Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodziczek: Rozpoczął się turniej finałowy w Giżycku

MP młodziczek: Rozpoczął się turniej finałowy w Giżycku

W Giżycku rozpoczął się turniej finałowy mistrzostw Polski młodziczek. Pierwszego dnia dwa zwycięstwa odniosły WTS Włocławek i KS Metro Warszawa. UKS Lider Konstantynów Łódzki i SMS Solna Wieliczka z kolei jeszcze nie wygrali.

Grupa A:W grupie A dwa zwycięstwa odniosły młodziczki WTS Włocławek. Najpierw zmierzyły się one z #VolleyWrocław. Podopieczne trener Angeliki Górskiej słabo weszły w to spotkanie i gładko przegrały pierwszego seta. W dwóch kolejnych pokazały się już z dobrej strony i mogły cieszyć się z sukcesu. W roli głównej wystąpiła Maja Malinowska, która zdobyła 17 oczek. W meczu z UKS Lider Konstantynów Łódzki młode adeptki z Włocławka już nie potrzebowały tiee-breaka, chociaż walki nie brakowało. WTS jednak bardzo dobrze prezentował się na zagrywce, a dodatkowo tempa nie zwalniała Maja Malinowska, tym razem zapunktowała 19 razy.

Porażkę w pierwszym meczu młodziutkie siatkarki #VolleyWrocław powetowały sobie kilka godzin później nie dając żadnych szans Gedanii Gdańsk. Przewyższyły one swoje rywalki zwłaszcza w bloku i ataku. Ekipa z Trójmiasta z kolei zanotowała zwycięstwo nad  UKS Lider Konstantynów Łódzki. Walki jednak nie brakowało, pierwszy set zakończył się dopiero po grze na przewagi.  Był to zespół lepszy w bloku i na zagrywce, dodatkowo popełnił mniej błędów. 11 punktów dla pokonanych zdobyła Julia Bartczak.

#Volley Wrocław – WTS Włocławek 1:2
(25:15, 19:25, 12:15)

Gedania Gdańsk – UKS Lider Konstantynów Łódzki 2:0
(27:25, 25:21)

WTS Włocławek – UKS Lider Konstantynów Łódzki 2:0
(25:20, 25:22)

#Volley Wrocław – Gedania Gdańsk 2:0
(25:13, 25:11)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy A turnieju finałowego mistrzostw Polski młodziczek

Grupa B:

W grupie B dwa razy zwycięskie z boiska zeszły w piątek młodziczki Metra Warszawa. Najpierw pokonały one UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin w dwóch setach, ale po walce. Podopieczne trenera Dariusza Kopaniaka popełniły mniej błędów. 10 oczek dla zwyciężczyń zdobyła Karolina Staniszewska, a Daria Nowak 11 razy zapunktowała dla zespołu ze Szczecina. Kolejnym rywalem Metro Warszawa było MKS Dwójka Zawiercie. W pierwszym secie ekipa ze stolicy wygrała bardzo gładko, w drugiej podopieczne Sebastiana Tchórza podjęły walkę, ale nie zdołały zwyciężyć.  KS Metro Warszawa było lepsze przede wszystkim w ataku i zagrywce. Karolina Staniszewska była po raz drugi najlepiej punktującą zawodniczką KS Metro, tym razem zdobyła 11 oczek.

Szczecinianki porażkę w pierwszym meczu powetowały sobie wieczorem pokonując po tie-breaku SMS Solna Wieliczka. Podopieczne Tomasza Nitzlera na przewagi wygrały pierwszego seta, ale w drugiej partii boiskowe wydarzenia zdominowała ekipa z Wieliczki. W tie-breaku jednak inicjatywę przejęły już szczecinianki, które były lepsze w przeciągu meczu w bloku i zagrywce. Daria Nowak zdobyła dla UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin 13 punktów, zaś dla ekipy pokonanej 16 razy zapunktowała Klaudia Łyduch. MKS Dwójka Zawiercie lepiej zaczęła swój mecz z SMS Solna Wieliczka. Wieliczanki jednak wygrały kolejną odsłonę, ale w tie-breaku lepsze już były zawodniczki MKS-u. Zwyciężczynie były przede wszystkim lepsze w bloku. 12 punktów zdobyła dla zwyciężczyń Partycja Majos, a dla SMS Solna Wieliczka po 12 razy punktowały Klaudia Łyduch i Zuzanna Oracz.

UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin – KS Metro Warszawa 0:2
(20:25, 23:25)

SMS Solna Wieliczka – MKS Dwójka Zawiercie 1:2
(22:25, 25:20, 10:15)

KS Metro Warszawa – MKS Dwójka Zawiercie 2:0
(25:10, 25:22)

UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin – SMS Solna Wieliczka 2:1
(25:23, 14:25, 15:9)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B turnieju finałowego mistrzostw Polski młodziczek

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved