Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodzików: AKS V LO Rzeszów ze złotym medalem

MP młodzików: AKS V LO Rzeszów ze złotym medalem

fot. PZPS

Młodzicy AKS-u V LO Rzeszów zostali złotymi medalistami mistrzostw Polski młodzików. W finale w dwóch setach pokonali oni RCS Radom. To trzeci w tym sezonie medal dla Rzeszowa w kategoriach młodzieżowych po złotym krążku mistrzostw Polski juniorów i srebrnym kadetów. Brązowe medale zawisły na szyjach siatkarzy NTS-u Trójki Nakło, którzy pokonali SUKSS Suwałki.

Bardzo dużo emocji dostarczył pojedynek o brązowy medal MP młodzików. W pierwszym secie żadna z drużyn nie chciała odpuścić, nie do powstrzymania był po stronie siatkarzy z Nakła Borys Leppert, który w całym spotkaniu zdobył aż 19 punktów. Zawodnicy z Suwałk do samego końca nie dawali jednak za wygraną i rzutem na taśmę wygrali premierową odsłonę. Później podopiecznym Artura Sierzchuły grało się już znacznie łatwiej, siatkarze z Nakła pewnie wygrali drugą odsłonę (25:15), w tie-breaku również okazali się lepsi, rozpoczęli go od prowadzenia 5:2. Pozwolili co prawda rywalom zbliżyć się na dwa oczka, ale potem odskoczyli na 12:9 i takiej przewagi już nie oddali, tym samym wywalczyli brązowe medale.

O 3. miejsce: 
NTS Trójka Nakło – SUKSS Suwałki 2:1
(28:30, 25:15, 15:11)

Spotkanie finałowe miało bardzo wyrównany początek, rzeszowianie w pierwszym secie prowadzili zaledwie 8:7. Im dłużej trwał set, tym przewaga podopiecznych trenera Grzegorza Wisza wzrastała (16:13, 21:17). AKS V LO Rzeszów był skuteczniejszy niemal w każdym elemencie i pewnie wygrał tę część spotkania. Druga odsłona z kolei została początkowo zdominowana przez zespół z Radomia, który podrażniony porażką w pierwszym secie szybko objął prowadzenie 8:3. Swoją przewagę ekipa RCS-u utrzymywała mniej więcej do stanu 21:17. Od tego momentu do końca meczu zdobyła ona jednak zaledwie tylko punkt i ostatecznie musiała zadowolić się srebrnym medalem. MVP meczu wybrano zdobywcę 10 punktów, Michała Adamczyka.Finał:
AKS V LO Rzeszów – RCS Radom 2:0
(25:19, 25:22)

Nagrody indywidualne:

Najlepszy rozgrywający: Jakub Durski (AKS V LO Rzeszów)
Najlepszy atakujący: Łukasz Ogonowski (AKS V LO Rzeszów)
Najlepszy blokujący: Jakub Żuchowski (SUKSS Suwałki)
Najlepszy przyjmujący: Jakub Czerwiński (NTS Trójka Nakło)
Najlepszy broniący: Jakub Dereń (AKS V LO Rzeszów)
Najlepszy zagrywający: Jakub Baranowski (RCS Radom)
MVP: Łukasz Ogonowski (AKS V LO Rzeszów)

Zobacz również:
Wyniki i tabela rundy finałowej mistrzostw Polski młodzików

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał: ,

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved