Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodziczek: Trwa faza grupowa finałów

MP młodziczek: Trwa faza grupowa finałów

fot. Tomasz Tadrała

Do ostatecznej walki w mistrzostwach Polski młodziczek przystąpiło w piątek osiem zespołów. W grupie A jak do tej pory oba rozegrane spotkania zakończyły się w dwóch setach na korzyść ekip z Wrocławia i Rumi, natomiast w grupie B w tie-breaku triumfował zespół z Tomaszowa Mazowieckiego. Dziś drużyny rozegrają po dwa spotkania.

Grupa AWrocławianki rozpoczęły pierwszy mecz w turnieju bardzo pewnie. Od początku zdominowały boisko, nie pozwalając rywalkom dojść do głosu (8:1, 16:6). Największa przewaga widoczna była w bloku, którym tylko w partii premierowej Impel zdobył 8 punktów. W kolejnej odsłonie drużyna ze Zbąszynka próbowała ugryźć rywalki lepszą zagrywką, ale sama miała ogromne problemy z przyjęciem uderzeń wrocławianek. To przełożyło się na dużo słabszy atak i pewne zwycięstwo ekipy wrocławskiej.

MVP: Julia Falkowska (Impel Wrocław)

Impel Wrocław – SPS Zbąszynek 2:0
(25:11, 25:13)

W każdym secie pojedynku SAPS-u z Gedanią pierwsze akcje były w miarę wyrównane, ale po chwili ekipa z Rumi zaczynała budować przewagę. Widać było, że jej atakujące czuły się pewniej, duże problemy z tym elementem miał natomiast zespół z Gdańska. Podopieczne Roberta Sawickiego dobrze spisywały się w obronie, mając dzięki temu sporo okazji do ataku. Był to element decydujący. W całym meczu Gedania ani przez chwilę nie zbliżyła się do rywalek, tak by móc przedłużyć rywalizację.

MVP: Paulina Damaske (SAPS Rumia)

SAPS Rumia – Energa Gedania Gdańsk 2:0
(25:14, 25:18)

Drużyna ze Zbąszynka zakończyła piątkowe zmagania z dwoma porażkami na koncie. Podrażnione porażką w meczu SAPS-em gdańszczanki nie pozwoliły SPS-owi wydrzeć sobie zwycięstwa, choć wcale nie było o nie łatwo. To siatkarki ze Zbąszynka nadawały ton grze w partii premierowej, a Gedania goniła przeciwniczki. Decydująca okazała się rozegrana na przewagi końcówka, w której więcej zimnej krwi zachował zespół z Gdańska. W kolejnej części meczu nadal trwała wyrównana walka, ale z czasem skuteczne ataki przeplatane co jakiś czas dobrym blokiem i zagrywką pozwoliły gdańszczankom odskoczyć i zakończyć mecz w minimalnej liczbie setów.

MVP: Julia Mańkowska (Energa Gedania Gdańsk)

SPS Zbąszynek – Energa Gedania Gdańsk 0:2
(26:28, 20:25)

Pierwsza partia w całości należała do drużyny z Rumi, która od początku wypracowała sobie kilkupunktową przewagę i w trakcie seta utrzymywała ją. Wszystko za sprawą udanych ataków. SAPS zdobył tym elementem 17 punktów, przy zaledwie ośmiu Impelu. W kolejnej części meczu wrocławianki nadal nie zachwycały w ataku, ale brak skuteczności w nim próbowały nadrabiać blokiem. Przez pewien czas udawało im się nawet prowadzić, ale gdy przyszło do końcowych rozstrzygnięć, chłodne głowy i lepsza skuteczność rumianek pozwoliły im triumfować w meczu.

MVP: Weronika Konefke (SAPS Rumia)

Impel Wrocław – SAPS Rumia 0:2
(20:25, 24:26)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela grupy A finałów MP młodziczek

Grupa B

Długie, trzysetowe spotkanie rozegrały młodziczki z Tomaszowa Mazowieckiego i Szczecina. Mimo że spotkanie rozpoczęła bardzo pewna zagrywka siatkarek Pomorzan, tak naprawdę inicjatywa należała do zespołu z województwa łódzkiego. Ten jednak popełniał błąd za błędem, co tylko powiększało różnicę na korzyść szczecinianek. Gdy wreszcie tomaszowska drużyna złapała odpowiedni rytm i przestała oddawać punkty za darmo, rozpoczęła odrabianie strat. Mimo że te były wysokie, to jednak MUKS doprowadził do wyrównanej końcówki i ostatecznie wygrał po dłuższej grze na przewagi. W kolejnym secie szczeciński zespół poprawił atak, a także zaczął lepiej zagrywać, co od razu miało odzwierciedlenie w wyniku. W połowie partii ekipa ze Szczecina przejęła inicjatywę i doprowadziła do trzeciego seta, w którym poszła za ciosem i wygrała.

MVP: Julia Mazur (MUKS Tomaszów Maz.)

MUKS Dargfil Tomaszów Maz. – Pomorzanie Szczecin 1:2
(29:27, 20:25, 7:15)

Trzy sety rozegrały też drużyny z Łańcuta i Warszawy i choć obie powoli się rozkręcały, to z czasem uwidoczniła się przewaga ekipy z Podkarpacia. W każdym z elementów MKS V LO był lepszy o jeden mały punkt bądź też popełnił jeden błąd mniej, dzięki czemu wygrał partię premierową. W kolejnej jednak w ekipie z Łańcuta zaczął szwankować atak, MOS Wola zaczął wykorzystywać tę sytuację, dokładając do tego pojedyncze udane akcje w zagrywce i bloku, co dało mu wygraną w odsłonie numer dwa. Rywalki zupełnie pogubiły się w tie-breaku, a ekipa ze stolicy wygrała w nim bardzo pewnie.

MVP: Martyna Pacuszka (UMKS MOS Wola Warszawa)

MKS V LO SAN-PAJDA Łańcut – UMKS MOS Wola Warszawa 1:2
(25:21, 22:25, 6:15)

W kolejnym spotkaniu warszawiankom poszło już łatwiej – spotkanie od początku układało się po ich myśli, a ekipie ze Szczecina trudno było nawiązać wyrównaną walkę. W partii premierowej największa różnica była w ataku, w którym MOS Wola wygrał 10:4, w dodatku dużo lepiej spisywał się w polu zagrywki (5:1). W kolejnej odsłonie warszawianki jeszcze lepiej przykładały się do wznawiania gry zza linii końcowej i punktowały zagrywką aż 8 razy. Gra szczecinianek mocno ucierpiała, ze względu na problemy z przyjęciem, a drużyna ze stolicy pewnie wygrała.

MVP: Adriana Wełna (UMKS MOS Wola Warszawa)

Pomorzanie Szczecin – UMKS MOS Wola Warszawa 0:2
(14:25, 13:25)

Dzień rozgrywek w Tucholi zakończyło dwusetowe zwycięstwo tomaszowskiego MUKS-u nad MKS-em Łańcut. Siatkarki z województwa łódzkiego ani przez moment nie pozwoliły rywalkom pomyśleć o wygranej. Od początku w każdym secie to one przeważały bardzo wyraźnie i tylko powiększały prowadzenie. W pierwszej odsłonie najbardziej wyraźna przewaga tomaszowskich młodziczek była widoczna w ataku, w drugim natomiast to zagrywka MUKS-u ustawiła grę obu ekip i dała wygraną podopiecznym trenera Filipowicza.

MVP: Natalia Ślążyńska (MUKS Tomaszów Maz.)

MUKS Dargfil Tomaszów Maz. – MKS V LO SAN-PAJDA Łańcut 2:0
(25:16, 25:16)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela grupy B finałów MP młodziczek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved