2
(21:25, 16:25)
MVP – Jakub Marchel (Jastrzębski Węgiel)

BKS Chemik Bydgoszcz – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1
(19:25, 25:22, 15:11)
MVP – Mateusz Budziński (BKS Chemik Bydgoszcz)

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej mistrzostw Polski młodzików

 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved