Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodziczek: Wygrane APS-u, Gedanii, MKS-u i Dargfilu

MP młodziczek: Wygrane APS-u, Gedanii, MKS-u i Dargfilu

Trwają rozgrywki mistrzostw Polski młodziczek, a w nich świetnie radzą sobie siatkarki APS-u, Gedanii, MKS-u i Dargfilu, które w sobotę odniosły wygrane nad rywalkami. Zdecydowanie bardziej wyrównane spotkania miały miejsce w grupie A zmagań, gdzie w trzech setach zwyciężały zawodniczki z Rumi i Gdańska.

Grupa A:

Siatkarki z Rumi odniosły trzecie zwycięstwo i z kompletem punktów z pierwszego miejsca w tabeli awansowały do półfinału, niemniej jednak ich spotkanie było wyrównane. W każdym z setów po początkowo zaciętej walce któryś z oponentów nieco zwalniał tempo, dając rywalowi przystęp do zbudowania zapasu punktowego. Mimo że Borowczak starała się w pierwszej partii poderwać do walki swój team, to po stanie 16:13 dla APS-u nie była w stanie nic zmienić. Przekierowała swój zespół na zwycięskie tory dopiero seta później, który SPS wygrał w takim samym stosunku jak przeciwniczki wcześniej (25:18). Ostatnie rozdanie należało jednak od początku do końca do siatkarek z Rumi (15:7).

APS Rumia – SPS Zbąszynek 2:1
(25:18, 18:25, 15:7)

Impel Wrocław prowadził 1:0 oraz 20:15 i 22:19. Rywalki dogoniły wrocławski zespół, który zaczął popełniać proste błędy. Od stanu 22:23 zawodniczki ze stolicy Dolnego Śląska nie wykonały ani jednej poprawnej zagrywki, bowiem te lądowały bądź w siatce, bądź z metr za linią końcową boiska. Widać było, że nerwy paraliżują ich poczynania. O wyrównanej grze w tie-breaku można mówić do stanu 8:5. Potem już była jednostronna batalia. Do końca tej partii Impel zdobył z gry jeden punkt (blok), drugi podarowały przeciwniczki.

Nie widziałem jeszcze statystyk, ale miałem wrażenie, że w pierwszym secie mój zespół popełnił bardzo dużo błędów – mówił tuż po zakończeniu spotkania trener Energi Gedanii, Paweł Kramek. – Przy stanie 20:15 w drugim secie rywalki poczuły się jakby uspokojone. My z kolei przestaliśmy popełniać błędy – dodał.

Energa Gedania Gdańsk – Impel Wrocław 2:1
(20:25, 28:26, 15:7)

Bardzo pewnie do sobotniego spotkania podeszły siatkarki z Łańcuta. Swoją przewagę zaczęły budować już przy stanie 8:6, by kolejno wzrosła aż do 16:10. Ogniwa z Podkarpacia prowadzone przez swoją liderkę Puchalską (13 punktów w dwóch setach, 67 procent efektywności ataku) mocno wkroczyły w ostatnią fazę partii (21:15) i w końcówce pozwoliły rywalkom na zdobycie wyłącznie jednego oczka (25:16). W drugiej odsłonie meczu nie poszło im już tak łatwo – mimo początkowego prowadzenia 8:3 roztrwoniły swój zapas punktowy i na tablicy wyników pojawił się rezultat 16:15. Wydawało się, że szczecinianki będą w stanie doprowadzić do wyrównania stanu rywalizacji (20:21), jednak finalnie wygrał MKS (25:21).

MKS Łańcut – UKS Pomorzanie Szczecin 2:0
(25:16, 25:21)

W drugim pojedynku grupy B górą okazał się zespół prowadzony przez Krzysztofa i Barbarę Filipowiczów. Ich podopieczne wygrały głównie dzięki większej stabilności ofensywy (44 procent efektywności do 33 rywalek) oraz blokowi (6:2) i mniejszej liczbie błędów. Mimo tego, że w pierwszym secie zespół dowodzony przez Krześlak (11 oczek w boju) na starcie przegrywał pięcioma punktami (3:8), to potrafił odbić się od dna i zwyciężyć 25:21. Druga partia, otwarta zaciętą rywalizacją (8:7), także finalnie została zapisana na koncie siatkarek MUKS-u, które w drugiej części zmagań przejęły zdecydowaną kontrolę nad zmaganiami (25:14).

UMKS MOS Wola Warszawa – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 0:2
(21:25, 14:25)